Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKE] Dymienie z rurki bagnetu oleju, korka wlewu oleju, metaliczne cykanie


BIGer

Rekomendowane odpowiedzi

witam miesiac mam swoja b7 a tu juz taka jazda oddalem autko do bossch serwis w szczecinie na przeglad silnika, gdy pan z serwisu powidzial mi ze ten silnik to szrot zalamalem sie nogi mi sie ugiely.Z bagnetu leci lekka chmurka bialego dymku tak samo jak z korka,z pod pokrywy zaworow slychac metaliczne cykanie glosne tak jak hla hydlauliczne popychacze zaworow powiedzial ze pewmnie pd sa dowalone,korekcja lekko zawyzona dawka paliwa rowzniez,pytam czy mozna go ratowac on powiedzial ze tylko wymiana silnika :shocked: autko nie kopci pali na mrozie spalanie no troche wysokie ale myslalem ze moj styl jazdy przebieg autka gdzies ok 170 tys powiedzcie co robic... :wallbash:

przepraszam za bledy ale jestem roztrzesiaony i zalamany , specialnie szukalem 1.9 tdi aby byl bezawaryjny, b5 to jednak autko...

a i powiedzial ze auto nie ma mocy ,ma gdzies ok 90 km... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydaloby sie troche wiecej szczegolow.

-zuzycie oleju, wyglad oleju,

-wyglad i zapach plynu chlodzacego.

-diagnostyka VAG-COM-em przynajmniej bledy. najlepiej logi.

-pomiar kompresji.

-skonsultuj sie z innym mechanikiem

-BTW, silniki PD do cichych nie naleza

- ile dales za auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byl przy kupnie w serwisie na geometri i puzniej u ciesielskiego w specializaij audi na wymianie oleju i filtrow i podlacznie pod kompa nic nie powiedzieli wszystko ok...a oddalem do bosch serwis bo to bardzo dobry warsztat juz nie wiem co mam myslec czy jest ktos ze szczecina z b7 1.9 tdi aby porownac jak pracuja silniki?[br]Dopisany: 17 Luty 2009, 21:52_________________________________________________

zuzycie oleju

olej valvoline 5w 40 505.01 3500 tys brak ubytkow

wyglad oleju,

-wyglad i zapach plynu chlodzacego.

plyn rozowy brak zapachu spalin

diagnostyka VAG-COM-em przynajmniej bledy. najlepiej logi. brak bledow logow niestety nie dostalem

pomiar kompresji.

niestety jeszcze nie robilem

skonsultuj sie z innym mechanikiem

bylem przed kupnem i pizniej na wymianie oleju i nikt nic mi nie powiedzial...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daj się ładować w bambuko. Weź przejedź się do Recza (masz chyba z 50 km). Tam gość otworzył nowy i bardzo dobry warsztat na grupę VAG. Pracował wiele lat w serwisach VAG w Niemczech, ma sprzet do diagnostyki i nie jest drogi. Jak chcesz to jutro ustalę telefon do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bagnetu leci lekka chmurka bialego dymku tak samo jak z korka,z pod pokrywy zaworow slychac metaliczne cykanie glosne tak jak hla hydlauliczne popychacze zaworow powiedzial ze pewmnie pd sa dowalone,korekcja lekko zawyzona dawka paliwa rowzniez,pytam czy mozna go ratowac on powiedzial ze tylko wymiana silnika shocked

objaw wskazuje na niedrożną odmę,

wymiana silnika - pierdoły !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr do Recza podam jutro po południu bo nie moge dozwonić się do brata, który go ma.[br]Dopisany: 17 Luty 2009, 22:30_________________________________________________Tel. do Recza: Pan Juszczyk nr 693461993

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bagnetu leci lekka chmurka bialego dymku tak samo jak z korka,z pod pokrywy zaworow slychac metaliczne cykanie glosne tak jak hla hydlauliczne popychacze zaworow powiedzial ze pewmnie pd sa dowalone,korekcja lekko zawyzona dawka paliwa rowzniez,pytam czy mozna go ratowac on powiedzial ze tylko wymiana silnika shocked

objaw wskazuje na niedrożną odmę,

wymiana silnika - pierdoły !

Też mi się tak wydaje..

Jeździsz dużo krótkich odcinków??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOJE A4 wreszcie chodzi jak prawdziwy Diesel a miałem podobna przypadlość do kolegi BiGer

objeżdzielm kilku mechaników az wreszcie udało sie i ten sie poznał na mojej niuni

ale pokolei

strasznie dziwnie pracowal silnik cos jakby dudnialo

dzis pojechalem do mechanika w Kielcach po pierwsze sprawdzili rozrząd = wszystko ok

wiec szukali dalej zdjeli pokrywe klawiatury i co sie okazalo ze boku lezey jakas mala czesc aluminiowa

szklanki byłe lużne wiec diagnoza coś z ciśnieniem oleju

wtedy mecher zamiast czujnika oleju podpiął przewód z powietrzem

i dmuchnął powietrzem okazało się że u góry jest napęd wtryskiwaczy i tam z boku są w rodzaju zaślepek i ten element z tamtąd pochodził część wymieniona na nową a

TERAZ moja niunia chodzi jak zegarek

sorki za chaotyczny opis ale nie jestem za bardzo biegły w nazwach częsci

jakby ktos miał jakieś pytania służę pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i przy okazji wydmuchal z przewodow olejowych i lozysk turbiny, olej :cool1: ciekawe czy wypelnil wczesniej uklad smarowania olejem pod cisnieniem, przed uruchomieniem silnika :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po kolejnym mechaniku, tym razem stwierdzil ze silnik cacy to ze dmucha podobno normalne, egr wyszyszcil pod waga podpiol brak bledow wtryski nie leja przeprywka i reszta dziala,tylko ja tez odpielem przeplywke i nie zauwazylem jakies zmieny wiekszej oprucz kontrolki check engine juz nie wiem, teraz juz 600 zl w plecy a ja dalej spac niemoge jutro dzwonie do tego pana z recza,[br]Dopisany: 25 Luty 2009, 23:42_________________________________________________witam autko idzie w srode do mechanika, wymiania szklanek plus egr ktory sie nie domyka i puszcza cisnienie gdzies tam dlatego z pod korka leci dymek takze mozliwe ze bedzie wszystko ok:P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało Ci się rozwiązać problem z dudnieniem? Też mam taki problem i co podjadę do jakiegoś mechanika, to każdy ma swoją teorię :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...