Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

moge wymieniac olej nawet raz w miesiącu, nie robi mi to róznicy

zreszta zawsze wymieniałem olej po 7 tkm, wiec nie zamiarzam tego zmieniac

silniki w moich autach zawsze były w idealnym stanie,

ostatni sprzedany AEB (kupił Kolega z forum) jest tego najlepszym potwierdzeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wydaje się Wam, że ten wątek ma co jakiś czas powtarzające się posty...?

...

:bag:

Nie narzekaj, tutaj http://a4-klub.pl/showthread.php?9726-ALL-TDI-Jaki-olej-do-TDI/page204 jest ponad 5000 powtarzających się postów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje się Wam, że ten wątek ma co jakiś czas powtarzające się posty...?

- "jaki olej?"

- "5W-40 i przed wymianą płukanie."

- "dzięki koledzy, jutro wymieniem na 8100 X-CESS."

:bag:

Kolego tu na forum (zresztą nie tylko na tym ) działają aktywnie sprzedawcy olejów i płukanek razem z naganiaczami .Dlatego wszelkie tego typu porady trzeba traktować jak reklamy i bardzo ostrożnie.

W instrukcji obsługi nigdzie nie ma słowa na temat jakichkolwiek płukanek i innych specyfików dolewanych do oleju.Jest wręcz napisane że takie działanie jest zabronione i moze spowodować zniszczenie silnika. A na forach coraz częściej polecają jakieś płukanki przed każą wymianą oleju , wymiana oczywiście najlepiej co 7 tys km. I już są efekty .Kilka osób opisało że po płukankach lub po zmianie lepkości oleju zapychał się smok , nie bylo ciśnienia oleju, czerwone lampki olejowe, wycieki z silnika itp. a co za tym idzie uszkodzenie silnika.

np.

---------- Post dopisany at 09:08 ---------- Poprzedni post napisany at 09:08 ----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge wymieniac olej nawet raz w miesiącu, nie robi mi to róznicy

zreszta zawsze wymieniałem olej po 7 tkm, wiec nie zamiarzam tego zmieniac

silniki w moich autach zawsze były w idealnym stanie,

ostatni sprzedany AEB (kupił Kolega z forum) jest tego najlepszym potwierdzeniem

jesli masz dojscie do tanich olejow, czesto za pol darmo, czas jak i checi to pewnie ze mozesz zmieniac oliwe co tyle, nawet co 5tys km

ale olej nie bedzie sie znaczaco roznil po 5, 7 czy 10tys km i nie zrobi to silnikowi wielkiej roznicy, no chyba ze bedzie starszy niz rok lub auto eksploatujesz w wyjatkowo ciezkich warunkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje się Wam, że ten wątek ma co jakiś czas powtarzające się posty...?

- "jaki olej?"

- "5W-40 i przed wymianą płukanie."

- "dzięki koledzy, jutro wymieniem na 8100 X-CESS."

:bag:

Kolego tu na forum (zresztą nie tylko na tym ) działają aktywnie sprzedawcy olejów i płukanek razem z naganiaczami .Dlatego wszelkie tego typu porady trzeba traktować jak reklamy i bardzo ostrożnie.

W instrukcji obsługi nigdzie nie ma słowa na temat jakichkolwiek płukanek i innych specyfików dolewanych do oleju.Jest wręcz napisane że takie działanie jest zabronione i moze spowodować zniszczenie silnika. A na forach coraz częściej polecają jakieś płukanki przed każą wymianą oleju , wymiana oczywiście najlepiej co 7 tys km. I już są efekty .Kilka osób opisało że po płukankach lub po zmianie lepkości oleju zapychał się smok , nie bylo ciśnienia oleju, czerwone lampki olejowe, wycieki z silnika itp. a co za tym idzie uszkodzenie silnika.

np.

---------- Post dopisany at 09:08 ---------- Poprzedni post napisany at 09:08 ----------

W instrukcji obsługi nie ma też mowy np. o wymianie oleju w skrzyni biegów. Czy to oznacza, że nie powinno sie tego robic?

