Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę powtarzać pytania ale przeszukałem wątek i nie znalazłem odpowiedzi. Czy przy obniżonym zawiasie w b7 o 20-30mm oponach 235/40R18 felga o szerokości 8 i ET 38 będzie ok? Zależy mi na tym żeby nie była ani za bardzo schowana ani żeby za bardzo nie wystawała i żeby koło nie obcierało o nadkole przy mocniejszym dobiciu amorka. Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie chcę powtarzać pytania ale przeszukałem wątek i nie znalazłem odpowiedzi. Czy przy obniżonym zawiasie w b7 o 20-30mm oponach 235/40R18 felga o szerokości 8 i ET 38 będzie ok? Zależy mi na tym żeby nie była ani za bardzo schowana ani żeby za bardzo nie wystawała i żeby koło nie obcierało o nadkole przy mocniejszym dobiciu amorka. Z góry dzięki za odpowiedź.

wszystko bedzie ok :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no no...czytam i nic, widocznie moja zdolność pojmowania jest zbyt niska...trochę pogmatwane, a miało rozwiać moje wątpliwości...Może spytam w prosty sposób ;0: Mam jak widac w profilu, A4 B6 Avant i obecnie 205/55/R16, na zimę chciałem oponkę 195/65/R15, pytanie: Jaki dokładnie rozmiar felgi do tych opon, żeby było idealnie? Może gdzieś polecicie jakieś fajne stalówki? Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dokładnie rozmiar felgi do tych opon, żeby było idealnie?

do jakich opon :?: 205/55 ktore teraz masz czy do 195/65 ktore chciales :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewnie do tych na zime 195/65..

szerokość zalecana - 6' ; szerokość dopuszczalna - 5,5'-7'

kolego ja na alledrogo wyrwałem stalówki za 300zł (z przesyłką) w b.dobrym stanie właśnie do takich oponek 195/65, ale to musisz ciepliwie szukać..

ale zakupiłem takie: 6,5Jx15 5x112, ET 33 - nie są ani za bardzo schowane, ani też nie wystają.. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie przejrzałem kilka stron tego wątku ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie...

mam założone koła letnie 205/55R16 na feldze 7Jx 16H2 ET42

kupiłem zimówki 205/60R16 na feldze 7Jx 16H2 ET39

zirytowałem się dzisiaj własną głupotą :wallbash: (że nie sprawdziłem tego wcześniej) ale okazało się, że centralny otwór felgi (ET39) ma większą średnicę niż bym tego sobie życzył (ET42). rozstaw śrub wyglądał ok ale nie mam 100% pewności bo nie próbowałem przykręcać.

pytanie - czy większa średnica centralnego otworu felgi dyskwalifikuje ją (pościna śruby i zgubię koło lub coś w tym stylu?)? czy może da się tak jeździć? :mysli:

pytam głównie w kontekście bezpieczeństwa.

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poland

Miejsce pobytu: Wałbrzych

Województwo: dolnośląskie

Imię: Łukasz

Model: A4 B6

Silnik: AVF 1.9 131PS

Rodzaj napędu: FWD

Nadwozie: Limuzyna

Rocznik: 2002

Wiadomości: 1

Odp: Znaczenie ET felgi

« Odpowiedz #1107 : Dzisiaj o 12:05 » Cytuj

--------------------------------------------------------------------------------

panowie przejrzałem kilka stron tego wątku ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie...

mam założone koła letnie 205/55R16 na feldze 7Jx 16H2 ET42

kupiłem zimówki 205/60R16 na feldze 7Jx 16H2 ET39

zirytowałem się dzisiaj własną głupotą (że nie sprawdziłem tego wcześniej) ale okazało się, że centralny otwór felgi (ET39) ma większą średnicę niż bym tego sobie życzył (ET42). rozstaw śrub wyglądał ok ale nie mam 100% pewności bo nie próbowałem przykręcać.

pytanie - czy większa średnica centralnego otworu felgi dyskwalifikuje ją (pościna śruby i zgubię koło lub coś w tym stylu?)? czy może da się tak jeździć?

pytam głównie w kontekście bezpieczeństwa.

pozdrawiam!

