Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo osób używa Castrola. Ja jednak wole MOTULA. Castrol i może jest dobry ale w serwisie sami panowie mi powiedzieli, że Castrolem z Polski ( nie wiem czy chodziło o pochodzenie czy po prostu w salonach polskich) lepiej nie zalewać bo to nie ten sam dobry Castrol co kiedyś. Dlatego od 3 lat używam tylko MOTULA.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

...a ciszej na nim silnik chodzi???[br]Dopisany: 10 Czerwiec 2011, 18:02_________________________________________________...a co z paliwem Verva na orlenie jest moc po nim ???[br]Dopisany: 10 Czerwiec 2011, 18:03_________________________________________________...czy ktoś lał juz to paliwko???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś lałem Vervę 98 do BMW M5. Loteria, co stacja to inne paliwo. Z reguły na tych "przypadkowych" komp włączał całą choinkę kontrolek i tyle z jazdy (ograniczał moc). W efekcie poszła pompa paliwa - auto miało 70 kkm, mech mówił, że to przez paliwo - pompa była niemożliwie brudna, w czymś co przypominało jakiś kisiel (!!). Podobnie było z BMW 745d, które również często zalewałem Vervą ON - skończyło się na 12 tysiącach polskich nowych złotych zostawionych w serwisie.

Od tamtej pory leję we wszystko czym jeżdżę zwykłą i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ciszej na nim silnik chodzi???[br]Dopisany: 10 Czerwiec 2011, 18:02_________________________________________________...a co z paliwem Verva na orlenie jest moc po nim ???[br]Dopisany: 10 Czerwiec 2011, 18:03_________________________________________________...czy ktoś lał juz to paliwko???

Olej motul jest dobry ale nigdy bym go nie kupił na Allegro. Jedyna benzyna po której czyć więcej pod butem to SHELL Vpower Racing ale cena też jest fajna :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kurcze to masz troche lipe ale powiem Ci zebys lał to co jest napisane w tej ksiazeczce co posiadasz, z doswiadczenia wiem ze nie nalezy zmieniac olejow np z mineralki na polsyntetyk , tylko patrzec jak sie silnik wyplucze i bedziesz mial nie wymiane oleju tylko... wymiane silnika... sorry ale lej mineralke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kurcze to masz troche lipe ale powiem Ci zebys lał to co jest napisane w tej ksiazeczce co posiadasz, z doswiadczenia wiem ze nie nalezy zmieniac olejow np z mineralki na polsyntetyk , tylko patrzec jak sie silnik wyplucze i bedziesz mial nie wymiane oleju tylko... wymiane silnika... sorry ale lej mineralke.

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

:wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

dla mnie mozesz lac nawet "Kujawski" ale nie pisz tutaj głupot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kurcze to masz troche lipe ale powiem Ci zebys lał to co jest napisane w tej ksiazeczce co posiadasz, z doswiadczenia wiem ze nie nalezy zmieniac olejow np z mineralki na polsyntetyk , tylko patrzec jak sie silnik wyplucze i bedziesz mial nie wymiane oleju tylko... wymiane silnika... sorry ale lej mineralke.

Większych bzdetów na tym forum jeszcze nie widziałe :wallbash: Olej 10w40 jest jak znalazł do ADRa :good: a do 1.8T tylko pełny syntetyk :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kurcze to masz troche lipe ale powiem Ci zebys lał to co jest napisane w tej ksiazeczce co posiadasz, z doswiadczenia wiem ze nie nalezy zmieniac olejow np z mineralki na polsyntetyk , tylko patrzec jak sie silnik wyplucze i bedziesz mial nie wymiane oleju tylko... wymiane silnika... sorry ale lej mineralke.

Większych bzdetów na tym forum jeszcze nie widziałe :wallbash: Olej 10w40 jest jak znalazł do ADRa :good: a do 1.8T tylko pełny syntetyk :cool1:

moj ADR od poczatku istnienia zalewany jest fullem - teraz tez leje Motula x-cess i nie zamierzam zmieniac na pol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kurcze to masz troche lipe ale powiem Ci zebys lał to co jest napisane w tej ksiazeczce co posiadasz, z doswiadczenia wiem ze nie nalezy zmieniac olejow np z mineralki na polsyntetyk , tylko patrzec jak sie silnik wyplucze i bedziesz mial nie wymiane oleju tylko... wymiane silnika... sorry ale lej mineralke.

Może i tak kiedyś było w polonezach i dużych fiatach, kiedy oleje nie miały takich właściwości czyszczących jak teraz.

W tej chwili silniki budowane są dużo precyzyjniej.

