Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 by Damianq #1.8T #Quattro #Sedan #LY7H #Szyber #BiXenon #PDC #DRL LED #Pakiet światło #19"


Damianq

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co będą same fifki. Dopóki nie znajdę wydechu z esy lub nie wyspawam  :) 

Zderzak ma pare mankamentów ale był w mega kasie wiec żal nie było kupić. Jest lekko pęknięty z prawej strony na dole, pęknięta jest kratka i mocowanie halogena. Ktoś do krawężnika się przystawił chyba. Ale to groszowe sprawę żeby wyminic na igły. Grill jak widać ma na gorze wyłamany ten plastik co tam chyba jakaś śrubka przychodzi ale jak zamkniesz maskę to tego nie widać. Fajna blenda bo pod chowana rejestracje. Grunt ze reszta wszystko jest, spryski, węże, wiazka. Generalnie zderzak full opcja za 850 zł z wliczona przesyłka ? Plan jest teraz poszukac idealnej skorupy. Ta idzie na sprzedaż bo nie chce się bawić w spawanie. Dokupie halogen, kratkę, malowanie i leci na fure :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłeś już eibacha ;) ? Zmieniasz od razu amory czy leci to na 1BA?

Edytowane przez M@rcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Damianq napisał:

Póki co będą same fifki. Dopóki nie znajdę wydechu z esy lub nie wyspawam  :) 

Zderzak ma pare mankamentów ale był w mega kasie wiec żal nie było kupić. Jest lekko pęknięty z prawej strony na dole, pęknięta jest kratka i mocowanie halogena. Ktoś do krawężnika się przystawił chyba. Ale to groszowe sprawę żeby wyminic na igły. Grill jak widać ma na gorze wyłamany ten plastik co tam chyba jakaś śrubka przychodzi ale jak zamkniesz maskę to tego nie widać. Fajna blenda bo pod chowana rejestracje. Grunt ze reszta wszystko jest, spryski, węże, wiazka. Generalnie zderzak full opcja za 850 zł z wliczona przesyłka ? Plan jest teraz poszukac idealnej skorupy. Ta idzie na sprzedaż bo nie chce się bawić w spawanie. Dokupie halogen, kratkę, malowanie i leci na fure :) 

Gdzie ty to za 850zł wyczaiłeś? Albo ktoś się nie znał albo miałeś niezłego farta. Sam grill to 800-1000zł :D

Podobno z esy puchy nie brzmią jakoś mega fajnie (prawie jak seria). Chyba, że miałeś okazję na żywo u kogoś takiego moda widzieć, to podziel się informacją, bo sam nie wiem co z wydechem robić. Wspawać same nowe przelotowe tłumiki z nierdzewki + końcówki, to już robi się prawie połowa kwoty za cały wydech od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lewiatan1989 jeszcze nie ;/

 

Dziś wymiana oleju. Jak zwykłe zakupy u @tomekhxc Profeska jak zwykle :) Dzięki!

 

IMG-2578.JPG

Edytowane przez Damianq
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na podsumowanie sezonu, a tak naprawdę jego braku... W tym roku poza obowiązkowym serwisem nie zrobiłem praktycznie nic - wszystko to przez problemy rodzinne :(  Powiedzmy, że wyszedłem już na prostą. Myślę, że od wiosny będzie już na tłusto z modami oraz wracam na spoty :)

 

Zacznę może od tego co udało mi się zrobić.

 

Do auta wpadł wideorejestrator. Póki co partyzantka i tylko wpięty w zapalniczkę - docelowo chce zrobić jakieś dodatkowe gniazdo gdzieś w schowku czy innym miejscu żeby było to ładnie i estetycznie. Jeśli ktoś mógłby podpowiedzieć na PW jak to ugryźć będę wdzięczny.

IMG-2133.JPG

 

Udało się również zrobić full LED Interior. Także w środku ładnie świeci.

IMG-2135.JPG

I to by w zasadzie było tyle na co miałem czas.

