Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] Czy można wyłączyć ABS ?


khalid89

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko jak zginiesz to upewnij się ze kogoś jeszcze nie zabijesz :thumbdown: jak chcesz jeździć bez ABS to po co :audi: kupowałeś?? trzeba było sobie poloneza (bez urazy) kupić i maiłabyś auto bez ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak zginiesz to upewnij się ze kogoś jeszcze nie zabijesz :thumbdown: jak chcesz jeździć bez ABS to po co :audi: kupowałeś?? trzeba było sobie poloneza (bez urazy) kupić i maiłabyś auto bez ABS.

oj nie obrażaj Poloneza

na własne slepia widziałem Poldka z ABS-em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Od dziecka wiedziałem że nie umre smiercia naturalną... ja poprostu zgine :kox:

:shocked: Ryspekt :strzal:

Byle byś niechcący kogoś nie zabrał :no::fool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze temat niezle sie rozwinął.

Człowiek zarzuci jakimś żartem i od razu ludzie sie buntują... ehhh

Piszecie tu o takich sytuacjach że głowa boli, a powiedzcie mi ile jeszcze jezdzi samochodów które nie posiadają ABSu co ?

Powiem wam ze na drogach jest ich jeszcze troche i jakoś wsiadając do takiego samochodu nie trzeba być od razu samobojcą :no:

Tak czy inaczej... temat nie wniesie juz nic nowego.

Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej... temat nie wniesie juz nic nowego.

...a czego sie spodziewales zaraz po tym,jak pytasz sie o wylaczenie ABSu,dorzucajac tekst o smierci tragicznej-90 procent czytajacych uznali Cie-delikatnie mowiac-za wariata...nie wazne jest ile aut jezdzi bez ABSow-popatrz ile osob wychodzi calo z wypadkow takimi autami,,ale w porownaniu na crasch testach-chyba nie musze mowic,jak wypadnie Audi...nastepnym razem pomysl,zanim zadasz pytanie,ktore wiekszosc uzna za glupie... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej... temat nie wniesie juz nic nowego.

...a czego sie spodziewales zaraz po tym,jak pytasz sie o wylaczenie ABSu,dorzucajac tekst o smierci tragicznej-90 procent czytajacych uznali Cie-delikatnie mowiac-za wariata...nie wazne jest ile aut jezdzi bez ABSow-popatrz ile osob wychodzi calo z wypadkow takimi autami,,ale w porownaniu na crasch testach-chyba nie musze mowic,jak wypadnie Audi...nastepnym razem pomysl,zanim zadasz pytanie,ktore wiekszosc uzna za glupie... :wink4:

:good:

Jak Ci ABS się załącza przy każdym hamowaniu to może sprawdź najpierw czujniki od ABSu. Kiedyś mechanik przy naprawie przegubu coś mi namieszał i nawet przy delikatnym wciśnięciu hamulca wibrowało pod nogą. Po regulacji tegoż czujnika, ABS mi się załącza przy ostrzejszym hamowaniu na suchym albo przy każdym na lodzie :gwizdanie:

Stary ABS to błogosławieństwo, fakt wydłuża drogę hamowania, ale masz kontrolę nad autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje zamknac temat

też jestem tego zdania

apropo poloneza to może lepiej malucha 126 P tym dopiero można pobawić łyse kapcie i heja :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moze i nie wpadne w poślizg ale droga hamowania jest dluzsza... ja już przyzwyczaiłem sie do normalnego hamulca :cool1:

cos Ci sie pomieszało z ABS em droga hamowania jest znacznie krótsza wbrew pozorom, pomysl jak Ci sie koła zblokuja to wpadasz w poślizg i jedziesz daleko.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos Ci sie pomieszało z ABS em droga hamowania jest znacznie krótsza wbrew pozorom

Zależy na jakiej nawierzchni jest krótsza.

Znajomy z którym jeżdżę w nocy po Ustroniu jak śnieg nasypie, pierwsze co zrobił jak kupił samochód to wyciągnął bezpiecznik od ABSu, nie ma żadnych problemów z opanowaniem auta nawet w zimie. Wszystko zależy od umiejętności kierowcy.

Sam się zastanawiam nad wyłączeniem ABSu, ale jeśli się zdecyduję to dopiero po zimie będę się uczył, bo początki w zimie mogą się źle skończyć.

