Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż przepływki ALT-czyszczenie.


fido920

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy zakupiłem specyfik od LM do czyszczenia przepływki, biorę się za demontaż a tu zonk!!! Przepływka siedzi w rurze przykręcona niby torksem...Piszę niby bo ten torks w sensie śruba ma bolec-wypustkę na środku...Pewnie serwis sobie wymyślił klucz który tylko on ma i lipa...Jaki jest patent na te śruby...Czy mam ją wymontować razem z rurą dolotową i jak wypiąć wtyczkę...Tam coś trzeba wcisnąć płaskim wkrętakiem, ale jest odwrócone "do podłoża" i nie mam dostępu żeby wkrętakiem podejść...Można jakieś porady odnośnie tego konkretnego przypadku-wiem, że dużo tego ale nie ALT, ja nie mechanik...

Przepływka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręć przepływke z obudowy filtra, i wyjmij ją z obudową. Później gumówka i nacinasz rowki pod płaski śrubokręt. I wykręcasz.

A robiąc to nie po januszowemu. http://allegro.pl/torx-5-cio-kantowy-vw-audi-skoda-przeplywomierze-i6013213892.html?reco_id=3399479a-ff62-11e6-92e1-56847afe9799&ars_rule_id=201 takie cos se musisz kupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie kombinerkami odkręcić łapiąc z boku śrubę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, karaluch8 napisał:

Wykręć przepływke z obudowy filtra, i wyjmij ją z obudową. Później gumówka i nacinasz rowki pod płaski śrubokręt. I wykręcasz.

A robiąc to nie po januszowemu. http://allegro.pl/torx-5-cio-kantowy-vw-audi-skoda-przeplywomierze-i6013213892.html?reco_id=3399479a-ff62-11e6-92e1-56847afe9799&ars_rule_id=201 takie cos se musisz kupić :)

To jeszcze co z wtyczką, podejdę śrubokrętem po wyjęciu z obudową przepływki jak rozumiem, ale trzeba tam tylko wcisnąć wkrętak? A wogóle sprawdza się czyszczenie, bo z tego co w necie zdania są podzielone...Osobiście uważam, że dużo nie ryzykuję...Tylko preparat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, chyba się udało. Połączone, wyczyszczone i auto działa. Wydaje mi się że lepiej trzyma wolne obroty-nie ma lekkiego poszarpywania na jałowym...Jeśli chodzi o osiągi nie mierzyłem :)Nie dostrzegam różnicy. Przepływka była mega zasyfiona, zużyłem cały preparat od LM. Brud wyglądał jak sadza. Czyściłem też kratkę/sitko w rurze dolotowej z której wykręciłem przepływkę, też była bardzo brudna. Zastanawiam się czy można ją mechaniczne wyczyścić ponieważ kratka jest plastikowa, a dalej jest metalowe/druciane sitko, aczkolwiek po wyjęciu samej przepływki nie jest niczym połączone w sensie elektrycznym. Spróbuję wrzucić fotki. Samą przepływkę wyczyściłem preparatem, ale plastikowe elementy od strony filtra powietrza były tak zasyfione niby sadzą, że nie chciały spłynąć i przeczyściłem je pałeczkami do uszu. Do metalowych elementów metalowych nie dotykałem. Zobaczymy jak będzie ze spalaniem. Dzięki za podpowiedzi, kamil-vag kombinerki bez problemu...:) Wiem, że pytania były banalne, ale nauczony doświadczeniem wolę dopytać niż później płakać...Udało mi się już parę rzeczy nie złożyć ponownie, a ciągle Adam Słodowy to mój idol i nijak nie dam się przekonać: "nie rusz bo zepsujesz"...Pozdrawiam.

20170303_155336.jpg

20170303_155357.jpg

20170303_155409.jpg

20170303_155506.jpg

20170303_155456.jpg

20170303_155525.jpg

20170303_155438.jpg

Zawartość dodana 2 minutes later

Te elementy są już po czyszczeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ALT cały proces czyszczenia powinien sprowadzić się do tego by ten drucik (element pomiarowy) był czysty, miał metaliczny kolor:

104193d1177929697-cleaning-o2-maf-sensor

A u kolegi wyżej na zdjęciach jest czarny, zabrudzony... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całego go poczusciłem...A te widełki widoczne u mnie na zdj też za coś odpowiadają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, doman96b6 napisał:

A te widełki widoczne u mnie na zdj też za coś odpowiadają?

U Cb Nie.

3400929132_c07ec2df4f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...