Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

5zł droższy od knechta czyli 40zł

a co do tego płukania to muszę płukać silnik jakimś specjalnym środkiem żeby przejść na syntetyk czy normalnie spuszczam na nagrzanym silniku i jak ochłonie silnik zalewam syntetyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

aha

dzięki wszystkim za odpowiedź

ale jeszcze spytam na przyszłość co sądzicie o oleju liqui moly mos2 do takiej samej 1.8t 150km lpg przy przebiegu 280000km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego barszcz91

Zrób dokładnie jak napisał kamilb5. Płukanka, potem dobry olej pełen syntetyk (Millers, Motul, Valvoline, Liqui Moly)+dobry filtr (ja od kilku wymian tylko Knecht). Aha i nie kupuj nic w Intercarsie-ceny z kosmosu, kiedyś dla beki zadzwoniłem do sklepu i zapytałem o komplet wahaczy LMO dla mnie jako osoby fizycznej-powiedzieli z tego co pamiętam koło 3 tys.:facepalm:. Poszukaj tu na forum, chłopaki mają dobre ceny na wszystko co potrzebujemy:thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zawór jest do niczego nie potrzebny. Po co Ci filtr oleju z KN za tyle kasy?

Tak?... No to czemu na dużym Knechcie po nocy przy odpalaniu miałem trrr... a na małym originalnym cisza :grin:

A co do oleju to do 1.8T bdb. sprawdza się Motul 5w40 :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki polecacie olej do 1.8t? motul, liqui moly czy agip?

chociaż na masce jest napisane agip sin 2000 10w40

http://img196.imageshack.us/img196/2981/20121017330.jpg

Najlepsze Oleje dla ciebie:

Motul 8100 X-cess 5W-40 lub X-max 0W-40

Millers XFS 5w40 lub XFS 0W40

Liqui Moly Synthoil High Tech 5W-40 lub Synthoil Energy 0W-40

0W-40 są droższe ale to świetne oleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu ten zawór jest po to że utrzymuje ciśnienie oleju zaraz po odpaleniu silnika i olej jest w obiegu, i szybko dociera do szklanek wiec szklanki zaraz są napełniane,a bez tego zaworka olej spływa z szklanek i po odpaleniu chwile sie napełniają,tutaj akurat twój przypadek jest jak najbardziej uzasadniony i właśnie na tym polega różnica miedzy tymi dwoma filtrami,ale bez tego zaworka tez da sie jezdzić:wink:

---------- Post dopisany at 17:48 ---------- Poprzedni post napisany at 17:45 ----------

endriuu orientujesz sie gdzie moge kupić właśnie tego Liqui moly 0w40? szukałem go wszędzie po sklepach,ale nigdzie go nie mieli,więc wziąłem Liqui Moly Synthoil High Tech 5W-40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się niedługo zbliża wymiana oleju.

Teraz siedzi Statoil LazerWay LL 5w30, wcześniej chyba syfiasty Castrol 5w30. Myślę nad przejściem na 5w40 albo 0w40, co sądzicie? Millers, Motul, LM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fr0styyy Możesz śmiało zalać 5w40 Ja obecnie jeżdze już drugą zmianę na Liqui Moly synthoil high-tech 5w40,a w drugim audi mam zalanego motula x-cessa 5w40 i też jest ok, Valvoline czy Millers to też bardzo dobre oleje więc sam zdecyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie jaki najlepiej wlac olej do b6 2.0 130 kuni. Obecnie jezdze na castrol magnatec 5 na 40 i pisza ze to szlam " :) ze jest nie bardzo bo zawala silnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się niedługo zbliża wymiana oleju.

Teraz siedzi Statoil LazerWay LL 5w30, wcześniej chyba syfiasty Castrol 5w30. Myślę nad przejściem na 5w40 albo 0w40, co sądzicie? Millers, Motul, LM?

masz dwa posty w tyl odpowiedz. szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...