Dla jednych wyłączenie ESP to już samobójstwo, dla innych wyłączone ESP to frajda z poślizgów, a kolejny krok dla nich to odłączony ABS. Tak się zaczyna ta zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych wyłączenie ESP to już samobójstwo, dla innych wyłączone ESP to frajda z poślizgów, a kolejny krok dla nich to odłączony ABS. Tak się zaczyna ta zabawa.

kiedys byly dwie szkoly hamowania,stosowane przez kierowcow rajdowych:

1 ''hamowanie pulsacyjne''-naciskanie pedalu hamulca pulsacyjnie,niedotykanie sprzegla i na koniec pedal gazu do wyprowadzenia auta

2 ''pelne hamowanie,potem gaz''-troszke inna technika ,dla zaawansowanych kierowcow,polegajaca na wcisnieciu pedalu hamulca do oporu i tuz przed przeszkoda odbicie kierownica,z jednoczesnym puszczeniem hamulca i wcisnieciu pedalu gazu,na najwyzszym ,mozliwym biegu,dla wiekszej kontroli nad autem,wywolujacej swiadoma podsterownosc auta

z uwagi na niebezpieczne skutki metody nr 2,dla niekomercyjnych kierowcow ,instruktorzy uczyli metody nr 1,co w przyszlosci zaowocowalo stworzeniem systemu ABS przez konstruktorow aut

konkludujac-posiadanie ABSow jest dodatkiem do auta,dla wiekszego komfortu wiekszosci uzytkownikow auta,ktorzy raczej rajdowcami nie sa i raczej nie beda,jesli ktos chce sobie to wylaczyc,bo uwaza,ze mu to ''przeszkadza''-prosze bardzo,ale na tym forum propagujemy BEZPIECZNA JAZDE :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkludujac-posiadanie ABSow jest dodatkiem do auta,dla wiekszego komfortu wiekszosci uzytkownikow auta,ktorzy raczej rajdowcami nie sa i raczej nie beda,jesli ktos chce sobie to wylaczyc,bo uwaza,ze mu to ''przeszkadza''-prosze bardzo,ale na tym forum propagujemy BEZPIECZNA JAZDE :wink4:

:good: i tego się wszyscy trzymajmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda bez ABS nawet dla doświadczonego kierowcy może byc wielkim zaskoczeniem,ostatnio byłem w takiej sytuacji,w Szwecji na jezdni pokrytej szronem przy niedużej prędkości ok 30Km\h w korku z maxymalnie obciążonym autem,przez chwile nieuwagi musiałem zaczac gwałtownie hamowac aby nie udeżyc w pojazd przede mną.Podczas hamowania stwierdziłem że droga jest tak śliska że nie uda mi się wychamowac,i jedyna możliwośc jaka mi pozostała to skręcic kierownicą aby uniknąc kolizji,udało mi się to dzięki ABS ponieważ nie zblokował kół podczas skręcania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można odłączyć ABS w taki sposób zeby na komputerze pokładowym nie pokazywało błędu (wykrzyknik) ?

Poprostu chciałbym wyłączyć ABS i mieć sprawny komputer.

Audi [A4 B5] 1995 rok, 1.8 (125 koni)

Jak najbardziej da sie, mam tak w mojej 2.8Quattro wyjmujesz bezpiecznik ABS (albo robisz wylacznik) i swieci sie wykrzynik potem go wkladasz na zapalonym silniku i komp po 1 sek zaczyna dzialac normalnie, a ABS EDS i ESP nie dzialaja i dopuki nie wylaczysz i wlaczysz ponownie zaplonu tak bedzie. Po wylaczeniu zaplonu i ponownym jego wlaczeniu znow ABS i reszta bedzie dzialac.

Wbrew temu co tu pisza nie ktorzy teoretycy :naughty:jak najbardziej polecam miec wylacznik ABS-u jesli umie sie zniego korzystac i wie sie kiedy korzystne jest jego wylaczenie.

Przez pomoc ABS-u w pewnych warunkach mozna rozwalic auto, bo wydluza droge hamowania na luznych nawierzchniach, dlatego lubie go czasem wylaczac, np na sniegu mi sie jezdzi super bez ABS :) wbrew temu co pisali i mowili moje Audi Quattro bez ABS przy zablokowanych kolach podczas hamowania jest stabilne (tyl nie blokuje sie od razu) ale zalecam ostroznosc i dlatego lepiej zeby wykrzyknik sie palil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja naprawde nie wierze w to co czytam w tym watku

ludzie!!! przestancie wygadywac glupoty w stylu:

"Przez pomoc ABS-u w pewnych warunkach mozna rozwalic auto, bo wydluza droge hamowania na luznych nawierzchniach"

kazdy madry wie, ze chodzi o mozliwosc jakiegokolwiek manewrowania autem podczas gwaltownego hamowania, co nie jest mozliwe kiedy auto nie ma ABS-u

(albo o zgrozo zostal on wylaczony przez wlasciciela), i kola sa zablokowane

czy ktorys z moderatorow moze zamknac ten idiotyczny watek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j

czy ktorys z moderatorow moze zamknac ten idiotyczny watek??

Mówiłem to już dawno - wątek do :closed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja sie dolaczam do ''odlozenia'' tego niedorzecznego tematu na gorna polke,niech sie kurz na nim zbiera... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym tylko zauważyć, że w audi 100 c4 był wyłącznik ABS-u na kokpicie , więc w tamtych latach ktoś z konstruktorów uznał że będzie fajnie raz go mieć a raz nie mieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...