 

No ale, że jednak jak to mówią mody to uzależnienie więc przez ostatni rok wieczorami wertowałem wszelkie portale i dla śledzących temat wiadomo, że parę gratów leży mi w garażu. Udało się teoretycznie skompletować cały pakiet S4. Czemu teoretycznie to dowiecie się poniżej. Ponadto na półkach zalega parę gratów których nie udało się założyć pomimo szczerych chęci. Poniżej lista co wpadnie na pewno na wiosne.

 

Kiera multi + tempomat

IMG-1777.JPG

 

Eibach ProKit + Talerzyki z B5 (muszę jeszcze dokupić amorki - tu biję się z myślami czy brać nowe Sachs o skorconym skoku czy szukać używek 1BE: 8E0 413 031 DG przód, 8E0 513 036 T tył)

s-l1600.jpg

IMG-2166.jpg

 

Isofix na przedni fotel

IMG-2890.JPG

 

AirBag Off

IMG-2246.JPG

 

No i wspomniany pakiet S4.

Zderzak pod pdc i xenon dorwałem komplet, ale był lekko pęknięty dołem z jednej strony. Jako, że nie uznaje półśrodków skorupa poszła do sprzedania, a kupiłem taką bez wad.

IMG-2227.JPG

IMG-2893.JPG

 

Listwy S4

IMG-2136.JPG

 

Dokładka S4 (dzięki @niwet)

IMG-2845.JPG

 

Klapa - i tutaj właśnie odniesienie do słowa teoretycznie. Inpost mnie wydymał. Kupiłem klapę w stanie prawie, że idealnym pod kolor (że mam rzadki to ciężko coś dorwać), ale dotarła tak pogiętą, że nie nadaje się do założenia ani nawet lakierowania. Pisałem reklamacje, odwalania itp. ale to na nic. Inpost idzie w zaparte, że nie ponoszą odpowiedzialności bo towar był źle zabezpieczony i to wina nadawcy. Nadawca, że dobrze zabezpieczył (i w zasadzie wydaje mi się, że przy normalnym kontraktowaniu paczki nie da się zrobić takich uszkodzeń) Klapa ewidentnie była rzucana albo spadła z wysokości sądząc po uszkodzeniach. Zmiażdżony narożnik i zagięta i pęknięta środkiem. Nie mam już do nich sił więc odpuściłem. 300 w plecy :(

IMG-2752.JPG

IMG-2748.JPG

IMG-2751.JPG

 

Po za tym mały wyrusł już z pierwszego fotelika więc wpadł kolejny. Przywiązanie do marki pozostało :)

IMG-2848.JPG

 

Podsumowując chciałbym to wszystko ogarnąć w przyszłym sezonie. W planach jest dokupienie amortyzatorów, klapy i końcówek pasujących do dokładki. Muszę też kupić tylni zderzak bo jak kiedyś pisałem i wrzucałem foty żonie ktoś się hakiem w galerii wpakował. Spawał nie będę bo wolne ori ;) W zamiarze są jeszcze ciemne lampki z przodu na soczewce B8,5 więc pewnie to też ogarnę przy okazji wymiany zderzaka na S4. Z nowy rzeczy to zobaczymy na ile starczy $$$ :)

Ze spraw serwisowych to cały sezon udało się przejeździć bezawaryjnie. Końcem grudnia robiłem przegląd no i zauważyłem z diagnostą, że puszcza uszczelniacz na lewej tylnej półosi więc na 9 stycznia jestem umówiony na serwis. Robie profilaktycznie już cały dyfer, w sensie wszystkie uszczelniacze i nowy olej. Jak już mają to rozbierać to niech ogarną wszystko, żeby za chwile się nie okazało, że puścił kolejny uszczelniacz.

To by było na tyle.

Oby ten Nowy Rok był lepszy od poprzedniego bo ten stary był najgorszy w moim życiu (no może poza tym, że urodził mi się cudowny synek).

Pozdrawiam

 

 

  • Pomoc techniczna 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na początek życzę aby ten rok był zdecydowanie lepszy pod każdym względem. 

A teraz graty za zgromadzone rzeczy. Jak całość będzie na samochodzie będzie miód malina. 

Obserwuje dalej i 3mam kciuki za realizację planów. 

