Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie dorobić kluczyk ?


Traviz

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego to bardzo dużo za dorobienie - w centrum handlowym dorabiałem 2 kluczyki i wyszło ok. 140 zł wraz z docięciem grota. Drugie wyjście - przełożyć pastylkę ze starego "rozbieralnego" kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jeden kluczyk i jest to zwykły kluczyk nie scyzoryk chciałbym go zostawić. Wiem kolego , że drogo bo ogólny koszt wraz zakupem kluczyka zamknie się ok 450-500zł. Też byłem w centrum handlowym , ale gość powiedział że nie ma sprzętu do kopiowania tego typu pestki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jeden kluczyk i jest to zwykły kluczyk nie scyzoryk chciałbym go zostawić. Wiem kolego , że drogo bo ogólny koszt wraz zakupem kluczyka zamknie się ok 450-500zł. Też byłem w centrum handlowym , ale gość powiedział że nie ma sprzętu do kopiowania tego typu pestki.

jaki masz licznik?? pod zegarami jest model VDO lub UKNSI albo jeszcze inny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba wymieniać pestki :gwizdanie:

trzeba dokodować kluczyk do licznika i tyle

potrzeba vag commandera który wyciągnie pin z zegarów

później standardowa adaptacja o której było już na tym forum nie raz

no i na końcu kodowanie centralnego...

Nawet jak nie masz vag commandera to jego zakup będzie ~1/3 ceny jaką Ci podali... a przyda się na pewno jeszcze nie raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem zobaczyć , ale nie mam tam nic. Na tej fotce duzo nie widać ,ale może Cię naprowadzi.

Mam taj jakby zegar z FISem ale górna polowa jest zaślepiona.

Sory za fotkę niestety trochę ją obcięło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co nam ta fotka?

napisałem Ci co masz zrobić żeby za 50-70zł działało Ci wszytko w aucie[br]Dopisany: 19 Sierpień 2011, 18:46_________________________________________________

VDO lub UKNSI albo jeszcze inny

uknsi na pewno nie

vdo lub jager one nie mają napisów, trzeba vagiem sprawdzić lub wyjąć zegar

co nie zmienia faktu że oba przyjmują nowe klucze :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastylka jest bo sprawdzali na poczekaniu , ale stwierdził że zamknięta. Ok skoro mówisz że tym ogarne temat to luz , ale jestem laikiem w temacie audi ... dam radę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie wyskoczy jakiś nieprzewidywalny czynnik to proste jak ..... wiadomo co

Za 50zł też dokodować Ci to powinien każdy elektromechanik samochodowy :decayed: i to chyba będzie dla Ciebie najlepsza opcja :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ta opcja najbardziej by mnie interesowała :gwizdanie: Widzę , że chodzi o jakiś interfejs do kompa. Z kompem sobie radzę , ale w połączeniu z autem mogę coś ... więc wolałbym nie grzebać sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wyszło by i tak taniej niż u tych specjalistów u mnie :> Wrzuciłem temacik do spota może trafi się ktoś w okolicy , ale wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Aby nie robić nowego posta postanowiłem napisać tutaj. Otóż po wymianie licznika na fis na angielski z wsadem od europy diesel problem mam z zaprogramowaniem immo. Mam vag commander i vagcom i pin z nowego wsadu odczytałem. Łączymy się z licznikiem [17] i wprowadzamy spisane ze

starego licznika kodowanie. To

samo robimy z CAN Gateway

[19]( jeżeli jest). Ponownie łączymy się z licznikiem [17] i wybieramy

Adaptację [10]. Wpisujemy numer kanału 00, następnie [Read], [save], [Done, go back],

[Close Controller]. Wyłączamy zapłon i włączamy ponownie za ok pół minuty ale niea uruchamiamy silnika.

Teraz trzeba dopasować klucze.

Łączymy się z licznikiem, logujemy się za pomocą pinu nowego licznika w formie

0XXXX. Wybieramy Adaptację [10], kanał 21, wpisujemy 0 i zatwierdzamy. Następnie wpisujemy liczbę kluczy, które chcemy dopasować i zatwierdzamy oraz

opuszczamy adaptację i VAG- Com. robie to tak (cytat)Klucz w stacyjce

powinien się już dopasować, lampka immo gaśnie. Wyciągamy klucz i wkładamy następny, lampka immo znów zgaśnie i znów powtarzamy ten krok aż dopasujemy wszystkie klucze.

Uruchamiamy silnik Jak robię )adaptację to immo miga i idę dalej. Po wpisaniu pina przyjmuje ok. Jak chce zresetować ilość kluczy to wyskakuje error w kanale 21. O co chodzi i dlaczego?a i jak wyskoczy to error to kontrolka od immo święci ciągle nie migając. Dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miesiącu wymieniałem licznik na pełny fis, i powiem jak ja to zrobiłem w moim przypadku.

Potrzebny był tylko pin nowego licznika. Po zamontowaniu licznika, manetki podłączyłem akumulator, włączyłem zapłon. Vag łączymy się z licznikiem [17] i wybieramy login podałem nowy pin.

Potem adaptacja kanał 21 najpierw nowa wartość 00 test i save. Potem ilośc kluczy do zaprogramowania - w moim przypadku 3 test i save. Wychodzimy z vaga. Wyłączamy zapłon i wkładamy kolejny kluczyk włączamy zapłon czekamy aż immo zgaśnie - ok 2 sec. i tak z kolejnymi kluczami. Ostatnim kluczem normalnie odpaliłem auto.

