Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klasy wagowe, kolory oznaczenia sprężyn i amortyzatorów 1BA 1BE 1BV w Audi A4 B6/B7


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, MrTrash napisał(a):

Jak wrzucisz 13 klasę 1BA i podkladki to będziesz miał koze, bo tył pójdzie jakieś 4cm w górę. 2 klasy wagowej wyżej, sprężyna pod zawieche 2cm wyższe i podkładki 1,5cm to chyba za dużo. Według mojego doświadczenia możesz wymienić sprężyny na 13 klasę i wymienić gumy pod sprężynami bo pewnie są wygniecione. Z tym że szukając sprężyn klasy 13 licz się z kosztami ok 300zl za sprężynę ;) Temat bardzo slabo dostępny. Jeżeli chcesz tylko podnieść auto o 2cm A nie utwardzać to pakuj sprężyny od 1BA klasa 11 i wymień gumy pod sprężynami. Jak coś mam do sprzedania sprężyny uzywki klasa 11 pod 1BE kayaba.

Mam sprężyny 13 klasy 1BA, a dokładnie miałem do ubiegłego tygodnia bo 1 pękła, odpowiednikiem tej sprężyny jest Eibach R10604(takie mam obecnie na tyle) w katalogach jest do Exeo ST, ale jest to 13 klasa wagowa do b6, b7 porównując nr do oryginału. Nie jest prawdą, że trudno dostać tylko trzeba szukać po nr oryginału, a nie po samochodzie. Cena za szt. 160-170 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tass napisał(a):

Mam sprężyny 13 klasy 1BA, a dokładnie miałem do ubiegłego tygodnia bo 1 pękła, odpowiednikiem tej sprężyny jest Eibach R10604(takie mam obecnie na tyle) w katalogach jest do Exeo ST, ale jest to 13 klasa wagowa do b6, b7 porównując nr do oryginału. Nie jest prawdą, że trudno dostać tylko trzeba szukać po nr oryginału, a nie po samochodzie. Cena za szt. 160-170 pln.

Tylko ja pisałem o 13 klasie 1BE, a nie 1BA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MrTrash napisał(a):

Tylko ja pisałem o 13 klasie 1BE, a nie 1BA

BILSTEIN, Spidan dla tej kategorii okolice 220pln są innych producentów, tańsze, droższe, ale że aż taki problem z dostępnością to nie wiem i te 300 za szt. to chyba z gumami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję sprężyn na tylna oś. Niestety oznaczenia na moich sprężynach są już nie widoczne. Przesyłam naklejkę i bardzo prosił bym o odpowiedź ?

IMG_20230411_183642.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kamilhkj napisał(a):

Witam. Poszukuję sprężyn na tylna oś. Niestety oznaczenia na moich sprężynach są już nie widoczne. Przesyłam naklejkę i bardzo prosił bym o odpowiedź ?

IMG_20230411_183642.jpg

8E0 511 115 DM/FM - 0YK

O ile nie było zmieniane zawieszenie, są oznaczenia kolorami na sprężynach?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tass napisał(a):

BILSTEIN, Spidan dla tej kategorii okolice 220pln są innych producentów, tańsze, droższe, ale że aż taki problem z dostępnością to nie wiem i te 300 za szt. to chyba z gumami.

Dla numeru OEM 8E0511115FQ/DQ jedyne dostępne jakie znalazłem to Sachs 994 640 na ten moment po 307 zł/szt. w internecie. Bilstein nie robi zamiennika, Spidan jest niedostępny od dawna, bo pytałem w kilku hurtowniach. Mi wyszło chyba w okolicach 260zł w IC po rabacie, a czekać musiałem 2 tyg. Ogólnie po wymianie jestem zadowolony, bo zamierzony efekt osiągnięty - auto delikatnie się podniosło i nie siada tak pod obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tass napisał(a):

8E0 511 115 DM/FM - 0YK

O ile nie było zmieniane zawieszenie, są oznaczenia kolorami na sprężynach?

Niestety tylne sprężyny są w takim stanie że tego nie widzę. Na przednich widzę oznaczania jest to zielony biały biały biały czyli klasa 9. 

Te które mi poleciłeś to klasa 10? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, MrTrash napisał(a):

Dla numeru OEM 8E0511115FQ/DQ jedyne dostępne jakie znalazłem to Sachs 994 640 na ten moment po 307 zł/szt. w internecie. Bilstein nie robi zamiennika, Spidan jest niedostępny od dawna, bo pytałem w kilku hurtowniach. Mi wyszło chyba w okolicach 260zł w IC po rabacie, a czekać musiałem 2 tyg. Ogólnie po wymianie jestem zadowolony, bo zamierzony efekt osiągnięty - auto delikatnie się podniosło i nie siada tak pod obciążeniem.

Nie wiem nie jestem na bieżąco z dostępnością, jakiś czas pomagałem znajomemu zmieniać BE z jak dobrze kojarzę z 9 na 13 kategorię i też jest zadowolony bo nie przyciera.

 

49 minut temu, Kamilhkj napisał(a):

Niestety tylne sprężyny są w takim stanie że tego nie widzę. Na przednich widzę oznaczania jest to zielony biały biały biały czyli klasa 9. 

Te które mi poleciłeś to klasa 10? 

