Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Silnik 1.8 T i gaz


lider57

Rekomendowane odpowiedzi

Dowiedz sie jak reduktor zamierza włożyć i koniecznie wtryski pomarańczowe i w tej cenie to rzeczywiście promocja.

Reduktor ciśnienia: BRC Genius Max lub BRC Genius MB

W lince gazownia jest opisana dokładniej

http://www.abart.com.pl/index.php?src=technik&sub=Instalacja_BRC_Sequent_24.html

Jeździłem już samochodami z podtlenkiem elpidzi, ale jeszcze nigdy go nie montowałem, więc nie wiem na co zwracać uwagę.

Jak jest wybór to weź genius max zdecydowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz mozliwosc modyfikacji to genius max i te wieksze wtryski (kosztuja tyle samo co pomaranczowe) i bedzie dobrze :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Ta promocja oznacza wtryskiwacze zavoli :confused4: i podobno jakąś gorszą elektronikę:

http://lpg-forum.pl/viewtopic.php?t=5427&postdays=0&postorder=asc&start=15

Bo gdyby były wtryski brc i elktronika jak w standardzie BRC SQ24 (niebieskie lub pomarańczowe lub zółte)-to cena rewelacyjna!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ma być tak:

* Zbiornik LPG i wielozawór,

* Elektrozawór BRC GPL ET98,

* Reduktor ciśnienia: BRC Genius Max lub BRC Genius MB,

* Wtryskiwacze: BRC IN03,

* Czujnik temperatury gazu: zintegrowany w listwie,

* Czujnik ciśnienia gazu BRC P1,

* Centralka elektroniczna: BRC Sequent 24,

* Nowy przełącznik "push-push" z wskaźnikiem poziomu i sygnalizator akustyczny.

Omyłkowo podałem złą cenę. Prawidłowa 2.580 zł

2.250 kosztuje Agis, który jest następcą Staga 300

A jakie oznaczenia mają te większe wtryski ?

Czy kolory naklejek na wtryskach oznaczają te kolory o których mówicie?

Zastanawiam się jeszcze nad wlewem gazu. Chciałbym przy wlewie paliwa, ale nie wiem czy sprężony, zimny gaz nie będzie źle wpływał na lakier oraz czy zakładanie wlewu gazu nie będzie zbytnio ingerowało w blachy Audiczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ma być tak:

* Zbiornik LPG i wielozawór,

* Elektrozawór BRC GPL ET98,

* Reduktor ciśnienia: BRC Genius Max lub BRC Genius MB,

* Wtryskiwacze: BRC IN03,

* Czujnik temperatury gazu: zintegrowany w listwie,

* Czujnik ciśnienia gazu BRC P1,

* Centralka elektroniczna: BRC Sequent 24,

* Nowy przełącznik "push-push" z wskaźnikiem poziomu i sygnalizator akustyczny.

Omyłkowo podałem złą cenę. Prawidłowa 2.580 zł

2.250 kosztuje Agis, który jest następcą Staga 300

A jakie oznaczenia mają te większe wtryski ?

Czy kolory naklejek na wtryskach oznaczają te kolory o których mówicie?

Zastanawiam się jeszcze nad wlewem gazu. Chciałbym przy wlewie paliwa, ale nie wiem czy sprężony, zimny gaz nie będzie źle wpływał na lakier oraz czy zakładanie wlewu gazu nie będzie zbytnio ingerowało w blachy Audiczki.

jedynie korek od wlewu paliwa robi sie bialy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agis, który jest następcą Staga 300

Agis niema nic wspólnego ze stagiem:) to dwaj różni producenci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agis, który jest następcą Staga 300

Agis niema nic wspólnego ze stagiem:) to dwaj różni producenci

ok

masz rację, źle to opisałem

Cytat ze strony:

Instalacja gazowa STAG 300

INSTALACJA WYCOFANA Z OFERTY

została zastąpiona przez instalację

AGIS

Instalacja Stag 300 w dalszym ciągu jest serwisowana.

I źródło:

http://www.abart.com.pl/pl/30/stag-300

Ponawiam pytanie o kolory wtrysków, jak je odróżnić ? Czy po kolorach naklejek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to jak ten gość tak kręci z tą instalacją to nie lepiej założyć co co według mnie jest lepsze niż BRC i daje lepsze możliwości ustawienia.

Reduktor scorpion ST

Stag 4 plus

Wtryski matrix hd544

Za taką instalkę zapłacisz 2,5tyś złotych i na 100% będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy gość kręci, czy to tylko kwestia niezrozumienia.

Szczerze mówiąc jeżeli chodzi o samochody i instalacje to jestem całkowitym lajkonikiem i pewnie niektóre moje pytania mogą się wydawać dziwne lub dziecinne. :embarrassed:

A jeżeli chodzi o gazownika to jest to jeden z lepszych we Wrocławiu - bardzo chwalony na różnych forach i na naszym również.

A ja tylko chcę mieć dobrą instalacje, żeby działała i nie niszczyła autka (mam nadzieję, że tego działu nie czyta poprzedni właściciel, bo za taką profanacje to by mnie pewnie kijem pogonił :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie o kolory wtrysków, jak je odróżnić ? Czy po kolorach naklejek?