Musisz założyc piersienie centrujace np takie:

http://allegro.pl/pierscienie-centrujace-do-felg-warszawa-i1345261990.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale okazało się, że centralny otwór felgi (ET39) ma większą średnicę niż bym tego sobie życzył (ET42)

po pierwsze otwor centrujacy, a ET to dwie rozne sprawy :wink4:

pytanie - czy większa średnica centralnego otworu felgi dyskwalifikuje ją (pościna śruby i zgubię koło lub coś w tym stylu?)? czy może da się tak jeździć? mysli

pytam głównie w kontekście bezpieczeństwa.

nie da sie tak jezdzic bo bedzie ci biło kierownica ale wystarczy zakupic pierscienie centrujace ktorych jest mnostwo na allegro (polecam poliuretanowe) :wink4:

ps: a z jakiego samochodu sa te nowe felgi :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie dzięki za odpowiedzi :) trochę mi ciśnienie spadło.

felgi są oryginalne Audi ale okazuje się, że do modeli produkowanych od 2007r :gwizdanie:

-edit-

jeszcze jedno pytanko:

na wszystkich aukcjach jest napisane, że te pierścienie są do felg aluminiowych a ja muszę to zastosować na feldze stalowej...

czy do stalowych felg są inne pierścienie (z innego materiału) czy to bez znaczenia?

dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felgi są oryginalne Audi ale okazuje się, że do modeli produkowanych od 2007r

czyli otwor w feldze masz 65,6

jeszcze jedno pytanko:

na wszystkich aukcjach jest napisane, że te pierścienie są do felg aluminiowych a ja muszę to zastosować na feldze stalowej...

czy do stalowych felg są inne pierścienie (z innego materiału) czy to bez znaczenia?

ja uzywalem ich takze przy stalowych felgach :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli otwor w feldze masz 65,6

ze względu na kształt felgi nie mogę dokładnie zmierzyć suwmiarką ale w przybliżeniu wyszło mi 67, więc uwzględniając błąd pomiarowy pewnie będzie tak jak piszesz... :gwizdanie:

a powinno być około 10mm mniej.[br]Dopisany: 12 Grudzień 2010, 14:40_________________________________________________temat zimówek załatwiony :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli otwor w feldze masz 65,6

ze względu na kształt felgi nie mogę dokładnie zmierzyć suwmiarką ale w przybliżeniu wyszło mi 67, więc uwzględniając błąd pomiarowy pewnie będzie tak jak piszesz... :gwizdanie:

a powinno być około 10mm mniej.[br]Dopisany: 12 Grudzień 2010, 14:40_________________________________________________temat zimówek załatwiony :good:

teraz widze ze zrobilem ostatnio blad :embarrassed: B8 ma 66,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem przed zakupem felg aluminiowych i nie wiem jakie dokladnie by pasowaly. Znalazlem na allegro 16 originalne audi w przystepnej cenie z oznaczeniami 6,5JX16H2 ET50 5X112i chcialbym sie dowiedziec czy by pasowaly (m.in wizualnie) do avanta z 2002 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem przed zakupem felg aluminiowych i nie wiem jakie dokladnie by pasowaly. Znalazlem na allegro 16 originalne audi w przystepnej cenie z oznaczeniami 6,5JX16H2 ET50 5X112i chcialbym sie dowiedziec czy by pasowaly (m.in wizualnie) do avanta z 2002 roku.

jesli maja ET 50 to przydaloby sie do nich zalozyc dystanse 20 mm. Felgi nie sa z Audi A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziekuje za odpowiedz. A jakie oznaczenie felgi powinno miec felgi do a4 b6 avant 16"??

et powinno być 45 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziekuje za odpowiedz. A jakie oznaczenie felgi powinno miec felgi do a4 b6 avant 16"??

et powinno być 45 :wink4:

Slepy nie ladnie wprowadzac kolege w błąd :bicz2:

ET dla B6 to 33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziekuje za odpowiedz. A jakie oznaczenie felgi powinno miec felgi do a4 b6 avant 16"??

et powinno być 45 :wink4:

Slepy nie ladnie wprowadzac kolege w błąd :bicz2:

ET dla B6 to 33

nie było felg do b6 z et45? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...