W moim przypadku wszytsko pięknie działa. Potem połączyłem sie jeszcze z sterownikiem silnika i szafy w celu wykasowania błędów które już nie powracają.

Nie łączyłem się z canem, nie był takiej potrzeby. Stary licznik jaki miałem: 8D0 920 900H, Nowy 8D0 920 931

W moim przypadku to wystarczyło. Kontrolka immo świeci ciągłym światłem gdy loguję się do szafy pinem a nie dokonam adaptacji kluczyków - nie potrafiłem jej wyłączyć, chyba że zaadoptowałem od nowa klucze lub gaśnie po kilku godzinach postoju auta bez włączania zapłonu i silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz włożyć nowy transponder i zakodować...one sa wielokrotnego zapisu

chyba nie,bo jak sie "zamknie" proces adaptacji do immo-juz tej samej pastylki nie uzyjesz do innego auta

oczywiście...ale mówiłem,że wielokrotnego zapisu w danym aucie :wink4:

PS: Tak na marginesie jest już sprzet co otwiera zamkniete transpondery ale nie ma sie co rozpisywac lepiej włożyć nowy czysty bo to nie sa duze pieniadze :wink4:

[

Odgrzewam temat żeby nie zakładać nowego.

Otóż che wymienić swój stary kluczyk na scyzoryk ori. Kupiłem już "banana" 3 przyciski z a4 2006 i nie wiem jak rozwiązać problem z imo. Mam już docięty grot teraz tylko pozostało zakodowanie imo.

Czy muszę wymienić transponder w tym scyzoryku na czysty czy może da sie go ponownie zakodować?

Wyczytałem na forum że w moim starym kluczyku jest pestka którą koduje się tylko raz a w nowych kluczykach można programować transponder kilkakrotnie. Jak to wygląda w praktyce?

Przełożenie transpondera ze starego kluczyka nie wchodzi w grę bo mam niestety tylko jeden i chciałbym go sobie zostawić jako zapasowy. :wink4:

musisz włożyć nowy transponder i zakodować...one sa wielokrotnego zapisu :wink4:

/quote]

Witam

Chcę dorobić sobie je 2 kluczyk.

Jak rozpoznac jaką pastylke kupic ? Mozna to gdzies odczytac (na allegro sa różne rodzaje) Nie chce rozwalić jedynego kluczyka

pozdro artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wydaje mi się, że taki będzie dobry, ale niech jeszcze inni się wypowiedzą http://allegro.pl/transponder-crypto-48-audi-vw-skoda-seat-1-szt-i1875513301.html .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja programowania pilotów. GRUPA VAG ( Audi, Seat, Skoda, VW).

Do programowania pilota zdalnego sterowana muszą być dwa kluczyki.

1. - Wkładamy kluczyk do stacyjki i włączamy zapłon.

2. - Zamykamy wszystkie szyby i wychodzimy z samochodu.

3. - Zamykamy samochód.

4. - Wkładamy kluczyk do zamka drzwi od strony kierowcy z pilotem do programowania i naciskamy jeden przycisk otwóż lub zamknij przez ok. 3 sekundy. Powinien nam się odezwać klakson choć nie jest to regułą, lub zaświecić awarujne.

5. - Otwieramy kluczykiem drzwii samochodu ( nie pilotem ), wyjmujemy kluczyk ze stacyjki. Proces programowania pilota zakończony. Pilot powinien być już aktywny.

Te same czynności powtarzamy przy programowaniu nastepnego pilota z tym że trzeba przy programowaniu drógiego pilota przycisk nacisnąć 2 razy przy trzecim 3 i tak mozna 4 sztuki zakodować.

Sposób sprawdzony prze mnie.

Nawet gdzy nie mamy ani jednego zaprogramowanego kluczyka.

Kwestia dorobienia to koszt nowego na Allegro o np nr. Nr. pilota: Temic-Manila 4D0 837 231 N kosztuje 290 zł. Dorobienie grota to w Realu koszt rzdu 30 zł zakodowanie immo jak toś ma znajomego elektronika to koszt flaszki a jak nie to jakieś 80 zł. Więc koszt kluczyka nowego ok 400 zł jak ma sie kod pin do immo jak nie to trzeba doliczyć jeszce ok 100 chyba ze ma ktos program do odczytywania immo. Genrealnie w serwisie ten sam kluczyk to 390 zł + kodowanie zamka centralnego 120 zł dotoczenie grota i zakodowanie immo ok 200zł.

Dzięki wielkie za wskazówki. U mnie podziałało. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, sory że odgrzewam kotleta, ale mam takie pytanie. Pacjent A4 AFN '99 rok (czyli już po pełnym lifcie budy - blat jeszcze stary z czerwonym podświetleniem i analogowym zegarkiem), zwykły kluczyk, dokładany pilot centralnego zamka, w bagażniku ori pompka centralnego. I teraz mam pytanie czy można i jak dołożyć do tego ori scissor jaki wychodził w tamtych rocznikach ? :mysli: Zastanawia mnie to, bo padł mi ten śmieszny dokładany pilocik i muszę teraz kluczykiem otwierać auto. Wie ktoś coś na temat, albo może podlinkować jakieś "zrób to sam" bo nic nie mogłem znaleźć :disgust:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...