Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 by Damianq #1.8T #Quattro #Sedan #LY7H #Szyber #BiXenon #PDC #DRL LED #Pakiet światło #19"


Damianq

Rekomendowane odpowiedzi

Zatem pewnie wychodziło zarówno z wygłuszeniem jak i bez ;) Generalnie jak ściągnąłem moje stare wygluszenie to zacząłem się zastanawiać czy tak nie zostawić, ale jak już wydałem kaske to założyłem. Pojeżdżę i zobaczę, nie wykluczone ze jak będę ogarniał w lecie komorę na czyściochą to wygłuszenie wyleci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to podobno nie montowano wygłuszenia w 1.8t i jest to dołożony bajer przez właściciela tak samo jak osłona podszybia (aku itp)

Edytowane przez niwet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działamy dalej :)

W końcu mam opony, dziś był kurier :banan: Padło na model Sava Intensa UHP 2 z koncernu Goodyear Made in Germany 375 zł / szt. prod. 1018

https://www.oponeo.pl/dane-opony/sava-intensa-uhp-2-225-35-r19-88-y-xl-mfs#174151104

 

IMG-0675.JPG

 

Oczywiście, żeby było ładnie kurier podrzucił również paczuche do ogarnięcia zacisków i osłon. Zaciski pójdą na żółto, a osłony w czarny połysk.

IMG-0665.JPG

 

Reasumując w piątek ogarnąłem urlop i będę działał. :decayed: Efekty niebawem. Na weekend wpada lato :banan:

Edytowane przez Damianq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem piątek był wolny i cały spędziłem przy samochodzie :decayed: Zaciski poszły w kolor, opona wskoczyła na fele, następnie na auto. Zeszło się do późnych godzin wieczornych bo w sobotę lala wiozła kumpla do ołtarza wiec musiałem się wyrobić :) Ogólnie dużo autem przez weekend nie śmigałem, ale powiem Wam, że jestem zadowolony. Koło fajnie siadło na furę i widziałem już kilka odwróconych głów na mieście co mnie cieszy :) Oponki mega ciche, nawet żona zauważyła różnice. Bałem się 19" bo nigdy nie jeździłem na małym profilu ale moje obawy po pierwszej jeździe odeszły w zapomnienie :) Wszystko fajnie, ale straszna koza więc zaczynam szukać 1BE/1BV i tależyki z B5. Musi pójść niżej :grin: Poniżej mała foto relacja.

1.JPG

 

Zaciski i osłonka przed:

2.JPG

Po wyczyszczeniu malowaniu:

3.JPG

Tutaj już z kołem:

4.JPG

 

I tutaj lala już w sobotę:

5.JPG

7.JPG

 

Przy okazji pozdrowienia dla kolegi siaj który ma sokole oko na drodze i przyatakował na PW czy to moja fura buja się po okolicy z kwiatkami na masce :decayed:

Edytowane przez Damianq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie pisałem bo ostatnio dużo pracy. W ostatnim czasie w sumie bardziej mody na minus niż na plus ?

Pierwsza sprawa to szukam zderzaka w kolorze pod PDC ponieważ ktoś na parkingu stjuningował mi tylny zderzak.... Sprawca oczywiście nie zostawił wiadomości.

IMG-0916.JPG

 

