Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi RS4 Avant 2.9 TFSI Glacier white - odebrana


turdzi

Rekomendowane odpowiedzi

Coś się porobiło z cytowaniem.

No tak po zjeździe z laweta to pewnie niczym SUV :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie seria to nowy motor wiec trzeba troche poczekać i zobaczyć co i jak znosi ale z tego co czytałem na bazie RS5 to 500 robi sie w nim niczym a 550 to tez    bez grubego rzeźbienia poza wymiana katalizatorów i wydechu.

Na początku seria wystarczy na zwykłej drodze i tak sie same pośladki zaciskają.

Mnie najbardziej cieszy ze auto sie super prowadzi i ze w końcu turbo to mody  łatwe NM duży i z dołu wiec praktyczny w jeździe no i ze ze skrzynia ZF a nie nieszczęsnym Stronic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upolowania w necie dzisiaj.Bedzie dobrze :)

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpgimage.jpg

Edytowane przez turdzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu jest i będzie. Graty Paweł spełnienia marzeń :jerk: furmana meega, pozazdrościć. 

Czym ten silnik różni się od tego z prosiaka, jakiś osprzęt inny czy all to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdraszczam Ci tego zamówienia :) gratki. 

Widziałem na jakimś filmiku że te RS5 2.9L właśnie strasznie olej grzeja.. przy bucie nawet 130 stopni :o. W porsche tego nie zauważyłem.  

A Jeździłem prawie każda odmiana panamery i te 2.9 troszkę ciche.. nie wiem jak to w audi bo na żywo jeszcze rs5 nie słyszałem ani nie jeździłem. 

Edytowane przez Binek1.8T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie seria to nowy motor wiec trzeba troche poczekać i zobaczyć co i jak znosi ale z tego co czytałem na bazie RS5 to 500 robi sie w nim niczym a 550 to tez    bez grubego rzeźbienia poza wymiana katalizatorów i wydechu.
Na początku seria wystarczy na zwykłej drodze i tak sie same pośladki zaciskają.
Mnie najbardziej cieszy ze auto sie super prowadzi i ze w końcu turbo to mody  łatwe NM duży i z dołu wiec praktyczny w jeździe no i ze ze skrzynia ZF a nie nieszczęsnym Stronic.

Wydech i jakies lekkie kolo bym do tego chetnie wstawil ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mystic.pl napisał:

No w końcu jest i będzie. Graty Paweł spełnienia marzeń :jerk: furmana meega, pozazdrościć. 

Czym ten silnik różni się od tego z prosiaka, jakiś osprzęt inny czy all to samo?

Sam motor to to samo co panamera. Różnią się trochę osprzętem i wydechem.Panamera jest też trochę glosniejsza ale w tej kwestii Audi jest bardzo niekonsewentne.Dla przykładu sportowy wyżej w RS5 jest bardzo stonowany.Jest na to ok i e sam raz ale dla mnie tak powinien brzmieć standard a sportowy być trochę glosniejszy.

Z kolei znajomy odebrał w piątek RS3 sedan że zwykłym wydechem.Jezdzilismy trochę w weekend i jak dla mnie to jest on głośniejszy lub taki sam jak sportowy w RS5.Z kolei jeździłem miesiąc temu po torze innym RS3 i TTRS że sportowym wydechem i te aż rycza są tak głośnie że w trybie dynamic nawet trochę za głośne.Nie rozumie czemu taka rozbieżność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Binek1.8T napisał:

Zazdraszczam Ci tego zamówienia :) gratki. 

Widziałem na jakimś filmiku że te RS5 2.9L właśnie strasznie olej grzeja.. przy bucie nawet 130 stopni :o. W porsche tego nie zauważyłem.  

A Jeździłem prawie każda odmiana panamery i te 2.9 troszkę ciche.. nie wiem jak to w audi bo na żywo jeszcze rs5 nie słyszałem ani nie jeździłem. 

Ciekawe info muszę na to zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi to będzie teraz znaleźć bo było w jednym w anglojęzycznym teście gdzie po prostu w połowie odcinka zwrócił na to uwagę i był kolejny urywek potwierdzający to z pokładu innego rs5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One sie grzeja bo leja gowniany olej w s4 pakuja 0w20 jak to samo do rs4 to wiadomo dlaczego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, turdzi napisał:

Upolowania w necie dzisiaj.Bedzie dobrze :)

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpgimage.jpg

kurde piękna maszynka, ale czerwony tez robi robotę zazdraszczam i gratuluje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony i biały najlepiej na nim leżą, a już z dachem w carbonie to już w ogóle mega dobrze wygląda (przynajmniej RS5)

Niestety dopłata za dach to coś koło 30kzł jak dobrze pamiętam, ale opcja jest.

Ten 2.9 w rs5 zmierzone 3,67 sec względem 3,9 na papierze:

Cały film na YT:

Here is how the new RS5 does 0-100km/h in 3.67 seconds

 

Edytowane przez mystic.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turdzi, z foteli w alkantarze się jeszcze nie wyleczyłeś ? :wink:

 

BTW oliwy fabryczno-asowskiej to na fabrycznym oleju jeździłem tylko "na dotarciu" do 4kkm.

Od tamtej pory zawożę do aso swoje filtry (oleju, powietrza, paliwa i kabinowy) i olej Millers'a co 15kkm. Na szczęście aso nie robi z tym problemów.

Edytowane przez mystic.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Akurat fotele półskóry z alcantarą czy materiałem strato to świetny wybór :D

BTW. Kolego Mystic.pl jaką masz peność, że ASO wlewa do Twojego auta przywiezionego Millers-a?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mystic.pl napisał:

turdzi, z foteli w alkantarze się jeszcze nie wyleczyłeś ? :wink:

He he never do sportowego auta tylko Alkantara ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...