Skocz do zawartości
IGNOROWANY

C7 Resident


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, H4mm3R napisał(a):

Od kiedy masz z tym problem? 

Tego nie wiem, kupiłem auto i już tak było. Myślałem z początku, że to wina map, ale mam z tego roku, więc nie sądzę żeby one generowały problem. Jak sprawdzali mi auto przed zakupem, to pokazał się błąd "ogrzewania szyby asystenta pasa ruchu", ale po skasowaniu nie wrócił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grzes283 napisał(a):

Tego nie wiem, kupiłem auto i już tak było. Myślałem z początku, że to wina map, ale mam z tego roku, więc nie sądzę żeby one generowały problem. Jak sprawdzali mi auto przed zakupem, to pokazał się błąd "ogrzewania szyby asystenta pasa ruchu", ale po skasowaniu nie wrócił. 

Czyli albo nie kompletne kodowanie albo ktoś nie wgrał flasha do kamery, bo myślał że zadziała bez niego. Wpadnij to zrobimy :decayed: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, H4mm3R napisał(a):

Czyli albo nie kompletne kodowanie albo ktoś nie wgrał flasha do kamery, bo myślał że zadziała bez niego. Wpadnij to zrobimy :decayed: 

Tu zaczyna się robić dziwnie, bo wg vinu mam czytanie znaków. A auto jest od osoby, która nie bardzo bawiła się w jakieś kodowania. Nawet start/stop nie był wykodowany. Szyba przednia też nie była wymieniana. Ale rzeczywiście będę musiał podjechać gdzieś osobiście, bo chyba to bardziej zawiła sprawa 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grzes283 napisał(a):

Tu zaczyna się robić dziwnie, bo wg vinu mam czytanie znaków. A auto jest od osoby, która nie bardzo bawiła się w jakieś kodowania. Nawet start/stop nie był wykodowany. Szyba przednia też nie była wymieniana. Ale rzeczywiście będę musiał podjechać gdzieś osobiście, bo chyba to bardziej zawiła sprawa 😉 

To jest tylko jedna z funkcji kamery, może przetwornik obrazu był wymieniany i nie jest w nim aktywna funkcja rozpoznawania znaków. Trzeba sprawdzić kodowanie i wgrać flasha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w kodowaniu sterownika 85 bit 0-1 ma być zaznaczony na " none found", czy raczej powinno być ".....hca/ldw instaled"?

20231013_185426.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, grzes283 napisał(a):

Czy w kodowaniu sterownika 85 bit 0-1 ma być zaznaczony na " none found", czy raczej powinno być ".....hca/ldw instaled"?

20231013_185426.jpg

Błąd masz od znaków a nie od lane assist. Czytanie znaków to nie tylko 85 ale też 17 i 8E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, H4mm3R napisał(a):

Błąd masz od znaków a nie od lane assist. Czytanie znaków to nie tylko 85 ale też 17 i 8E

Ok. Rozumiem 🙂 Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawy ciąg dalszy. Dzisiaj wyskoczył mi błąd w 5F :

7961 Sterownik

B2001 00 [08] nieprawidłowa wersja oprogramowania

 

Nie można go skasować, po chwili powraca. Dlaczego tak się zadziało? Błąd był jakiś " uśpiony" i wyskoczył za któryś razem podpięcia vcdsa? Oczywiście nic nie wgrywałem, ani nie kodowałem w 5F. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Ty może nie ale ktoś przed Tobą.

 

Najprawdopodobniej, ale od blisko trzech tygodni była cisza w sterowniku....dzisiaj wyskoczył. Tylko co dalej? Wgrać jakąś aktualizację? Może to jest powiązane z błędem na liczniku odnośnie ogranicznie wskaźnika czytania znaków....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem po kodowaniu rozpoznawania znaków jest problem. Nie zostało poprawnie przeprowadzone, brak parametryzacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Moim zdaniem po kodowaniu rozpoznawania znaków jest problem. Nie zostało poprawnie przeprowadzone, brak parametryzacji. 

Dokładnie. Coś musiało być grzebane. Wczoraj zauważyłem, że osłona kamerki przy lusterku była źle zatrzaśnieta - po co innego ją ściagać. Ale wcześniej poza błędem na liczniku w sterownikach było czysto. Oczywiście systemy działają normalnie. Zmieniłem w sterowniku 85 bit 0-1 w bajcie 0 ( miałem none found ) i być może to spowodowało błąd w 5f.

20231014_144906.jpg

20231013_185426.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Jak najbardziej. 

Dzięki. Przywróciłem poprzednie kodowanie i błędu w 5F nie ma. Oczywiście dalej pozostaje na liczniku, tak jak był. Ale to już nie dla mnie do ogarnięcia. Sterowniki są wszystkie czyste. Wszystko wydaje się być zakodowane. Problem najwyraźniej leży głębiej 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jak zwalniasz to odpala się przy prędkości ~40km/h ten dolny eleme t w lampie, taki trójkącik, lub jak włączysz przeciwmgielne z kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2023 o 14:57, KoJ@K napisał(a):

No tak, jak zwalniasz to odpala się przy prędkości ~40km/h ten dolny eleme t w lampie, taki trójkącik, lub jak włączysz przeciwmgielne z kabiny.

ok, czyli zupełnie inaczej niz bixy w c6 😉 Dzieki

Zawartość dodana 13 minuty później

Siemanko, montował ktoś elektryczną klapę do po liftowego sedana? Czy graty z przed lifta podchodzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Panowie pomocy mam okazje kupic rotory 20" 9k et26 z rs5 . Powiedzcie czy wpakuje je do audi a7 4g na eibachu ;) I na jakiej oponie jak wejda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...