Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Pompa wtryskowa - niepokojące dźwięki


sebo77

Rekomendowane odpowiedzi

Na postoju podczas pracy silnika dochodza domnie dziwne dzwieki z pompy wtryskowej brzmi to jak by cos o cos tarlo jakby żęzilo nie jest to dzwiek cykliczny raz sie pojawia na krótko raz na dłóżej.Prosze o opinie.

* stosuj proszę właściwy prefix [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może obudowa ci się gdzieś popuściła koło rozrządu, a jeśli twierdzisz że to pompa, podjedz do jakiegoś popmirza niech ci ją sprawdzi :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy u mnie sie pojawiło takie same cosik podobnie jak i u was.. no tak to chrobotało ze masakra :wallbash: tak chodził głosno silnik ze szok.. smarowałem pasek alternatora takim specyfikiem i nic.. wczoraj przez przypadek doszłem ocb myłem silnik karcherem i pusciłem wiazke wody na koło pasowe od pompy wspomagania i ucichło na 5 sekund.. :shocked: i tak non stop wode wygoni z paska i dalej jarmoli,wkoncu doszedłem,kiedys mi klucz spadł i zwalił mi pasek i oczywiscie uszkodził go,z czasem zaczeło jarmolic.. wiec rada wez kawałek ślałfa z woda i polej miedzy paskiem alternatora a kolem pasowym od wspomagania moze akurat bedzie to co u mnie.. :hi: dzisiaj załozyłem nowy pasek i znowu silniczek cichutki :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi rok temu głośno chodziła pompa wtryskowa. Kilka razy lałem STP i nic to nie pomogło, w końcu zacząłem dolewać mixolu do ropy i pompa chodziła coraz ciszej. Obecnie leję mixol raz na dwa/trzy tankowania i pompa chodzi cichutko już osiem miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na poczatek bym zdjął paski od napedu i odpalił silnik bez paska. wtedy wiadomo gdzie szukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mixol w jakiś sposób na dłuższą metę nie szkodzi?

Nie ma takiej możliwości. Poprawia smarowanie układu wtryskowego i dobrze się spala. Była już nie jedna dyskusja na ten temat, byli za i przeciw jak na wielu innych forach. Gdzieś na naszym forum czytałem że ktoś pytał tego fachowca z Nadarzyna specjalizującego się w układach wtryskowych o dolewanie mixolu do ropy i zalecał taki zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mixol w jakiś sposób na dłuższą metę nie szkodzi?

Mixol stosuje już przez okres trzech lat i nic nie szkodzi a wręcz wyciszył się silnik i poprawiła się jego dynamika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na poczatek bym zdjął paski od napedu i odpalił silnik bez paska. wtedy wiadomo gdzie szukac.

Dokładnie posprawdzajcie najpierw wszystkie rolki, napinacze, koła itd itp. Pompa wtryskowa raczej rzadko "chrobocze" :mysli: Co do mixolu mój kuzyn leje od roku przy każdym tankowaniu do pełna. Nic się nie polepszyło i nic się nie pogorszyło - on twierdzi że jest lepsze smarowanie wtrysków i pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam ten sam problem tzn. dźwięk z pompy wtryskowej podobny do padniętego łożyska (jednostajny). Dzwięk jest słyszalny z przodu od strony chłodnicy oraz z tyłu pompy.

Zdemontowałem paski oraz wymieniłem podejrzaną rolke zwrotną paska rozrządu niestety dźwięk nadal jest.

Mam pytanie czy mieliście podobny objaw i czy kuracja mixolem pomogła , po jakim czasie – przebiegu pompka zaczęła chodzić ciszej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...