Kolego

Wtryski BRC są uszeregowane w zależności od najmniej wydajnych do najbardziej: niebieskie---->pomarańczowe----->zółte.

Odpowiednie kolory naklejek są na wtryskiwaczach. Im więcej koni mechanicznych tym bardziej wydajne wtryski potrzebne-poszukaj w necie jakie mają być do twoich 150 KM-z tego co pamiętam wydajność podana jest w KW.

Ps. Załóż instalkę albo BRC albo składak STAG (ale tylko z wtryskami Matrix-taki zestaw jak zapodał Sołtys85) lub Landi Renzo Omegas (na wtryskiwaczach MED)-jak ktoś dobrze zrobi będziesz zadowolony na maxa :) Innymi nie zawracałbym sobie d*py-jeśli ma być dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie o kolory wtrysków, jak je odróżnić ? Czy po kolorach naklejek?

Kolego

Wtryski BRC są uszeregowane w zależności od najmniej wydajnych do najbardziej: niebieskie---->pomarańczowe----->zółte.

Odpowiednie kolory naklejek są na wtryskiwaczach. Im więcej koni mechanicznych tym bardziej wydajne wtryski potrzebne-poszukaj w necie jakie mają być do twoich 150 KM-z tego co pamiętam wydajność podana jest w KW.

Ps. Załóż instalkę albo BRC albo składak STAG (ale tylko z wtryskami Matrix-taki zestaw jak zapodał Sołtys85) lub Landi Renzo Omegas (na wtryskiwaczach MED)-jak ktoś dobrze zrobi będziesz zadowolony na maxa :) Innymi nie zawracałbym sobie d*py-jeśli ma być dobrze :)

Ot cala filozofia elpedzi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat ze strony:

Instalacja gazowa STAG 300

INSTALACJA WYCOFANA Z OFERTY

została zastąpiona przez instalację

AGIS

Instalacja Stag 300 w dalszym ciągu jest serwisowana.

Ale to tylko w ofercie tej firmy - ludzie to se potrafia utrudniać życie;) chodzi mi o ta zamiane w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja podlacze się pod temat i zadam pytanko.

Jestem na etapie zakupu pojazdu i w poniedziałek mam rano jechac do rajchu;d po A3 1,8T to chyba ten sam silnik co w a4??

ale dzwoniłem do kolesia od lpg ile by kosztowało i jaką proponuje instalke i w rozmowie przez tel powiedział ze nie prowadzi brc ktorą ja bym chciał bo tu na forum ją polecacie!

z góry sorki za możliwe błędy w nazwach ale jestem laikiem LPG:

stag 4, reduktor diego silver ponad 200km, wtryskiwacze magic.

to chyba podstawowe elementy ktore zapamiętałem cenke walnoł mi 2,400zł

proszę o opinie co sądzicie czy warto zakładać czy szukać innego gazownika??

dziękuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver starcza na około 150km wienc lepiej cos innego założyć np Scorpiona i bedzie git;) a zeby było super git to zamast wtrysków magic - matrixy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do silników 1.8T Skoda dawała możliwość zakupu nowego auta od razu z instalacją LPG Landirenzo Omegas.

Mam taką instalację z tym silnikiem, zrobiłem kilkadziesiąt tysięcy kilometrów i jestem bardzo zadowolony.

Fakt, że wtryski MED są dość głośne, ale słychać to tylko na zewnątrz. Za to podobno są bardzo trwałe.

Spalanie na poziomie miasto ok 11l trasa ok 8,5l. Lejesz gaz i jeździsz, żadnych problemów, żadnych strat mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem podtlenku elpidzi w moim autku. BRC S24.

Pierwsze wrażenia - brak wrażeń.

Nie ma żadnej różnicy między benzyną a elpidzi. Nic nie czuć, żadnych szarpnięć.

Za to moja stwierdziła, że teraz jest taniej i jakoś noga jej się cięższa zrobiła :naughty:

Jedyna różnica to takie małe ustrojstwo w desce rozdzielczej - niestety pali się na zielono i fatalnie wygląda przy czerwonym oświetleniu deski (pewnie na rezerwie będzie wyglądało ładniej :gwizdanie:)

No i niestety chwilowo nie mam radia, brak kodu - na szczęście podobno jest napisany na radiu, tylko, że nie mam czasu aby tam zajrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna różnica to takie małe ustrojstwo w desce rozdzielczej - niestety pali się na zielono i fatalnie wygląda przy czerwonym oświetleniu deski

bo sie robi tak i jest ładnie , zamykasz szufladke i nic nie widać :

wskaxniklpg.th.jpg

No i niestety chwilowo nie mam radia, brak kodu - na szczęście podobno jest napisany na radiu, tylko, że nie mam czasu aby tam zajrzeć.

tez nie miałem kodu i metodą prób i błędów doszedłem , ale troche mi to zajęło :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moskal zamontowanie kontrolki gazu w "schowku" pierwsza klasa :good:

poprzedni właściciel tak zrobił :good:

u mnie jest na widoku na maskownicy przycisków (po lewo od Twojego patentu).

straszna chójnia :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...