Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Avant 1.9 TDI Atlasgrau by luki19862121


luki19862121

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Bknz napisał:

Dzięki za info.
Wsteczny to przepaść, u mnie na org. nic nie widać :( to żarówka P21W ? podrzucisz link  :)
Jakie soczewki masz do tych D3S? U siebie mam teraz D1S + soczewka z B8 (kropki)

B8 ładnie świeci miałem wcześniej teraz mam hella Intemo światła są bardziej skupione niż B8. Wsteczny nie pamiętam oznaczenia. 

 

https://www.instagram.com/promotorlightdevices/?hl=pl

Edytowane przez luki19862121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MilUl napisał:

Dzięki również za info :), wsteczne zamówione, bo na zwykłych kiepsko widać;).

 

Uważaj na innych użytkowników drogi przy cofaniu bo oślepnąć można patrząc na lampę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kamil za info co do pokrywy. Mam tę poprawioną. Dobrze że zajrzałem bo przewód do gruszki przetarty muszę go wymienić. Jako że zaoszczędziłem na kupnie nowej pokrywy wpadło nowe podszybie :) EGR fajnie się trzyma suchutko wszędzie 13403422_IMG_20181031_161339.jpg13403423_IMG_20181031_161356.jpg13403424_IMG_20181031_173045.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężyk od klapy gaszącej :P Nie zauważyłeś szarpania przy gaszeniu ? Ja mam wyklejoną pokrywę gąbką, wtedy można uniknąć przetarć od ostrej krawędzi pokrywy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pokrywy to kiedyś zgłębiałem temat, i z  tego co pamiętam poprawione miały być dopiero te najnowsze o numerze 038 103 469 AE

ale jak jest to ciort wie, bo sporo osób w  b7kach wymienia te poprawione AE na nowe AE z powodu niedrożnej odmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny problem był w budowie tej pokrywy... nie widzę sensu Łukasz wyrzygać ~ 700 zł na pokrywę, kiedy ona w przypadku naszych AVF znaczniej mniej ulega uszkodzeniom niż w nowszych TDI... Jak masz dobry olej, ona się tak szybko nie zapcha, kwestia też tego by w zimie nie jeździć krótkich odcinków... bo to powoduje powstawanie masła - i jaki by to olej nie był - to masło będzie... Jak zdemontujesz dmuchnij w króciec, ma być swobodny przelot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie od pewnego czasu zauważyłem szarpanie jeszcze myślę poduchy ale wymieniałem je z rok temu i wszystko się wyjaśniło. Odma kiedyś była sprawdzana i przedmuch był ok więc jak piszesz bez sensu dawać 700zl jak można w to miejsce coś innego kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starej budowy miały nr 038103469T, potem była 038103469R już nowej budowy, kolejno nie przez cały rok 01.2005 - 10.2005 AJ i od 10.2005 AE - wydaje mi się, że te zapychające się w nowszych TDI to AJ i dlatego była szybka zmiana na AE... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło być tak jak Kamil pisze. Ponad sześć stów za pokrywę, to trochę sporo. 

Dobra, już nie śmiecę, temat oczywiście obserwuję :)

Edytowane przez staniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są takie moje wnioski, ale śledząc sporo tematów wydaje mi się, że właśnie tak było... chciałbym kiedyś dorwać taką pokrywę i rozebrać na części pierwsze i zobaczyć o co kaman... 

Tu było porównanie uszkodzonej ze sprawną odmą: https://a4-klub.pl/topic/415489-tdi-pd-problem-z-pokrywą-zaworów-odmą-niedrożna-odma-i-kopcenie/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że zima za pasem i ciężko coś pogrzebać zbierają się graty na wiosnę chyba że pogoda dopisze i uda się coś podziałać. W planach montaż nowych blaszek przód i tył z moich farba zachodzi nowe malowane proszkowo i kończę lakierować, moduł doswietlania zakrętów po linii can, dokladka cupra bo zgnije niedługo na balkonie :)13697077_IMG_20181130_113128.jpg

Myju udało się zrobić przed mrozami 

13697203_IMG_20181128_125728.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie lakiernik jednak obowiązkowy już rok się zbieram bo rudej tu i uwdzie jest i wgniotek więc na wiosnę planuje ponieważ wiecznie auto potrzebne i człowiek zebrać się nie może. Jeszcze w głowie jest trochę do zrobienia więc ciąg dalszy nastąpi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze podłokietnik, jeden schowek pasażera i temat na dziś zakończony. No i oczywiście detailing niebawem jak pogoda się zmieni. 13776831_IMG_20181208_135418.jpg13776832_IMG_20181208_135434.jpg13776833_IMG_20181208_135351.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak te żarówki LED sprawowały by się w światłach mijania  i większych soczewkach od biksów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...