Kolejna sprawa to ostatnio babcia w wieku ok 70 lat skasowała by mi furę. Jechałem z żoną i to ona kierowała. Po zjechaniu z ronda dwupasowego jechaliśmy pasem włączania (lewym) czekając na możliwość włączenia się do ruchu kiedy to nagle owa babcia kierująca KIA Sportage jadąca prawym pasem nieco przede mną nagle zaczęła zjeżdżać na nasz pas włączania w celu wyprzedzenia busa jadącego przed nią... Oczywiście bez kierunku...  Żonka żeby uniknąć kolizji odbiła gwałtownie w lewo, a że była tam wyspa w wysokich krawężnikach to w nią wpadliśmy... Cała lewa przednia felga  objechana do okoła i ubita. Całe szczęście, że chyba zawieszenie nie oberwało (przynajmniej póki co nic nie wyszło). Babcia oczywiście jakby nigdy nic wyprzedziła busa i zaczeła odjeżdżać, jako że to było rano to nie było jak jej dognać bo dużo aut przed nami. Na szczęście po ujechaniu dwóch kilometrów była krzyżówka i wbiliśmy się przed nią. Wysiadłem z auta i poprosiłem żeby zjechała na parking w celu wyjaśnienia sprawy. Zjechaliśmy, powiedziałem pani że była bliska spowodowania kolizji przez co musieliśmy uciekać i uszkodziliśmy felgę. Babcia zaczęła się upierać, że wykonała prawidłowy manewr (wyprzedzanie po pasie włączania bez kierunku) więc zadzwoniłem po policje. Z babcią był dziadek który stwierdził, że spieszą się do lekarza i odjechali. Spisałem numery rejestracyjne i poczekałem na patrol. Spisali wersje żony jako kierowcy i moją jako świadka i przyjęli zgłoszenie ścigania Pani. W najbliższym czasie mamy stawić się na komendę na wyjaśnienia... Kiedy to nie wiem bo mija już 2 tyg i cisza. Mój pech, że nie mam wideorejestratora  więc jak na tym rondzie nie było kamer to mamy 2 na 2 więc ciężko będzie cokolwiek udowodnić. Nie zatrzymałem się żeby wziąć numer od kierowcy za mną bo skupiliśmy się na dognaniu babci. Efekt poniżej:

 

IMG-1360.JPG

 

Z lepszych spraw kupiłem tylne isofixy L+P w dobrej kasie więc czekają na montaż. Mam również cały pakiet LED na zewnątrz auta, przymierzam się do malowania środków lamp więc pewnie wszystko wpadnie w pakiecie. W planie mam również odświeżenie ramion wycieraczek (odmalowanie) bo nowe wycieraczki już czekają na montaż. W najbliższym czasie również muszę zrobić napinacz i zrobić serwis klimatyzacji. Planów cały czas dużo tylko trochę innych wydatków się nazbierało i brak czasu ogranicza.

Edytowane przez Damianq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tę felgę to bym chyba udusił... ? Niestety też kiedyś w podbramkowej sytuacji nauczyłem się, że wideorejestrator to podstawa. Polecam rejestroator G1WS świetna jakość również po zmroku w dobrych pieniądzach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :)Pierwsze co po odjechaniu policji powiedziałem do żonki to "po wypłacie kupuje wideorejstrator" ? Także pewnie niedługo coś wpadnie tylko najpierw ogarnę sprawę napinacza i klimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z wolnej soboty odświeżyłem sobie ramiona wycieraczek, poszły w czarny mat jak w oryginale. Stoczyłem prawdziwy bój żeby je sciągnąć bo były mega zapieczone, ściagacz się giął a one siedziały dalej, dopiero po zapuszczeniu zeszły. Efekt poniżej:

 

Przed:

1.JPG

Po:

2.JPG

 

Korzystając, że już miałem na wierzchu podszybie to je ściągnąłem i przeleciałem opalarką zatem odzyskało fajny czarny kolor :) Zdjęcia niestety nie zrobiłem.

 

Odświeżone ramiona to i nowe wycieraczki. Padło na Denso od @tomekhxc (dzięki! ? )

3.JPG

 

Jako żeby był komplet wleciały również podgrzewane spryskiwacze mgiełkowe :) (dzięki @jolley ?)

4.jpg

Edytowane przez Damianq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek wpadł nowy napinacz + łańcuch + komplet uszczelek i w końcu zrobiło się cicho :) Do tego czyszczenie pokrywy zaworów przy okazji oraz serwis klimy + filtr kabinowy Mann. Całość robiona w Jaśle w Psycho Garage u Pana Maćka (mechanik zajmujący się sprawami mechanicznymi dla gregor10). Tym sposobem ogarnięte to co najważniejsze w 1.8 T. Mam nadzieje, że to już koniec grubszych wydatków do kolejnej wymiany rozrządu... Jeszcze fotka z sobotniego pucowanka:

 

IMG_20180804_164145.jpg

 

Mam nadzieję, że teraz pozostają już tylko kwestie dopieszczania :) Czas na s-line zewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było :( Ostatnimi czasy dużo pracy się nagromadziło...

