Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana termostatu w Audi A4 B8 2.0TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć. Przeczytałem cały wątek, ale tak dużo info mi w głowie się nie mieści.

Jednak, mam seata Exeo 12.2010 2.0tdi 143km CAGA skrzynia manualna. 

Auto się rozgrzewa do 90C tylko stojąc w korku, pod czas wolnej jazdy trzyma 70C przy temperaturze zewnętrznej do +10C, podczas szybszej jazdy w mieście waha się 70C-80C. 

Po przeczytaniu doszedłem do wniosku że 

Auto ma:

- termostat duży

- termostat mały (mały regulator)

- zawór zwrotny

 

Kto już i w jaki sposób rozwiązał problem w silniku CAGA??

Czytałem na innym forum że można zamontować termostat od a4 B7 i problem znika

 

 

 

Screenshot_2019-04-01-23-10-14-165_com.android.chrome.png

Opublikowano
W dniu 14.03.2019 o 12:13, pilKOZAK napisał:

Wciąż nie rozumiesz mojego pomysłu ?. Chodzi mi tylko o włożenie w dziurę w bloku silnika dodatkowego termostatu nr 8 (ze schematu) i tyle. I reszta zostaje bez jakichkolwiek zmian.

Nie wiem jak jeszcze to Tobie wytłumaczyć...

przedlift tylko z początkowych lat produkcji do 17.08.2009 ma sam wkład termostatu  03L 121 113 A który ma temperaturę otwarcia 83 stopnie ale dużo osób zakłada termostat od a4 b6/b7 1.9/2.0tdi 044 121 113 który ma temperaturę otwarcia 87 stopni

od 18.09.2009 w przedliftach  montowane były tylko z obudową 03L 121 111 AD takie same jak w poliftach temperatura otwarcia 87 stopni

Edytowane przez wyzyk83

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Teraz jeżdżę 2.0 TDI 184hp kod CUWA i dochodzę do wniosku że w tych CJCA, B i D producent coś zepsuł ? bo dogrzewa mi się 2x szybciej 

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam wszystkich! Mam mały problem który powstał przy wymianie termostatu w audi a4 b8 2.0tdi silnik CAGA 2010r. Uszczelka która znajduje się na gumowej rurce w 40% wyszła z termostatu i jest wyciek! Czy jest możliwość wymiany samej uszczelki czy jednak muszę wymienić całą rurkę i ponownie spuszczać płyn itd.

70547291_509590393164509_4082793399021731840_n.jpg

71662818_545910292813584_9022988228830953472_n.jpg

Opublikowano

standard. oringu brak w zestawie. w aso koszt około 5zł

numer oringu to 06B121687

Opublikowano

Witam,

 

jestem po wymianie tylko termostatu głównego A4 B8 2011r. Wcześniej miałem problem gdzie temperatura oscylowała w granicy 75-80 stopni, po wymianie dochodzi do 90^ i trzyma. Pozdrawiam,

Opublikowano
57 minut temu, wolframe napisał:

Witam,

 

jestem po wymianie tylko termostatu głównego A4 B8 2011r. Wcześniej miałem problem gdzie temperatura oscylowała w granicy 75-80 stopni, po wymianie dochodzi do 90^ i trzyma. Pozdrawiam,

u mnie to samo po wymianie trzyma 90

musi być dużo na minusie aby spadało

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Wymienialiscie główny na Ori z serwisu, czy zamiennik? Jeśli zamienniki to jakiej firmy.

Opublikowano

Ori z allegro, 200 zł około z serwisu audi. 

 

TERMOSTAT-OBUDOWA-REGULATOR-VW-AUDI-SEAT
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 195 zł - TERMOSTAT...

 

Edytowane przez wolframe

Opublikowano
6 godzin temu, Mateuszh napisał:

i co ma ten termostat z aso czego nie ma zamienik??????

 

jak kupisz w zamienniku Pierburga to i tak jest to oryginał

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Wymieniałem dzisiaj termostaty w CGLC i są tylko dwa, nie ma zaworu zwrotnego.

Opublikowano
38 minut temu, mateusz16 napisał:

CGLC

rozumiem że to już polift. 

Daj znać czy coś się zmieniło z temperaturą wskazywaną.

Opublikowano

Tak, polift. Jutro się przejade i dam znać czy coś się poprawiło.

Opublikowano

tez mam CGLC 177 koni 2013r automat quattro czy to beda takie same termostaty jak w manualu ? i czy mogłbys podac numer tego małego termostatu jaki u sibiezałozyłes ?

Opublikowano

Wygląda na to, że u mnie wymienili zawór zamiast termostatu dodatkowego. W poniedziałek pojadę do serwisu.. Silnik CAGA + Multitronic

Auto rozgrzewa się do 85 mniej więcej po czym temperatura może spaść do 70-75 i tak w kółko

20191128_171812.jpg

Opublikowano
W dniu 26.11.2019 o 21:58, witiakt napisał(a):

tez mam CGLC 177 koni 2013r automat quattro czy to beda takie same termostaty jak w manualu ? i czy mogłbys podac numer tego małego termostatu jaki u sibiezałozyłes ?

1K0121113A

Czy będą te same to nie wiem. Najlepiej sobie sprawdzić zaglądając pod maskę.

U mnie po wymianie w polifcie silnik CGLC 2013 rok baardzo długo się rozgrzewa mimo wymiany dwóch termostatów. Jak już wskoczy na 90 stopni i zatrzymam auto to po chwili temperatura spada. Więc nie widzę poprawy w polifcie. 

Dodam że mam dokładane Webasto thermo top na oryginalnych rurach doprowadzających płyn do nagrzewnicy więc obieg jest wydłużony o te 2-3 metry. Nie wiem czy to ma jakiś wpływ. Auto nagrzewa kabinę dobrze.

Opublikowano
47 minut temu, mateusz16 napisał:

Więc nie widzę poprawy w polifcie.

Dokładnie mam takie same odczucia. No cóż trzeba z tym jakoś żyć ;)

Panowie przypominam o akcji serwisowej. Jak będę w ASO to podpytam czemu termostaty nie trzymają temperatury... :punish:

 

Opublikowano

Teraz już muszą kupić zawór i go zamontować z powrotem oraz przełożyć termostat :)))

20191201_194650.jpg

Opublikowano

Ile płaciliście za oryginalny termostat (z ASO)?

Opublikowano
18 godzin temu, Rafal napisał:

Ile płaciliście za oryginalny termostat (z ASO)?

TERMOSTAT-OBUDOWA-REGULATOR-VW-AUDI-SEAT
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 199 zł - TERMOSTAT OBUDOWA REGULATOR VW AUDI SEAT 2.0 TDI (8356656752). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi...
ASO-New-Oryginal-TERMOSTAT-Audi-VW-Seat-
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 199,90 zł - ASO.New! Oryginał TERMOSTAT Audi, VW, Seat. 2,0TDI (8561440811). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Edytowane przez R4xx

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.