Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADP] Gaśnie podczas jazdy, albo wcale nie odpala

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam problem z moim samochodem, mam nadzieję , że ktoś kto sie na tym zna , będzie chciał mi pomóc. Otóż podczas jazdy gaśnie i już nie chce zapalić. Często sie zdarza , że nawet nie rusze z parkingu, choć auto nie jest już zimne. Co robic? Mechanicy rozkładają ręce... Czy ktoś mi pomoze???

Opublikowano

Może trzeba podłaczyc samochód pod komputer żeby zobaczyc jakie są błedy a to może dać informację co niedobrego dzieje sie z autem i jak to ewentualnie próbować naprawić. :a4fan:

Opublikowano

przyczyn moze byc naprawde duzo.

Podaj wiecej szczegółów - w jakich sytuacjach to sie dzieje, czy migaja jakies kontrolki, czy autem najpierw szarpie??

Opublikowano

U mnie zdarzała się podobna sytuacja. Z tym że auto odpalało, ale po ok 2 sek, zapalała się kontrolka z kluczykiem i auto gasło. Z tym że nigdy podczas jazdy. Były problemy z Immobiliser'em.

Opublikowano

Immobiliser to raczej tylko przy rozruchu, a w czasie jazdy to musi być inna przyczyna

Opublikowano

immobiliser nie moze "zgasic" auta w czasie jazdy. Moze byc to np. czujnik obrotów silnika, powinien wtedy zostac zapisany jego błąd w komputerze. Jezeli nie, to niestety trzeba zostawic autko u dobrego elektromechanika na dłużej ,aż objaw sie pojawi...

Opublikowano
  • Autor

To jest naprawde bardzo dziwne. Gdy samochód jest zimny, zapali od ręki, ale kiedy później postoi na parkingu, to nawet żebym go "prosiła" to nawet sie nie "odezwie". Często sie zdarza, ze gasnie w trakcie jazdy, kiedy przerzucam biegi, albo jest na luzie. Podejrzewam, że jest to wina pompy paliwowej.

Opublikowano

no tu juz mamy malo podpowiedz....gdzies wzrasta rezystencja....

jeszcze pytanko, czy przed zgaszeniem sie samoczynnym auta pojawia sie falowanie obrotów??

Opublikowano

co by nie było najlepiej jest podpiać furmanke pod vag'a i przeskanować w poszukiwaniu błędów,a jak to nic nie da to pomiary w czasie jazdy. pozdrawiam i zycze rozwiązania problemu

Opublikowano

moje trzy grosze:

a może cewka?

Opublikowano
immobiliser nie moze "zgasic" auta w czasie jazdy. Moze byc to np. czujnik obrotów silnika, powinien wtedy zostac zapisany jego błąd w komputerze. Jezeli nie, to niestety trzeba zostawic autko u dobrego elektromechanika na dłużej ,aż objaw sie pojawi...

A u mnie jakoś tak był przypadek, kiedy Immo zgasiło samochód. Na szczęście 500 metrów od domu i dopchaliśmy z fatherem pod drzwi, żeby kompa podłączyć. Wtedy jeszcze z lapkiem był problem, bo nie miałem dostępu i trzeba było kabel 10 m stosować. :cool:

Trzeba sprawdzić pompę paliwową, cewkę i czujnik obrotów wału.

Opublikowano

Mnie zdarzył się taki dziwny przypadek: uszkodził się (chyba) elektrozawór przewietrzania zbiornika paliwa, i tworzyło się w nim podciśnienie tak duże, że zbiornik ulegał zaklęśnięciu i jego górna powierzchnia załamywała wężyk odchodzący od pompy paliwa. W końcu nacisk zrobił się tak duży, że złamał plastikowy króciec pompy paliwa, a wcześniej miernik poziomu paliwa. Objawem takiej awarii może być wyraźnie słyszalne syczenie przy odkręcaniu korka wlewu paliwa podczas pracy silnika, jak również głuche łomoty w tylniej części auta podczas jazdy i zaraz po wyłączeniu silnika, kiedy zbiornik się odkształca. "Naprawione" to zostało poprzez odłączenie rurki od elektrozaworu (chyba N75 się on nazywa - jest nad filtrem powietrza w 1.8T), zaczopowanie go, a opary paliwa wychodzą sobie swobodnie.

Opublikowano
Naprawione" to zostało poprzez odłączenie rurki od elektrozaworu (chyba N75 się on nazywa - jest nad filtrem powietrza w 1.8T), zaczopowanie go, a opary paliwa wychodzą sobie swobodnie.

N75 steruje turbiną, masz na myśli N18

Opublikowano

mialem podobny przypadek w swojej hondzie kiedys

niech sprawdza styki w stacyjce - mogly sie wytrzec

Opublikowano
  • Autor

Dzieki bardzo za podpowiedzi i sugestie. :biggrin: Chyba bede musiała zmienic mechanika, bo ten, mimo , że posiada komputer, to chyba nawet nie umie sie nim obsługiwać... Dzieki koledzy jeszcze raz!! :wink:

Opublikowano

ooooooo mechanicy to temat rzeka:)

kazdy nastepny pyta kto panu/pani tak to spierdolil?

i tez psuje:)

Opublikowano
Już wiem: N80 (N18 to jest zawór recyrkulacji spalin, którego nie ma w moim modelu)

haha, no i mi się też pokićkało :D

Fakt, chodziło o N80

Opublikowano

Nie zostało tutaj powiedziane czy czasem udaje sie autem trochę pojezdzić?

Sugerował bym sprawdzić elektrykę biegnącą do pompy paliwowej a następnie układ zasilania paliwem. Dodatkowo jeśli czasem udaje sie odpaliś auto niech osba z tyłu powie co z rury cię wydobywa i czy może czuć duszenie i niespalone paliwo.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.