Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

:facepalm: DPF w PB?

kdawid15000 to czasem nie za dużo jak na 1,8T? Jak chcesz zmieniać co 15tyś to długo na tym nie pociągniesz. pompa oleju jak i napinacz wałków padną w pierwszej kolejności.:facepalm:

Tak sobie pomyślałem że skoro Audi jeździ na long life po 30 tyś to jak skrócę te przebiegi o połowę na dobrym oleju to będzie ok, ale skoro powinno się zmieniać olej częściej to będę go zmieniał co 10tyś lub co rok. W moim przypadku raczej nie będę robił rocznie więcej niż 10tyś więc olej będzie i tak zmieniany przy mniejszym przebiegu co rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Olej powinno sie wymieniac co rok. Nie rzadziej. Bez wzgledu na przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już naprawdę zgłupiałem i nie wiem którym olejem Motula zalać Audi 1.8T. Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego lać 0W30 bądź 5W40 a nie 5W30 jak wskazuje norma Audi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wymieniasz olej co 15 tys a nie co 30 tys.

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie co 15.000 tylko co 10.000 albo co rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam motorek zalalem motul x lite 0w30 i jest pieknie napinacz z rana juz nie dzwoni,wymieniam co 10tys km i teraz zaleje cos z millersa z nanotechnologią:wink:

Po tygodniu zastanawiania też zdecydowałem się na X Lite 0W30 + Płukanka Liqui Moly + filtry Knecht, mam nadzieje że to dobry wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam motorek zalalem motul x lite 0w30 i jest pieknie napinacz z rana juz nie dzwoni,wymieniam co 10tys km i teraz zaleje cos z millersa z nanotechnologią:wink:

Po tygodniu zastanawiania też zdecydowałem się na X Lite 0W30 + Płukanka Liqui Moly + filtry Knecht, mam nadzieje że to dobry wybór?

Bedziesz zadowolony ja tez bardzo dlugo zastanawialem sie co teraz zalac znowu padlo na X-LITE ,a nanotechnologie od millersa kupilem do wolnossacego subaru wczesniej jezdzilo na X-LITE jestem bardzo ciekawy :slina: jak to bedzie chodzic,millers chwali sie redukcją tarcia w silniku o 53%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

niedawno kupiłem a4

poprzedni własciciel zalewał mobil 10w-40 przebieg 210k silnik ADR

wlac dalej to samo ?

Nie, wlać 5w40. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to i ja coś podrzucę, kupiłem Audi i poprzedni właściciel zalewał ją Castrol 5W30 Syntetyk, czy teraz lać ten sam czy zmienić na np. Mobila 10W 40 półsyntetyk. Poradźcie coś mądre głowy:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to i ja coś podrzucę, kupiłem Audi i poprzedni właściciel zalewał ją Castrol 5W30 Syntetyk, czy teraz lać ten sam czy zmienić na np. Mobila 10W 40 półsyntetyk. Poradźcie coś mądre głowy:decayed:

jeśli faktycznie był zalewany 5W30 , to nie kombinuj i nie przechodź na półsyntetyk . Zalej równiez 5W30 ale Motul, Mobil byle nie Castola.

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć , miałem półsyntetyk 10W40 motula moje V6 wciągało , trochę gubiło 300-500 ml / 1000 km.

Po uszczelnienu silnika przy wymianie zalałem Mobil1 full syntetyk , obecnie wychodzi mi mniej niż 100 ml / 1000 km.

A mam wrażenie ,że jest coraz lepiej . Wcześniej rano na zimnym lubiał tak podkapcać , niby nie na niebiesko , ale czuć było spaliny. Teraz nie czuję i nie widzę nic o poranku. Być może Fullsyntetyk uelastycznia uszczelniacze zaworowe ?

Także na prawdę opłaca się zalać dobry Full Syntety , u mnie juz na pewno wyszło taniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...