Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, jest taka sprawa.. robiłem remont silnika niedawno, i zalali mi motula mineralny olej, silnik zaczął tak jakoś dziwnie ciapać przed remontem tego nie było, fachowcy niesamowici, zatem pytanie moje brzmi, jaki olej zalać teraz pół czy full ? przebieg około 260tys... podkreślam że przed remontem jeździłem na 15w40 motula i było znacznie ciszej, do tego chyba zaczął tragicznie zjadać olej, muszę to jeszcze sprawdzić..fachowcy z koziej d*py.

---------- Post dopisany at 15:56 ---------- Poprzedni post napisany at 15:55 ----------

( nawet kontrolka się raz zapaliła, gdzie przed remontem tego nie było..a auto mam 2,5 roku

obstawiam na problem z glowica albo zle spasowany rozrzad. niech sie devastation wypowie moze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos zjepali przy remoncie

podepnij manometr i zobacz jakie jest cisnienie oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

niedawno kupiłem a4 1.8t LPG 150KM i mam takie pytanko czy mogę z półsyntetyku zmienić olej na syntetyk przy przebiegu 246000km przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że możesz. I nawet wskazane by było. Szkoda męczyć silnik ten na półsyntetyku, Nic się nie stanie, sprawdzaj jedynie stan, bo czasami trzeba dobrać olej jednego nie będzie Ci brał drugiego weźmie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agip to jedne z najlepszych olei, obok liqui moly, millersa, valvoline'a, szukaj 5W40 ewentualnie 10W60 od Valvoline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toptec 4100 5w40-z tego co mi się wydaje, to nie jest full syntetyk, a technologia syntetyczna. Nie lepiej pełen syntetyk, np. Valvoline SynPower czy Liqui Moly SYNTHOIL HIGH TECH 5W-40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie toptec ma norme do PD aczkolwiek do 1,8Tteż sie nadaje,ja jeżdze na Liqui Moly 5w40 Synthoil high-tech fullsyntetyk,taki możesz zalać.

Twoje auto nie jest przypadkiem sprowadzone z włoch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to nie znam historii samochodu ale wiem że był sprowadzany z Niemiec do Polski 2 lata temu. Nie wiem czy czasem nie zalać agipa tego co napisany był na masce. Znajomi odradzają mi zalania syntetyka bo mogą być wycieki a w planach mam podkręcenie mocy do ok. 180KM sam już nie wiem :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po tej naklejce to auto na 100% jest sprowadzone z włoch,dlatego też zalecają lac półsyntetyk związku z gorącym klimatem,ale bez przesady,dobry olej jeszcze nikomu nie zaszkodził i nie słuchaj takich znajomych bo normalnie katastrofa:facepalm:rób płukanke i zalewaj jakiego syntetyka albo tego z LM,lub motula X-cessa,ale w żadnycm wypadku 10w40 chyba że chcesz zajechać turbine,napinacz i 20 szklanek.

Po za tym to tema wałkowany 100 000 razy więc wystarczy przeczytać parę stron wcześnie i dowiedzieć sie ciekawych rzeczy.

---------- Post dopisany at 02:53 ---------- Poprzedni post napisany at 02:50 ----------

A choćby nawet miałyby sie pokazać wycieki,[chociasz niby skąd?] to trzeba wymienić uszczelki czy uszczelniacze i jezdzić na pożądnym syntetyku,a nie zalepiać wycieki olejem. Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do filtra oliwy to warto wstawiać K&N? czy normalnego boscha?

Ja filtr oliwy kupuję tylko ori CCCO ...25zł w sklepie z częściami do skody :wink: Podobno w filtrze jest jakiś zawór zwrotny i przy zamiennikach czasami dzieją się cuda :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możecie powiedzieć czy filtr K&N HP-3001 nadaje się do 1.8t? W intercarsie pasuje do 1.8t a na stronie producenta K&N nie napisane o 1.8t

a co do zaworu zwrotnego to i w zwykłym 1.8 jest ten zawór czy tylko w 1.8t?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...