Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Trochę poczytałem... pogadałem... i raczej zdecyduje się na Total 5W-40 Quartz 9000 Energy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go stosuję 3 lata. Nic złego sie nie dzieje. Miałem zmieniać na LM ale już sam nie wiem, zgłupiałem po tych wszystkich testach, opiniach, zdaniach i na razie przy nim zostałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Samochód A4 B7 2.0 TDI BRD 210 tysięcy kilometrów przebiegu. Od 3 lat jeżdżony na motul specyfic 5w30. Chciałbym spróbować czegoś innego. Co polecacie ? Cena nie gra roli, ma być konkretny olej.

Edytowane przez killerx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to.nie watek do TDI. Ale zalej Millersa EE Longlife 5w30 na sprobowanie czegos innego. Choc specific to prawdopodobnie najlepszy olej do dpf.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, na szybko z telefonu w google temat znalazłem, nie dopatrzyłem że benzyna. Autko już nie ma od dawna dpf i jest soft na 215/410.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nie gra roli, ma być konkretny olej.

MITASU.

PENRITE.

AMSOIL.

ENEOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nie gra roli, ma być konkretny olej.

MITASU.

PENRITE.

AMSOIL.

ENEOS.

Oprócz Penrite coś dobrego do 1,8t podpowiecie?

Edytowane przez valent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motul 5w50 sport. swietny olej na V bazie syntetycznej

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motul 5w50 sport. swietny olej na V bazie syntetycznej

wysłane z prodiża

tak z ciekawości jak sport olej :) to nie powinien jak najrzadszy być by mniejsze opory stawiał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motul 5w50 sport. swietny olej na V bazie syntetycznej

Nie znam parametrów tego wskazanego oleju.

Używam NESTE 5W50 olej z najmniejsza mi znaną lepkością 104 mm2/s w 40 st.C a czasem VALVOLINE 109, FUCHS i MILLERS 112, AMSOIL 127.

Na wyłączną odpowiedzialność użytkownika pojazdu zalewam tymi specyfikami silniki wymagające dolewek i mające problemy z ciśnieniem oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee tam. 104 to nic przy 93ech w oleju Carlube TRIPLE R FULLY SYNTHETIC 5W-50.

motul sport ma akurat 107. ale uwierz ze cyferki nie smarują silnika. nie raz sie o tym przekonalem. przyklad nienajlepszego valvo vr1 Racing 5w50. w 40stu C ma 109. bije parametrami millersa, amsa i fuchsa a nie sprawuje sie najlepiej w uturbionych benzynach.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy przy olejach 5W50 to ja zapytam o olej do silnika 2.8 AAH. Obecnie mam wlany motul 8100 x-clean 5W40. W temperaturze otoczenia + 20 i wyższej, przy jeździe autostradowej ( 140 - 150 km/h ) olej w silniku osiąga temperaturę 120 -130 stopni ( wskaźnik w aucie sprawny ).  Jak jadę ok 100 km/h olej trzyma ok. 100 - 110 stopni. Pytanie czy olej 5W50 motul sport będzie ok, pomimo braku dopuszczenia normy 502.00? Jeżeli nie motul,  to co innego byście poradzili wlać żeby silnik był jak najbardziej chroniony przy wyższych temperaturach? Od razu zaznaczę, iż 10W60 odpada ze względu na rozruch silnika zimą na tym oleju. Z góry dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie motul 5w50 mozesz wlac jesli lubisz przycisnac. jesli nie to Liqui Moly synthoil hightech 5w40.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro lepiej nie kupowac olejow. Roznie z oryginalnoscia bywa.
Z tego co wiem to jedyny w kraju 5w50 ma kolega dzik z forum. Cena tez nie przeraza jak za taki olej.
http://pro-choice.pl/sport-5w50-ester-5l-p-1412.html

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2017 o 21:20, Paaweell1988 napisał:

Skoro jesteśmy przy olejach 5W50 to ja zapytam o olej do silnika 2.8 AAH. Obecnie mam wlany motul 8100 x-clean 5W40. W temperaturze otoczenia + 20 i wyższej, przy jeździe autostradowej ( 140 - 150 km/h ) olej w silniku osiąga temperaturę 120 -130 stopni ( wskaźnik w aucie sprawny ).  Jak jadę ok 100 km/h olej trzyma ok. 100 - 110 stopni. Pytanie czy olej 5W50 motul sport będzie ok, pomimo braku dopuszczenia normy 502.00? Jeżeli nie motul,  to co innego byście poradzili wlać żeby silnik był jak najbardziej chroniony przy wyższych temperaturach? Od razu zaznaczę, iż 10W60 odpada ze względu na rozruch silnika zimą na tym oleju. Z góry dzięki za zainteresowanie.

ja też sie tu zastanawiam nad takim bo koledzy mi tu wczesniej pisali motul 0w40 ale hmm smigam duzo po drogach szybkiego ruchu i lubie tez byc pod czerwonym polem,  a w instrukcji do b5 5w50 jak i 10w60 maja zakresy od - 30 do 30 stopni C,  jak nie motul 5w50 to moze Valvoline VR1 10w60 albo liqui moly  bylby tez dobry? Cena nie gra roli,  ma byc olej jak najlepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,nadeszła pora na zmianę oleju,dotychczas jezdziłem na havoline 5w40 ale czytając Wasze opinie postanowiłem go zmienić  i kieruje do Was pytanie,czy motul 8100 x-cess 5w40 będzie odpowiedni dla moje silnika? przebieg to 270 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kajmanowsky dla Ciebie jak najbardziej 5w50 od motula, a dla Ciebie markopolo xcess. zmien i zobaczysz roznicę.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...