Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Silnik 1.8 T i gaz


lider57

Rekomendowane odpowiedzi

Normalna cena raczej za BRC.

Wtryski standardowo pomarańczowe, reduktor Genius Max 1500mBar. To powinien zawierać zestaw i nic tam nie kombinuj bo to działa :cool1:

Zwróć tylko uwagę, aby czujnik ciśnienia gazu nie był na listwie, przed wtryskiwaczami, ale jako oddzielny map-sensor. Nowsze instalacje mają to standardowo, podobnie jak czujnik ciśnienia doładowania turbiny.

Polecam wlew pod klapką :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok pomarańczowe (standard) a jakieś lepsze są, ze standardem mi się źle kojarzy :> "

aby czujnik ciśnienia gazu nie był na listwie, przed wtryskiwaczami,"

masz jakąś fotkę jak to wygląda zamontowane, no i to

"czujnik ciśnienia doładowania turbiny"

Acha.. zapomniałem, a jaka różnica między sequent 24 a sequent 57 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przygotować silnik 1.8 T do montażu gazu?? Załóżmy że wszystkie podzespoły, czujniki itp itd sprawne. Trzeba coś wymienić przed gazowaniem?? W faq jest mowa żeby wyciąć kata czy to jest konieczne?? Za wszelkie informacje dziękuje. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jak piszesz "podzespoły masz sprawne" to nie ma co robić przy nim. A co do tego kata to zdania są podzielone, ja na ten przykład nie wyciąłem go i przejechałem około 17.000 km na instalacji i jak na razie nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jakąś fotkę jak to wygląda zamontowane, no i to

Nie mam, bo mam starszy model instalki i u mnie czujnik jest właśnie na listwie - to się notorycznie psuje goowno :sick3:

Każda nowa obecnie sprzedawana BRC ma tą wadę usuniętą, ale nie zaszkodzi się upewnić.

A jest sens go wymieniać??

Nie ma sensu wymieniać kata, a jeśli jeździsz normalnie i nie katujesz silnika to nie ma sensu go usuwać - zakładając, że jest sprawny.

Jak przygotować silnik 1.8 T do montażu gazu??

Wymienić świece i zalać syntetykiem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i rozszczelnic silnik przy okazji. trzeba dobrze sprawdzic czy mozna syntetyk wlac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to ciekawe... :mysli:

Poproszę o wyjaśnienia, szczególnie w kwestii jak sprawdzić??? :co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to ciekawe... :mysli:

Poproszę o wyjaśnienia, szczególnie w kwestii jak sprawdzić??? :co:

sprawdzić jak sprawdzić, ale nie zmienia się oleju na klasę wyższą

Czyli jak ktoś ma minerala to lepiej dla silnika żeby przy nim pozostał ?????

Z twojej wypowiedzi tak wynika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to ciekawe... :mysli:

Poproszę o wyjaśnienia, szczególnie w kwestii jak sprawdzić??? :co:

sprawdzić jak sprawdzić, ale nie zmienia się oleju na klasę wyższą

Jak masz jakieś skuteczne i rzeczowe argumenty - najlepiej poparte praktyką, a nie gadaniem Pana Kazia/Henia czy kogo tam - to chętnie się dowiem dlaczego? To może przejdę na klasę niżej... :polew:

Ale mam nieodparte wrażenie, że siejesz farmazony... :tongue4:

Ponadto, to OT - Proponuję odpowiedź w innym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie a czy mozna zamontowac gaz z padnieta turbawka? chcialem zakladac gaz BRC a z naprawa turba musze sie wstrzymac.czy da rade to zestroic wszystko?

.powiem wam ze auto nie ma wiekszego spalania,turbo walniete mocy mniej a 10 wciagnie gdzies

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

900 zl znalazlem. wysylaja mi zregenerowana juz.ja montuje i swoja popsuta oddaje im w ciagu 2 tyg. i do tego 2 lata GWARANCJI nie robie tego narazie bo mam na sekwencje kase odlozona na styk takze musze sie wstrzymac a gaz musze miec jak najpredzej;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zakładać, nawet jak turbina mocno rzygnie olejem to nic się nie stanie, bo przecież elementy instalacji nie mają z tym nic wspólnego. Mocno ubywa oleju?

Warto sprawdzić czujnik temperatury przed montażem, przydałaby się też wymiana świec, ale jak turbinę wkrótce wymienisz to może wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocno wlasnie nie,jak ja mam ja od sierpnia to nawet nie 0.5 litra,dziwi mnie to bo na swiatlach jak stoje to dymka pusci,przestanie puści i to nie zawsze,zalezy jak sie nazbiera pewnie.turbawke dopiero gdzies w kwietniu zrobie. a co do czujnika to jakie mial by teraz obiawy bedac nie w pelni sprawny?

myslalem ze zestrojenie mam lpg bedzie problemem jak turbo trafione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...