Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

kolejny DEBIL a nie mechanik !!!!!!!!!

jak pali olej to zmien uszczelnienia na zaworach i sprawdz w jakim stanie masz turbo

olej to Twojego silnika to minimum 5W-40

uszczelniacze zaworowe wymieniłem, turbo "podobno ma luzy ale minimalne podłużne i jeszcze trochę pochodzi" ok dzięki za rade zostaje przy tym oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam koledzy :hi:

Moj ADR jest z 98r - sprowadzilem go z niemcowni - serwisowany do konca- ma nalatane 198tysi - z tym że silnik został wymieniony w niemczech przez \oooo/ prz przebiegu ok 100tyś w 2002r. na nowy-przy tym przbiegu strzelił rozrząd a jak wiemy pierwszy w audi jest do 120 tysi wiec audi zalatwilo tą sprawe pozytywnie.

Moje pytanie :

Jaki Olej należy lać w silniku który dochodzi do 100tysi przebiegu ??,poprzedni wlasciciel w niemeczech oraz nastepnie ja zalewam Castroll Edge 5W30 - super praca silnika (cichutka), tylko do jakiego momentu go lać ? kiedy przejść na półsynt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadchodzi termin serwisu olejowego. Audik zalany jest olejem jak w tytule L-M 5W-30 4600 TOP TEC . Co radzicie pozostać przy tym oleju czy zmieniać na inną markę . Dodam, że przejechane 128 tyś. km. ,nic nie ubywa, z silnikiem wszystko OK . 5 litrów ww oleju u mnie na wsi 186 PLN.

Zdj_cie0043.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadchodzi termin serwisu olejowego. Audik zalany jest olejem jak w tytule L-M 5W-30 4600 TOP TEC . Co radzicie pozostać przy tym oleju czy zmieniać na inną markę . Dodam, że przejechane 128 tyś. km. ,nic nie ubywa, z silnikiem wszystko OK . 5 litrów ww oleju u mnie na wsi 186 PLN.

Zdj_cie0043.jpg

jak jest dobrze to po co kombinowac?

zostan przy tym co masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na olejach, bardziej mi chodzi czy ten olej jest jest dobry jakościowo czy raczej wybrać coś innego . Przewijają się często w postach Motule Castrole Mobile itp. Większość śmiga chyba na tych olejach. Liqui Moly jest raczej mniej dostępny. Chociaż byłem zdziwiony jak znalazłem go w sklepiku na moim osiedlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liquid moly to olej z wysokiej półki, tak samo jak valvoline i popularny w Polsce Motul.

Ja bym dalej lał to smao.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się do tematu.

Jakiej marki polecacie olej ? Mobil, Castrol, a może Motul ?

Dodam że auto sprowadzone zostało z Raichu z przebiegiem 181 tyś zalane jest półsyntetykiem, nie wiem natomiast jakiej marki :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlej Motul 8100 Xcess lub 6100 Synergie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wymieniłem olej na Motula X-cess 8100 5W40. Wcześniej jeździłem na Shell Helix Ultra też 5W40- byłem zadowolony, nic nie ubywało.

Po wymianie wydaje mi się że silnik chodzi nieco ciszej- bardziej miękko. Być może to autosugestia, oparta na wypowiadziach milosników Motula, bo nie chcie mi się wierzyć by sama wymiana oleju mogła dac taki efekt. W każdym razie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wymieniłem olej na Motula X-cess 8100 5W40. Wcześniej jeździłem na Shell Helix Ultra też 5W40- byłem zadowolony, nic nie ubywało.

Po wymianie wydaje mi się że silnik chodzi nieco ciszej- bardziej miękko. Być może to autosugestia, oparta na wypowiadziach milosników Motula, bo nie chcie mi się wierzyć by sama wymiana oleju mogła dac taki efekt. W każdym razie jestem zadowolony.

ja polecam ten - robie juz trzecia wymiane co 10 tys., cena 99,99 za 5 litrow

5w40kaufland.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/lodz-motul-filtry-audi-vw-1-6-1-8-1-8t-i1651341796.html Czy taki zestaw będzie ok do A4 B6 1.8T AVJ? Zakupiliśmy właśnie taki i trzeba wymienić wszystkie te pierdoły. Auto ma LPG i wcześniej lany był 5W-40. Co myślicie?

przecież tu są filtry do B5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u są filtry do B5

Filtry i olej Motul 6100 Synergie + 10W40

http://allegro.pl/lodz-motul-filtry-audi-vw-1-6-1-8-1-8t-i1651341796.html Czy taki zestaw będzie ok do A4 B6 1.8T AVJ? Zakupiliśmy właśnie taki i trzeba wymienić wszystkie te pierdoły. Auto ma LPG i wcześniej lany był 5W-40. Co myślicie?

Gdybyś uzupełnił informacje o silniku to możnaby oceniać ;P

Osobiście wybrałem filtr Knecht, ale chyba zmienie na K&N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

//allegro.pl/lodz-motul-filtry-audi-vw-1-6-1-8-1-8t-i1651341796.html[/url] Czy taki zestaw będzie ok do A4 B6 1.8T AVJ? Zakupiliśmy właśnie taki i trzeba wymienić wszystkie te pierdoły. Auto ma LPG i wcześniej lany był 5W-40. Co myślicie?

Motul jak najbardziej dobry. Ja też mam zalane takim ale nic nie ubywa (tzn. przez 3000 jakie zrobiłem nie ubyło) więc przy następnej zaleje syntetykiem. Filtry MANN jak najbardziej TAK ale filtron sobie odpuść. No i pomijam że to są filtry do B5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...