Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki. Masz jakies sprawdzone źródło? Sie tyle naczytałem ze juz nie wiem gdzie kupować

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dokladnie bedziesz zadowolony,dzik sprawnie ogarnie temat :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co z tą płukanką ?

Lepiej ją zrobić czy nie ?

Mam prawie 200 k nalatane i zbliża mi się wymiana,zastanawiam się czy to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co z tą płukanką ?

Lepiej ją zrobić czy nie ?

Mam prawie 200 k nalatane i zbliża mi się wymiana,zastanawiam się czy to zrobić.

jak nie masz nigdzie wycieków to możesz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany szybkie pytanko

Auto znajomego

Silnik FSI jeżdżony w DE na LL , VW 504.00 ( oliwa 5W30 )

Norma VW dla FSI to 504.00

Mogę zalać paździerza oliwą z normą 502.00 ? Będzie to LIQUI MOLY SYNTHOIL HIGH TECH 5W40 albo MOTUL X-cess 5W-40

Wymiana będzie co ~ 10/12 kkm

Aha i tak do wiedzy "na zaś" dla TFSI można taki sam "myk" zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ADRa z przebiegiem 182tys. Oleju jakoś specjalnie nie ubywa. Mam zalanego Castrola 10W40. Chciałbym przejść na syntetyk. Co doradzicie i jak przeprowadzić całą operację żeby było dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wylewasz starocia i zalewasz Xcessa

możesz wlac tez płukanke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ADRa z przebiegiem 182tys. Oleju jakoś specjalnie nie ubywa. Mam zalanego Castrola 10W40. Chciałbym przejść na syntetyk. Co doradzicie i jak przeprowadzić całą operację żeby było dobrze?

Daj nam troche czasu na naradę. Jesteś pierwszy, który chce wlać syntetyk do ADR, a uprzednio jeżdził 10w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sie gremium naradzilo i daje Ci bana za nieczytanie watku. Lej x-cessa

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o płukane? Jaka zastosować i jak? Z góry przepraszam, to napewno jest na którejś ze 126 stron tego wątku. Liczę, że jakaś dobra dusza oszczędzi mi wertowania każdej z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W d.... byłeś g ..... widziales.

Jacy to specjaliści ? Podaj pare nazwisk.

Castrolem nie nasmaruje nigdy zawiasow od drzwi chlewa. Widzialem za duzo silnikow po tym "rarytasie"

Jak masz cos jeszcze madrego do powiedzenia to chetnie poczytam a jak nie to Wracaj do swoich "specjalistow" rodem z garażu pana Zdzicha :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalistą nie!!! ale wgabor i Ty devastation też specjalistami nie jesteście. Omówiłem temat z kilkoma fachowcami w tej sprawie i wasz Liqui moly jest to taki sam olej jak i mobil czy opisany castrol, tyle że cena wyższa. A co jak co grupa vw zaleca castrola!!!

Nie ma co sie oburzać. Napisałes bzdurę, której nauczył cię słaby nauczyciel w słabej szkole i tyle. Było, mineło. Jeśli nie będziesz się specjalnie starał, żeby było inaczej, to za parę dni zostanie ci to zapomniane, a ty będziesz starszy i mądrzejszy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że przeszkodzę w tej pasjonującej dyskusji, ale mam może trochę głupie pytanie....Czy w czasie mrozów (podlasie, 3 dzień z rzędu -12C) poziom oleju może być na bagnecie trochę niższy niż np. przy +5C? Jeszcze niedawno podczas tegorocznej wiosennej zimy sprawdzałem poziom i było wszystko OK, ale przyszły mrozy, sprawdziłem poziom i zobaczyłem że trochę obniżył się. Silnik, mimo że ALT oleju nie brał do tej pory. Olej Motul x-cess 5w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...