Jump to content
IGNORED

Audi A4 2.0 TDI B7 2005 Ile pali wam oleju 140Konny silnik?

Przemyslaw1989

Recommended Posts

Witam, mam silnik po przebiegu 199tys .Przejechałem 10 000tys km i dolałem w sumie 2 litry oleju 5W30 czy to normalne?

Pozdrawiam

pobrane.webp

Edited by Przemyslaw1989

Witam, mam silnik po przebiegu 199tys .Przejechałem 10 000tys km i dolałem w sumie 2 litry oleju 5W30 czy to normalne?
Pozdrawiam
pobrane.webp
Nie wiem jak w A4 ale ja mam exeo 2.0 TDI 170km i wymieniam olej co 15 tys km i między wymianami nie dolewam nic. Tyle ze to 2012 rok i common rail. Przebieg 233 tys km.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

A żadnych wycieków nie masz? Auto z dpf czy bez, dymi coś czy nie? Ja olej zmieniam co max 12tyś i leje 5W40.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

2 litry na 10 kkm to nie jest małe zużycie oleum, ale nie na tyle duże by opłacało się grzebać w motorze po to by to poprawić :decayed::hi:

Pozdrawiam
pobrane.webp
Jeśli mocno cisniesz to i spali więcej oleju. Auto po chipie ? Często korzystasz z mocy ?
Ja mam 370tys zrobione i jeśli jeżdżę normalnie to po 10tys jak robię wymianę nie dolewam nic, jak częściej korzystam z mocy (turbo brd + drugi ic) to dolewki się zdarzają, ale nigdy nie wykorzystuję całości jaka zostaje z 5l bańki po wymianie. Na twoim miejscu przyjrzał bym się czy turbo nie puszcza, zerknij do dolotu za odmą i sprawdź czy gdzieś nie masz wycieku.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

11 minut temu, Marcellus napisał:

Jeśli mocno cisniesz to i spali więcej oleju. Auto po chipie ? Często korzystasz z mocy ?
Ja mam 370tys zrobione i jeśli jeżdżę normalnie to po 10tys jak robię wymianę nie dolewam nic, jak częściej korzystam z mocy (turbo brd + drugi ic) to dolewki się zdarzają, ale nigdy nie wykorzystuję całości jaka zostaje z 5l bańki po wymianie. Na twoim miejscu przyjrzał bym się czy turbo nie puszcza, zerknij do dolotu za odmą i sprawdź czy gdzieś nie masz wycieku.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

A jaki olej wlewacie?

nie mam Chipu ,a jezdzę tylko po autostradach często minium180km na godzinę

moze być winny EGR Chłodniczka?

bo mi przepuszcza i z pod maski mi dymiło ,mam cały silnik czarny od sadzy

52 minuty temu, ecobuda napisał:

A żadnych wycieków nie masz? Auto z dpf czy bez, dymi coś czy nie? Ja olej zmieniam co max 12tyś i leje 5W40.

mam DPF wycieków nie ma ,mozę olej Castrol 5W30 jest h*jowy?

Ja 5W40 Liqui moly

mam DPF wycieków nie ma ,mozę olej Castrol 5W30 jest h*jowy?
Dzisiaj zmieniłem olej. Przebieg 212 tyś i kumpel mechanik powiedział że 5w30 to już za luźny olej. Miałem castrola 5w30 teraz Liqui moly 5w40 i od wymiany silnik jakby ciszej chodzi. Jak masz blisko do wymiany spróbuj zalać 5w40 i zobaczysz czy też będzie się spalał. Tak czy siak 2 l na 10 tyś to nie dramat. Benzyna potrafi 1l na1000km spalić. Pamiętaj o specyfikacji oleju do dpf ( niskopopiołowy), bo dpf zapalisz popiołem.

Godzinę temu, Przemyslaw1989 napisał:

jezdzę tylko po autostradach często minium 180km na godzinę

I tu może być pies pogrzebany.Dla 1.9TDI to już niezły wysiłek więc i oleju łyknie

A jaki olej wlewacie?
nie mam Chipu ,a jezdzę tylko po autostradach często minium180km na godzinę

Motul Specific 5W40. Moim zdaniem jazda po autostradzie z prędkościami min. 180km/h tłumaczy branie oleju w takiej ilości, możesz spróbować zmiany oleju z castrola na inny ale moim zdaniem przy takim użytkowaniu auta trzeba się liczyć z braniem oleju.