Tak 10 gdyż w kodach wyposażenia masz kod: 0YK i 1BV. Przód może być 9 klasa wagowa bo "mały" silnik, z v6 mogła by być 11 i nie oznacza to że przód i tył muszą być tej samej klasy wagowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kamilhkj napisał(a):

Witam. Poszukuję sprężyn na tylna oś. Niestety oznaczenia na moich sprężynach są już nie widoczne. Przesyłam naklejkę i bardzo prosił bym o odpowiedź ?

IMG_20230411_183642.jpg

 

a VIN gdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Pomoże ktoś jakie amorki przód tył plus sprężyny dobrać do mojego auta ? A4 B7 2.0 Alt sedan plus butla LPG 55l w tyle... Tył siadł a przód koza... VIN WAUZZZ8E35A562264

Niestety wlepki brać... Chciałbym coś Ala Ori ewentualnie przód lekko obniżyć . Thx z góry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam problem ze sprężynami, okazało się że po wymianie sanek i sprężyn ( które były pęknieniete ) z tyłu na wzór starej (niestety mechanik nie dobrał po vinie -chyba ?) ,przód poszedł automatycznie do góry ,wygląda na to że poprzedni właściciel założył sprężyny od 1BA według vinu powinno być 1BE ,kupiłem używki sprężyny od 1BE i teraz pytanie czy jak je zamontuje to czy przód zejdzie niżej ? 

Sprężyny ex włascicela:

Przód:8E0 411 105 BE (7kw)

Tył:8E0 511 115 CS (10kw)

 

Według vinu:

Przód:8E0 411 105 CF (7kw)

Tył:8E0 511 115 DM (11kw) 

 

Co chce zalożyć:

Przód: 8E0 411 105 CG (8kw) 

 

Wymiary do nadkola:

Przód:66cm

Tył:63cm 

20230422_150510.thumb.jpg.822fb661a5ec22086cae01426bbbccca.jpgreceived_3494628077451407.thumb.jpeg.9116c9dd19e30d4075b2d13a667a952d.jpeg

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez AdixonLbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Pytanie do znawców mam w avant b6 z tyłu sprężyny o oznaczeniu biały 3x różowy czyli 10 klasa wagowa jak udało mi się ustalić z tabelek. Jedna pękła czy można zastosować takie z 11 klasy wagowej od tego samego zawieszenia będą troszkę twardsze ale czy wyższe ? Czasem ciągam przyczepkę więc było by jak znalazł po za tym właśnie takie są bardziej dostępne w IC łatwiej aniżeli szukać ori używki (a różnie z używką bywa)

DSC_1042.JPG

Edytowane przez Talib13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam prośbę o ustalenie numeru sprężyn po numerze vin . Jedna pękła i chciałem kupic i wymienić ale nie jestem pewny które . Mogę prosic o pomoc ? Podaję nr. Vin i z góry dziękuję za pomoc WAUZZZ8K4BA158584

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje ci tylko czekać  za użytkownikiem Dev , jeśli on ci nie odpisze to będzie lipa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, radus2000 napisał(a):

Witam serdecznie mam prośbę o ustalenie numeru sprężyn po numerze vin . Jedna pękła i chciałem kupic i wymienić ale nie jestem pewny które . Mogę prosic o pomoc ? Podaję nr. Vin i z góry dziękuję za pomoc WAUZZZ8K4BA158584

wg VINu masz model B8 a piszesz w wątku dotyczącym B6/B7.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, radus2000 napisał(a):

Witam serdecznie mam prośbę o ustalenie numeru sprężyn po numerze vin . Jedna pękła i chciałem kupic i wymienić ale nie jestem pewny które . Mogę prosic o pomoc ? Podaję nr. Vin i z góry dziękuję za pomoc WAUZZZ8K4BA158584

 

przód - 8K0 411 105 DF

tył - 8K0 511 115 DF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja mam takie pytanko, dołożyłem hak do swojej B7 limuzyna. i nie wiem czy od tego czy nie padły mi sprężyny. Oznaczenie na sprężynach biały różowy różowy, tyle udało mi się odczytać. Pytanie czy włożyć teraz twardsze sprężyny czy zostawić jak było? Hak używany sporadycznie i raczej nie przeciązam dopuszczalnego obciążenia. Pozdrawiam IMG_20230507_161127_969.thumb.jpg.58cc4e05ffc21ae9bb291de9cc109ffd.jpgIMG_20230507_162029_774.thumb.jpg.e838f54c8497f05bb503a51bbfb44d28.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Mam a4 b7 1.8T BFB z lpg i mam zawieszenie komfortowe 1ba, chcialbym najlepiej wrzuc zawieszenie od s-line - aby auto zeszlo 20cm nizej. 

 

Pekla mi jedna sprezyna z tylu wiec chcialbym to przy jednej robocie zrobic. Kompletnie tych klas wagowych nie ogarniam.  

 

Jakie spreżyny i amorki kupic, aby zejsc te - 20? I czy tylko tyle wystarczy, czy cos jeszcze musze kupic? Dodam, ze z tylu mam butla gazowa 60l. 

Jaka klasa wagowa mam przod i tyl? Dodalem zdjecia w zalaczniku. 

 

Myslalem tez o eibachach -30, ale boje sie troche, ze za bardzo usiadzie?  Sa ewentualnie jakies podkladki na eibachy, aby auto do gory poszlo? Oczywiście sprezyny ori wtedy bym chcial

20230510_223137.jpg

20230415_193716.jpg

20230415_194856.jpg

Edytowane przez kostek007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...