 

PS. Co do modów to do eibacha pasują świetnie amorki bilstein :)

Edytowane przez lewiatan1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupa gratow nazbierana, teraz tylko to na auto wrzucić ?

My też z Darkiem @lewiatan1989 mieliśmy niemiłą niespodziankę ostatnio z przesyłką lamp... Też jesteśmy w trakcie reklamacji, bo musieli rzucać pudełkiem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dlatego ja czasem wole pojechać po coś sam ;) zaoszczędza to stresu i użerania się z reklamacjami.

Projekt świetnie się zapowiada, musisz tylko znaleźć czas na aktualizację auta i będzie jeszcze lepiej :D

A co do amortyzatorów 1BV to będę sprzedawał u siebie komplet jakoś na wiosnę jeżeli uda mi się kupić gwint :)

Edytowane przez Mordeliuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto wczoraj odebrane :) Tak jak pisałem ogarnięty został dyfer. Przy okazji poprawili mi tłumik bo zauważyli ze jakiś zaczep się zerwał. Tak wiec wymieniono:

- komplet uszczelniaczy (ELRING)

- wymiana oleju (RAVENOL VSG SAE 75W90)

 

Za obsługę mogę polecić VAG Serwis w Świlczy koło Rzeszowa. Za robotę to jeszcze poczekam żeby nie zapeszyć ;) pojeżdżę trochę :)

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozpocząłem sezon :) W końcu się udało czasowo ogarnąć i wpadła wyczekana multifunkcyjna kierownica oraz tempomat :banan:

Mod taki lekki i przyjemny jak kiedyś przez telefon zapewniał mnie @lewiatan1989 W tedy miałem obawy o te wszystkie kodowania, ale powiem Wam, że chyba bardziej dziś miałem  stresa przy rozbieraniu i składaniu tego wszystkiego do kupy niż przy kodowaniu :P Koniec końców wszystko śmiga, błędów brak :) Poniżej trochę fotek z operacji.

Było:

IMG-2994.JPG

W trakcie prac:

IMG-2999.JPG

IMG_20200307_125432.jpg

IMG_20200307_131517.jpg

 

No i finał:

IMG-3003.JPG

IMG-3006.JPG

 

W sumie przy montażu miałem tylko jeden problem więc może go opisze dla potomnych. Po za tym, że musiałem wszystko rozebrać bo musiałem powymieniać manetki bo mój zestaw był z Avanta to jak już wszystko złożyłem i zakręciłem kiere to okazało się, że coś strasznie przyciera i skrzypi. Zwaliłem więc znowu kiere i zacząłem myśleć co zrobiłem nie tak. W pewnym momencie myślałem już że mam zrypany zwijak, ale coś mnie tknęło żeby odkręcić dolną śrubkę obudowy oraz tą śrubkę (również jest dziurka w obudowie od spodu) co trzyma moduł. Na odkręconych śrubkach zakręciłem kiere i o dziwo wszystko ustało. Morał z tego taki że pewnie zakręciłem moduł na sztywno i był za bardzo wysunięty do przodu. Odkręcając te śrubki i dokręcając kiere wszystko się po prostu ułożyło względem siebie. Więc dla potomnych -  te dwie śrubki zakręcajcie na końcu, żeby uniknąć tego problemu :)

Dziś mnie naszło, że chyba zacznę zabierać plastiki na wymianę środka na czarny :P W przyszłą sobotę jak znajdę czas to wpadnie Airbag on/off  :)

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Damianq napisał:

Na odkręconych śrubkach zakręciłem kiere i o dziwo wszystko ustało. Morał z tego taki że pewnie zakręciłem moduł na sztywno i był za bardzo wysunięty do przodu

Tam od dołu celowo jest dostęp zostawiony do śrub mocujących modułu z manetkami i obudowy by po przykręceniu kierownicy ustawić to tak by nie tarło i było najbliżej kiery :) poza tym multifunkcja to jeden z lepszych modów,telefon można obsłużyć lewym kciukiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajno wyszło ale ten czerwony fis psuje efekt końcowy.  . 

Pewnie też tak sądzisz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...