Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Oświetlenie wnętrza - wymiana na LED(info 1 post)


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

HEj.

Szykuje sie na wymiane ori lampek na ledy ... tylko pojawia sie pytanie... Jak z tym CAN BUSem ? jezeli nie bedzie rezystora to bedzie wyrzucać błąd żarówki na Fisie, jednak usłyszałem pewną rzecz.... w Vagu jest podobno taka opcja aby zmienic parametr oswietlenia na led i w tedy nie bedzie komunikatu o błędzie. takie zastosowanie podobno jest w Volvo ale tez i w audi .... czy ktos cos na ten temat wie wiecej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b5 miałem wymienione i żadnego błędu mi nie wywalało a VAGem nie trzeba nic zmieniać :whistling:

---------- Post dopisany 03-09-2012 at 22:44 ---------- Poprzedni post napisany 15-08-2012 at 21:45 ----------

IMG_4585.jpg

zdradzi mi ktoś gdzie dokładnie przychodzą te 4 sztuki 37mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja wiem, chodzi mi tylko gdzie przychodzą diody z foty tak jak napisałem ? dodam jeszcze ze chodzi mi tu o audi a4 b6/b7 :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Postanowiłem wymienić sobie oświetlenie na ledy iiiiiiii...... prawie wszystko ok. po za jednym!!!

Moja audi to sedan z rok produkcji 1998r. przed liftem

przód :

2x żarówka Ba9s małe światełka

kupiłem takie:

LED Ba9s T4W 5x SMD 3Chip Podsufitka Volvo Audi FV (2577254162) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

no i lipa! czyżby czekała mnie zmiana polaryzacji??? proszę o jakąś rade czy coś da się z tym zrobić.

Pozdrawiam

szkodnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Postanowiłem wymienić sobie oświetlenie na ledy iiiiiiii...... prawie wszystko ok. po za jednym!!!

Moja audi to sedan z rok produkcji 1998r. przed liftem

przód :

2x żarówka Ba9s małe światełka

kupiłem takie:

LED Ba9s T4W 5x SMD 3Chip Podsufitka Volvo Audi FV (2577254162) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

no i lipa! czyżby czekała mnie zmiana polaryzacji??? proszę o jakąś rade czy coś da się z tym zrobić.

Pozdrawiam

szkodnik

wlasnie tak musisz zrobic, popatrz kilka postow wyzej jest o tym napisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie polecić gdzie najlepiej kupić W5W T10 ?

IMG_4585.jpg

możecie podesłać jakiś link allegro gdzie najepiej i najtaniej kupić (czyt. sprawdzony sprzedający) ? :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam taaka ledowka bedzie dobra do lampki w suficie w b6? Żarówka LED C10W SMD 5050 42 mm z RADIATOREM (2764850265) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. czy lepiej kupic z wieksza liczba diod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słabo będzie świecić, kup coś z większa ilością diod :wink: ja mam coś takiego i jestem zadowolony :wink:

Żarówka CAN BUS Radiator 42 mm 8 SMD (2736749562) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny filmik :

Audi B6 B7 A4 S4 Interior LED Installation Guide by USP Motorsports - YouTube

Kowi jak możesz dodaj do pierwszego postu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś to zainteresuje, na forum vwgolf.pl i passata użytkownik tomnik posiada w ofercie dedykowane moduły led, wiem że robi takie również do audi. Z czystym sumieniem mogę polecić, mam takie od ponad roku w swojej borze i nie zauważyłem żadnych problemów przez ten cały okres użytkowania. Link jak to wygląda: Moduły LED.

Jak będę miał chwilę mogę zrobić fotki jak to u mnie wygląda, mam biały neutralny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem i ja zafundowac wszedzie ledy mojej limuzynie :decayed:

No wiec wszystko szlo galadziutko do czasu az wzialem sie za oswietlenie przednie kabiny i za zamiane dwoch zarowek BA9S, jak juz dobrze wiadomo trzeba zmieniac polaryzacje, ale ja z racji iz nie mam lutownicy i innych przydatnych rzeczy postanowilem zrobic to domowymi sposobami :decayed:

Wiec opisze metode ktora ja zastosowalem - odkrecamy lampke podsufitki, wyjmujemy wtyczke, zabieramy lampke do domu. Nastepnie bierzemy ledy, dwa kabelki, i jeden kabelek przyklejamy do boku a drugi do cycka u gory, wszystko ladnie izolujemy zeby kabelki sie nie stykaly, ani zeby nie dotykaly tego czego nie trzeba. Pozniej wkladamy leda do lampki, przekladamy przyklejone kabelki do wnetrza lampki i ten ktory idzie od boku leda musimy oplatać z ta blaszka u gory, a ten kabelek z gory musimy oplatac z blaszka ktora idzie do boku, izolujemy wszystko ladnie i zakladamy lampke do auta. 15 minut i mamy zrobione ledy.

Wiec jesli ktos nie ma lutownicy i ma dwie lewe rece do elektryki tak jak ja to smialo polecam zrobienie to tym sposobem :decayed:

No chyba ze ktos juz tu wymyslil jeszcze inny, lepszy sposob. :wink:

Ja nie przekopalem calego watku, wiec jesli to tez juz bylo to sorki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello:hi:

Panowie,zwracam się z prośbą o pomoc,dla wiekszości pewnie śmieszne i błache ale dla mnie cenne:naughty: Przeszukałem na szybko alle... i znalazłem takie żaróweczki do siebie.Chciałbym się upewnić czy dobry wybór i czy bedą pasowały:

z przodu w podsufitkę rurkowa: ŻARÓWKA RURKOWA 4 KOLORY LED TUNING C5W 31 36 42 (2990085147) - motoAllegro

oraz 2 małe walcowe: POSTOJE TUNING LED T4W BA9S WALCOWE Z COKOŁEM (2980104013) - motoAllegro

Z tyłu na słupkach takie: W5W T10 POSTOJE DIODY LED WALCOWE TUNING 4 KOLORY (2924470120) - motoAllegro

Kolor jaki bym chciał to biały,żeby fajnie wyglądało.Chyba że ktoś ostatnio sobie coś montował i poleci inne lepsiejsze :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Radek,dzieki za linki.Tylko że jak u siebie montowałeś to musiałeś troche pomodzić,tak jak wcześniej pisałeś:kwasny:Zapewne efekt super.A zwykłe nie ledowe też dadzą radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety przy ledach trzeba zmieniac te polaryzacje bo inaczej nie chca swiecic, ładuj smd bo zwykle zarowki moga byc za slabe i moga miec zoltawa barwe. Zrob z podsufitka tak jak opisalem powyzej i obejdzie sie bez lutownicy, a to jest chwila moment, lampka trzyma sie na dwoch srobkach i zaczepach, przyklejasz dwa kabelki do leda, pozniej do blaszek w podsufitce i gotowe.

A jeszcze co do oswietlenia slupkow - lepiej jest wsadzic ledy takie ktore maja kilka diod z jednej strony (tak jak w rurkach) bo te co ja wlozylem sa troszke za slabe bo na dobra sprawe tylko jedna dioda jest wykorzystywana bo reszta swieci nie w tym kierunku co potrzeba, nie pomyslalem o tym jak kupowalem i kabine z przodu mam elegancko oswietlona a z tylu jest troche za ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...