Co to byłby za silnik, który jest uszczelniany tylko przez nagar i inne brudy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie ma sie z czego smiac "devastation" bo to prawda jest ja pisze na podstawie swoich doswiadczen i to nie jest napewno glupota a tak apropos jak chcesz to sam sobie lej "kujawski" do swojej furmanki :naughty:

ciesze sie że masz swoje doswiadczenia, ja tez mam ale jak widac bardzo, bardzo odległe od Twoich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje auto ma prawie 240 i od poczatku lany byl full syntetyk, lada moment bede zmienial olej i dalej bede go zalewal tym samym, a mit o rozczelnieniach silnikow jest dla mnie smieszny, jesli silnik ma wyciek to naprawia sie przyczyne wycieku a nie odwala sie fuszerke i leje sie gesty kleik zeby nie cieklo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja wam tylko mowie ze nie zmienia sie oleju np z mineralnego na syntetyczny a i polsyntetyka raczej tez sie nie leje i kazdy dobry mechanik wam to powie :decayed:[br]Dopisany: 22 Czerwiec 2011, 13:11_________________________________________________...no tak masz odlegle od moich bo pewnie jeszcze nie robiles remontu silnika przez wlanie nie wlasciwego oleju... powodzenia "devastation"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja wam tylko mowie ze nie zmienia sie oleju np z mineralnego na syntetyczny a i polsyntetyka raczej tez sie nie leje i kazdy dobry mechanik wam to powie :decayed:[br]Dopisany: 22 Czerwiec 2011, 13:11_________________________________________________...no tak masz odlegle od moich bo pewnie jeszcze nie robiles remontu silnika przez wlanie nie wlasciwego oleju... powodzenia "devastation"

To, że niezmienia sie oleju to jest mit starych mechaników zajmujących sie od lat samochodami ale nieedukujących sie tylko opierających na doświadczeniu z okresu komuny.

Stare oleje takie zostawiły niesamowity nagar zwłaszcza mineralne po zalaniu lepszego oleju jego substancje rozpuszczały nagar i odklejały całe strupy nagaru, które potrafiły zatkać magistralę olejową a nawet smok pompy olejowej.

Zapewniam Cie, że teraz można swobodnie zmieniać klasy oleju pod warunkiem, że stosuje sie dobre oleje z pewnego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja wam tylko mowie ze nie zmienia sie oleju np z mineralnego na syntetyczny a i polsyntetyka raczej tez sie nie leje i kazdy dobry mechanik wam to powie :decayed:[br]Dopisany: 22 Czerwiec 2011, 13:11_________________________________________________...no tak masz odlegle od moich bo pewnie jeszcze nie robiles remontu silnika przez wlanie nie wlasciwego oleju... powodzenia "devastation"

To, że niezmienia sie oleju to jest mit starych mechaników zajmujących sie od lat samochodami ale nieedukujących sie tylko opierających na doświadczeniu z okresu komuny.

Stare oleje takie zostawiły niesamowity nagar zwłaszcza mineralne po zalaniu lepszego oleju jego substancje rozpuszczały nagar i odklejały całe strupy nagaru, które potrafiły zatkać magistralę olejową a nawet smok pompy olejowej.

Zapewniam Cie, że teraz można swobodnie zmieniać klasy oleju pod warunkiem, że stosuje sie dobre oleje z pewnego źródła.

:good:

Dodam tylko że przy każdej zmianie oleju (wg mnie) powinno się użyć engine cleanera (np motula). Z zewnątrz chcemy mieć błyszczące auto ale silnik też warto wyczyścić z syfu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem auto do mechanika na wymianę rozrządu i oleju i zalał go Castrolem Magnatec 10W-40 - silnik avj 1.8T. Chyba spieprzył to co? Teraz chyba nie będę oleju spuszczał i zalewał 5W-40, tylko przy następnej wymianie zaleje pełnym syntetykiem. Zrobić tak, czy inaczej może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem auto do mechanika na wymianę rozrządu i oleju i zalał go Castrolem Magnatec 10W-40 - silnik avj 1.8T. Chyba spieprzył to co? Teraz chyba nie będę oleju spuszczał i zalewał 5W-40, tylko przy następnej wymianie zaleje pełnym syntetykiem. Zrobić tak, czy inaczej może?

do turbo - tylko syntetyk 100%. Najlepiej Motul, a nie jakis Castrol HC - ktory jest z nazwy tylko syntetykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem auto do mechanika na wymianę rozrządu i oleju i zalał go Castrolem Magnatec 10W-40 - silnik avj 1.8T. Chyba spieprzył to co? Teraz chyba nie będę oleju spuszczał i zalewał 5W-40, tylko przy następnej wymianie zaleje pełnym syntetykiem. Zrobić tak, czy inaczej może?

jak chcesz miec do wymiany turbo to mozesz jezdzic :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

skad masz takiego qumatego mechanika ?

co za qurwa debile :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...