Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Wymiana oleju w domowych warunkach

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Czy da się wymienic olej w moim Audi A4 2.5 TDI w domowych warunkach? I jak to zrobic?? :)

Opublikowano

najlepiej jakbys miał jakis kanał odkręcasz śrube z miski olejowej zlewasz stary olej, wykrecasz filtr oleju ale do tego najlepiej uzyć klucza z łancuszkiem wkręcasz nowy filtr zakrecasz śrube od miski olejowej jak wszystko wycieknie i zalewasz nowym olejem.

Opublikowano

Wersja Hardcore. Zbuduj sobie najazd z desek i cegieł - ale UWAGA: zbuduj mądrze, żeby cie auto nie zabiło jak będziesz pod nie właził. Odkręć podłogę jeśli jest i masz korek miski olejowej dostępny. Kup sobie na wszelki wypadek podkładkę miedzianą śruby spustowej miski, aby później nic nie ciekło. Filtr możesz odkręcić gołymi rękoma, jeśli ten co go zakładał przed tobą był przytomny.

Opublikowano

Do odkręcenia filtra oleju prawdopodobnie będziesz potrzebował klucza .Przed założeniem nowego filtra posmaruj gumke na górze filtra olejem i mocno dokręć go ręka.Cała reszta tak jak napisali koledzy wcześniej.

Opublikowano

Do odkręcenia filtra oleju nie będziesz potrzebował klucza a śrubokręta. Nabijasz filtr i wykręcasz trochę ciężko idzie ale poluzować dasz radę a potem to łapkami spokojni odkręcisz.

Opublikowano
  • Autor

A jaki olej proponujecie do Audi? Bo po otwarciu maski pisze VW 500 00 i 505 00 z tego co pamiętam co to oznacza?

Opublikowano

A jaki olej proponujecie do Audi? Bo po otwarciu maski pisze VW 500 00 i 505 00 z tego co pamiętam co to oznacza?

Są to normy volkswagena dotyczące parametrów oleju.Gdy będziesz kupował olej to koniecznie musi powyższe normy spełniać.
Opublikowano
  • Autor

Będę tych norm przestrzegał :naughty: A jaki proponujecie dobry olej do mojej audiolki spełniający te normy??

Opublikowano

Do odkręcenia filtra oleju nie będziesz potrzebował klucza a śrubokręta. Nabijasz filtr i wykręcasz trochę ciężko idzie ale poluzować dasz radę a potem to łapkami spokojni odkręcisz.

To w tych silnikach jest filtr czy wkład?? :mysli: U mnie w A6 jest wkład więc co chcesz tam nabijać?? w A4 mam też wkład, ale moze się myle

Opublikowano
  • Autor

Mi się wydaje że u mnie jest filtr?? A to jest filtr czy wkład?? :confused4: :confused4: :confused4: :confused4: :confused4: :confused4:

Opublikowano

wkład...

Opublikowano

I pamiętaj, że olej spuszcza się z gorącego silnika tak w łatwy sposób całkowicie spłynął :)

Opublikowano
  • Autor

A gdzie znajduje się ten wkład filtra olejowego ??

Opublikowano

A gdzie znajduje się ten wkład filtra olejowego ??

wiem, że najlepiej jak sie zrobi samemu, ale zlituj się proszę i daj 15-20zł komuś kto wie co to filtr i gdzie masz korek oleju. Ja już się boje, że zaraz na wiadrach postawisz fure wbijesz śrubokręt w miske olejową i zaczniesz zlewać wrzący olej w rękaw kopiąc odruchowo jedno z wiader i zakleszczając się pod swoim ukochanym A6

pamietaj. 15-20zl niech zgadne twoja 1h pracy? może 0,5h.

Opublikowano

A gdzie znajduje się ten wkład filtra olejowego ??

to zależy... dałeś 'all' w prefiksie, może chodzi tobie o benzyne kuzyna :decayed:
Opublikowano

Conrad81,za to:

wiem, że najlepiej jak sie zrobi samemu, ale zlituj się proszę i daj 15-20zł komuś kto wie co to filtr i gdzie masz korek oleju. Ja już się boje, że zaraz na wiadrach postawisz fure wbijesz śrubokręt w miske olejową i zaczniesz zlewać wrzący olej w rękaw kopiąc odruchowo jedno z wiader i zakleszczając się pod swoim ukochanym A6

powinieneś dostać nagrodę Pulitzera,szacun :good: !

doskonała wizja :>

Pozdrawiam!!

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

A jak skasowac po wymianie oleju co na prędkościomierzu świeci ten (nie pamiętam nazwy) tzn. jak to skasowac.

Opublikowano
:szukaj: kasowanie inspekcji.
Opublikowano

A jak skasowac po wymianie oleju co na prędkościomierzu świeci ten (nie pamiętam nazwy) tzn. jak to skasowac.

Pewnie masz na mysli inspekcję :good:

Vag'iem ją skasujesz :)[br]Dopisany: 27 Luty 2009, 20:34_________________________________________________

wykrecasz filtr oleju ale do tego najlepiej uzyć klucza z łancuszkiem wkręcasz nowy filtr

Do odkręcenia filtra oleju prawdopodobnie będziesz potrzebował klucza .Przed założeniem nowego filtra posmaruj gumke na górze filtra olejem i mocno dokręć go ręka.Cała reszta tak jak napisali koledzy wcześniej.

Do odkręcenia filtra oleju nie będziesz potrzebował klucza a śrubokręta. Nabijasz filtr i wykręcasz trochę ciężko idzie ale poluzować dasz radę a potem to łapkami spokojni odkręcisz.

Czy wy zdajecie sobie sprawe jakie bzdury piszecie?

W 2.5 TDI zdejmuje się górną osłone silnika i tam wyciąga się stary a wkłada nowy filtr oleju :cool1:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.