Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

dobra teraz pytanie, czy stosuje ktos dodatek MOS2 Liqui Moly? pytam tylko o ta firme bo tylko do niej mam zaufanie, innych doktorow pseudo uszlachetniaczy nie uważam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ta. Zalalem do klasyka, którego odmawiam. Do skrzyni i mostu. Do silnika nie odważył bym się.

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do skrzyni tez w sumie bym zalał, właśnie prędzej tam, bo jak olej zimny to jest cichsza a jak cieplej na zewnątrz to jest glosniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Motul x-max 0w-40 - najlepszy olej do tsi/tfsi

I nie tylko,kilka postów wyżej wypisałem kilka olejów dodam jeszcze tylko Liqui Moly Synthoil Energy 0W40 i Millersa XF 0W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tak myslalem, czyli ten co zalalem po katalogu liqui moly 5W30 top tec 4200 bedzie nie odpowiedni ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy 5w30 jest slaby w porownaniu do 0w40. Taka koniunktura producentoow aut ze wciaskaja do wszystkiego ekologiczny 5w30. Lej x-maxa i daj silnikowi odetchnac!

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten liqui moly 0W40 tez bedzie dobry bo mam dostep do pewnych produktów?

A czy jest mus zmieniac ponownie filtr oleju przy przejsciu na ten 0W40? W sumie to wymieniłem oliwe tydzien temu razem z filltrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojezdzij na ty oleju do 5 tys i wtedy zmien. Oczywiscie plykanka wskazana. Liqui Moly tez będzie suuper.

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

le wtedy filtr oleju tez poleci pewnie:/ A myslalem ze jak zmienie przykladowo okolo poniedzialku to filtr jeszcze zostanie. Bo boje sie zeby nie przyrznac tego motorku bo slyszalem ze ten 5W30 slabo chroni silnik pod obciazeniem :(

Bo mysłałem tez o hight tec liqui moly 5W40 bo wczesniej uzywalem go w starym 1.8 T co myslisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry olej ale nic sie nie moze rownac z 0w40 - uwierz. Jak masz kase to wymieniaj.

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba bedzie sie poswiecic dla dobra sprawy bo napradwe szkoda mi tego motorku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dzik z forum ma dobra promo na Liqui teraz takze mozesz dopytac jego.

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie jakie bzdury podaje aplikacja LOTOS na androida...

36c2a7f8cd89ac059f57cff9ff744981.jpg

15W-40 do TURBO!!!

[emoji14]olew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idiotyzm. Mam nadzieje ze to blad, ktory szybko poprawia.

Motul nawet nie dopyszcza takiego oleju w alternatywie

4a079fdd1d8867dd0b3aee588c73962c.jpg

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW:

Potrafi ktoś mi wyjaśnić (jak chłop krowie na miedzy) gdzie leży zasadnicza różnica pomiędzy X-clean'em a X-cess'em?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-cess olej A3/B4 - Full SAPS z fosforem i siarka. Najlepsze co moze byc dla silnika.

X-clean olej C3 - MidSAPS. Obnizona zawartosc substancji wytwarzajacych popiol i tym samym zapychajacych dpf. Jednym slowem bardziej chroni filtr niz silnik.

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zbliża mi się wymiana oleju, obecnie auto śmiga na Motul x-cess 8100 5w40 i w sumie nie mam mu zbytnio nic do zarzucenia, ale zastanawiam się czy nie spróbować by jakiegoś LM

Aktualnie mam 3 typy:

Albo zostać przy tym co jest teraz i ponownie zalać motula 8100 albo zmienić na LM tylko tu zastanawiam się który z Liqui moly wybrać: Synthoil High Tec czy może Leichtlauf High Tec?(szczerze mówiąc średnio wiem jaka jest różnica między SHT a LHT)

Proszę o jakieś opinie bo nie wiem czy jest sens przechodzić z motula na LM, czy jest w ogóle sens zmieniać na LM czy dalej zostać przy obecnym Motul 8100 ;)

Dev liczę na fachową opinie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostal przy Motulu - niedrogo i masz swietny olej. Mozesz jednak sprobowac Synthoila od LM - tez swietny olej. Teraz kolega dzik ma go w swietnej cenie: http://pro-choice.pl/synthoil-high-tech-5w40-5l-lm1307-p-359.html

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...