Motul Specific 5W40. Moim zdaniem jazda po autostradzie z prędkościami min. 180km/h tłumaczy branie oleju w takiej ilości, możesz spróbować zmiany oleju z castrola na inny ale moim zdaniem przy takim użytkowaniu auta trzeba się liczyć z braniem oleju.
Coś ewidentnie jest nie tak z tym silnikiem.
Kiedys mialem passata B5 fl z silnikiem AVF 130km z chipem na 163km, przebieg 352 tys km i od wymiany do wymiany nie dolewalem nawet kropli oleju. A predkosci nierzadko powyzej 160km/h, czasami pojawiala sie 2 z przodu.

2 l szału nie ma. Tyle.mi poszlo na 15k czyli od wymiany do wymiany ale jazda w przedziale 4000 obr/min 

59 minut temu, kamyk_88 napisał:

Coś ewidentnie jest nie tak z tym silnikiem.
Kiedys mialem passata B5 fl z silnikiem AVF 130km z chipem na 163km, przebieg 352 tys km i od wymiany do wymiany nie dolewalem nawet kropli oleju. A predkosci nierzadko powyzej 160km/h, czasami pojawiala sie 2 z przodu.

No może kiedyś dostał po d*pie, wystarczy pęknięty przewód w układzie chłodzenia i przy nieuwadze kierownika mógł się ździebko przegrzać :hi:

A jak już raz zacznie łykać oliwę to raczej się sam nie naprawi :)

Inna sprawa że zalecany Castrol to chyba nie jest pełny syntetyk i sporo go ubywa przez odparowanie , szczególnie podczas ostrej jazdy. 

Na początek możesz zalać innym olejem i zobaczysz czy się coś w temacie zmieni :hi:

No może kiedyś dostał po d*pie, wystarczy pęknięty przewód w układzie chłodzenia i przy nieuwadze kierownika mógł się ździebko przegrzać :hi:
A jak już raz zacznie łykać oliwę to raczej się sam nie naprawi [emoji4]
Inna sprawa że zalecany Castrol to chyba nie jest pełny syntetyk i sporo go ubywa przez odparowanie , szczególnie podczas ostrej jazdy. 
Na początek możesz zalać innym olejem i zobaczysz czy się coś w temacie zmieni :hi:
Na temat castrola słyszałem skrajnie różne opinie. Ja do zadnego samochodu jaki mialem nie lalem castrola, wiec swojego doświadczenia nie mam. Do wspomnianego passata lalem Motul, a teraz do exeo Millers.

9 minut temu, kamyk_88 napisał:

Na temat castrola słyszałem skrajnie różne opinie. Ja do zadnego samochodu jaki mialem nie lalem castrola, wiec swojego doświadczenia nie mam. Do wspomnianego passata lalem Motul, a teraz do exeo Millers.

A to chyba coś pomyliłem wypowiedzi, w każdym razie moje BPW na Castrolu potrzebowało grubo ponad litra dolewki na 15 kkm, jak przeszedłem na Mobil1 to od wymiany do wymiany można by nic nie dolewać , bo poniżej minimum by poziom nie zszedł .

Ale z racji że ma u mnie ciężkie życie to staram się utrzymywać poziom oleum w okolicach w górnych granicach normy i ok. 0,5 l dolewam:hi:

Olej liquy molly 5w30, na niecałe 10kkm dolalem 200ml oleju, 7-8 kkm autostrada reszta miasto i na koniec tygodnia przebutowanie mojej BPW po autostradzie, obroty praktycznie ciagle utrzymywane na 3-3,5k rpm (autostrada)
Miasto do 2,5krpm

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

21 godzin temu, ecobuda napisał:

Dzisiaj zmieniłem olej. Przebieg 212 tyś i kumpel mechanik powiedział że 5w30 to już za luźny olej. Miałem castrola 5w30 teraz Liqui moly 5w40 i od wymiany silnik jakby ciszej chodzi. Jak masz blisko do wymiany spróbuj zalać 5w40 i zobaczysz czy też będzie się spalał. Tak czy siak 2 l na 10 tyś to nie dramat. Benzyna potrafi 1l na1000km spalić. Pamiętaj o specyfikacji oleju do dpf ( niskopopiołowy), bo dpf zapalisz popiołem.

podaj mi nazwę oleju albo linka z nim 5W40 Proszę