---------- Post dopisany at 10:40 ---------- Poprzedni post napisany at 10:40 ----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge wymieniac olej nawet raz w miesiącu, nie robi mi to róznicy

zreszta zawsze wymieniałem olej po 7 tkm, wiec nie zamiarzam tego zmieniac

silniki w moich autach zawsze były w idealnym stanie,

ostatni sprzedany AEB (kupił Kolega z forum) jest tego najlepszym potwierdzeniem

jesli masz dojscie do tanich olejow, czesto za pol darmo, czas jak i checi to pewnie ze mozesz zmieniac oliwe co tyle, nawet co 5tys km

ale olej nie bedzie sie znaczaco roznil po 5, 7 czy 10tys km i nie zrobi to silnikowi wielkiej roznicy, no chyba ze bedzie starszy niz rok lub auto eksploatujesz w wyjatkowo ciezkich warunkach...

olej kupuje od Dzika, w takiej samej cenie możesz kupic i Ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam taki problem w silniku oleju juz malutko a niewiem jaki byl wlany, autko 1.8 se 99 rocznik ma przejechane 160 tys mil czyli pow 300tys co najlepiej wlac jak niewiadomo co jest w srodku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej kupuje od Dzika, w takiej samej cenie możesz kupic i Ty

tez przed ostatniom wymianą wzialem wlasnie od Dzika (polecam)

ale uwazam ze nie ma potrzeby wymieniac tak czesto czyt. co 7tys km, uwazam ze optimum to co 10tys km i tak tez robilem, robie i robil bede

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest sens przesiadać się z Motula na Milersa?? 5W40 teraz leje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam long life na 30 tys niby,ale moja v6 bieze 400ml ( w miescie zdecydowanie mniej)na 1000km jak jade okolo 170km/h do Polski o paliwie nie wspomne.Olej dolewam w razie potrzeby i tak licze ze chyba nie bede zmienial oleju bo przez 30 tys juz nie raz bedzie nowy...zartuje ale kurcze meczy mnie to czasami.

Mam t5 sluzbowe w 2500tdi i taz ma long life i tez bieze olej i to wiecej od v6 audi

[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LL :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z Millersa jestem bardziej zadowolony niz z Motula;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie,tylko zapewne cos skonocilem.myslelem ze dobrze robie

I to pewnie jeszcze castrol :thumbdown: Przy wymianie zrób płukankę i zalej dobrym olejem a apetyt na olej zmaleje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak castrol.Robilem serwis w vw t5 i mi ten sam olej zapodal dó Audi.Z tego samego weza....Dobrym...????A jaki to dobry?Bo wiedze mam zadna skoro mam taki balagan w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam taki problem w silniku oleju juz malutko a niewiem jaki byl wlany, autko 1.8 se 99 rocznik ma przejechane 160 tys mil czyli pow 300tys co najlepiej wlac jak niewiadomo co jest w srodku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak castrol.Robilem serwis w vw t5 i mi ten sam olej zapodal dó Audi.Z tego samego weza....Dobrym...????A jaki to dobry?Bo wiedze mam zadna skoro mam taki balagan w silniku.

Zrób płukanke i zalej coś znacznie lepszego np Motul - lepkość taka jak i była lana (5w30 lub 5w40)

Ja u siebie miałem lanego Castrola longlife i po 178tyś była do wymiany pompa oleju i nastawnik wałka a w silniku bardzo dużo nagaru i syfu.

Teraz wszystko już jest czyste i śmigam właśnie na oleju Motul X-cess 5w40 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie.Zrobie tak jak radzisz bo nagar mam w okolicy wlewu oleju.To co widac,a to co nie widze to monza sobie wyobrazic.Plukanie????Co masz na mysli?Jak to technicznie wyglada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie.Zrobie tak jak radzisz bo nagar mam w okolicy wlewu oleju.To co widac,a to co nie widze to monza sobie wyobrazic.Plukanie????Co masz na mysli?Jak to technicznie wyglada?

Kupujesz dobry olej, filter i płukankę http://allegro.pl/motul-engine-clean-plukanka-do-silnika-300ml-i2329824867.html Postępujesz tak jak na etykiecie tego specyfiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...