 

Autko ma się dobrze, odpukać póki co bez awaryjnie. Zaczynam przygotowania do sezonu zimowego. Mam jeszcze w planach przed zimą kilka spraw ogarnąć - jak zrobię to się pochwale :)

 

Z fajniejszych spraw, w niedziele miałem urodziny no i żona mnie mile zaskoczyła... ;)

IMG-1545.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin ?:drinks:

Pozdro dla żony, widać że docenia i szanuje Twoje hobby ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo nic nie pisałem z powodu braku czasu, ale to nie znaczy, że nic się nie dzieje. Jakiś czas temu postanowiłem (jeszcze przed zimą) załatwić sprawę standardowej przypadłości naszych nadkoli w B7 . Przy okazji zabezpieczyłem wszystkie możliwe odpryski na całym samochodzie. Mała relacja z prac tutaj:

 

Dziś z kolei przygotowania do zimy, czyli:

- gruntowane pucowanie fury

- sylikon na wszystkie możliwe uszczelki

- zmiana kół na zimowe

- dywaniki gumowe ( wpadły nowe G&H - polecam)

 

Foto nowych dywanów:

Dywany.jpg

 

 

 

Chyba ostatni mod w tym sezonie to isofix tył L+P. Mod jeden z szybszych. Zrzucamy kanapę, 4 śrubki o isofix na miejscu. Przy okazji sprzątanie pod kanapą i zakładamy. Poniżej kilka fotek z montażu.

IMG_20181117_153048.jpg

IMG_20181117_153218.jpg

IMG_20181117_154919.jpg

 

Podsumowując sezon. Wizualnie dużo się nie działo. Wpadły w zasadzie tylko nowe felgi i opony letnie, ogarnąłem nadkola i tyle. Mechanicznie za to auto doprowadzone do porządku. Odpukać powinno już służyć bezawaryjnie bez większych kosztów. Nie długo jeszcze zbliża się wymiana oleju i filtrów, ale o tym na bieżąco w temacie. Co mogę powiedzieć, mam już parę gratów na przyszły sezon m.in. kompletuje Pakiet LED Interior i Exteriror, będzie też modyfikacja lamp przednich, tylnych i kierunków, najważniejsze to rozglądam się już za pakietem od S4. (gdyby ktoś widział w dobrej kasie listwy, dokładkę zderzak to proszę o info). Przez zimę mam zamiar zebrać graty, żeby na lato wpadła całość. Ten sezon był mocno wydatkowy mechanicznie, więc w przyszłym podziałamy wizualnie ;)

 

Stay tuned ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEDy na front już mam ;) nie lubię druciarstwa wiec nie będzie żadnych rezystorów, cięcia kabli itp ;) Mam LED do DRL i Postojowki które nie generują błędów. Szukam teraz LED do wnętrza i w tablice, które nie będą robić błędów i ładnie świecić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo za walkę z ruda ;)

Ja u siebie będę jednak malował całe blotniki bo mam na nich kilka odprysków, a wiem że po "szpraju" później lubi warzyć się lakier.

Co do ledowe do wnętrza.

Kupiłem zestaw do oświetlenia wnętrza z aliexpres za 100zł, bo na allegro są zaporowe ceny. Podobno błędów nie będą wywalać, wiec jak chcesz to mogę podrzucić Ci w tym tygodniu jak to świeci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Damianq napisał:

LEDy na front już mam ;) nie lubię druciarstwa wiec nie będzie żadnych rezystorów, cięcia kabli itp ;) Mam LED do DRL i Postojowki które nie generują błędów. Szukam teraz LED do wnętrza i w tablice, które nie będą robić błędów i ładnie świecić ;)

A cofania? Kierunki? Pozycje/stop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...