Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie sterownika centralnego zamka w A4 B5 - opis i zdjęcia


MENTOS

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda roboty bawić się przy pompce. Przy nogach kierowcy wszystko miałem pod ręką zwłaszcza jeśli chodzi o kierunki oraz doświetlanie halogenami które również sobie podłączyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj instalowałem dwa sterowniki firmy Proxima wg. schamatu autora tagu MENTOSA w Audi A4 z 1995 r. i 1997 r.. W tym miejscu jest wszystko pod ręką, masa, zasilanie, oraz wszystkie potrzebne wtyczki do wpięcia. Ścisle wg opisu, wszystko działa jak należy otwieranie, zamykanie oraz domykanie szyb i szyberdachu, no i oczywiście sygnalizacja kierunkowskazami. Dzięki Mentos. Pozdrawiam.:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj linka do modelu centralki jaką kupowałeś :wink:

Kolego jeśli Cie zainteresuje to ja w dwoch a4 podlaczałem taka centralke:

TU NAJTANIEJ TAKI STEROWNIK.ODCIĘCIE ZAPŁONU+LOGO (3002659419) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Instalacja bezproblemowa nawet dla laika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alarmy i sterowniki od STIGA są dość dobre, chociaż pewnie znajdą się i przeciwnicy tej marki mówiąc chińszczyzna, a co dzisiaj nie pochodzi z chin? ;)

Sam założyłem sobie sterownik zamka tej właśnie firmy i dział bezproblemowo do dzisiaj+korzystna cena+dobry kontakt i doradztwo, więc chyba warto

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panów,podłączyłem centralkę do centralnego zamka zgodnie ze schematem MENTOSA i jest problem nie mogę z pilota zamknąć auta ,kiedy zamknę kluczykiem mogę wtedy otworzyć pilotem.Generalnie pilot otwiera a nie chce zamknąć,morze miał ktoś podobny problem.Dodam że chodzi o A4 1Z z 96r.Dodam że to druga centralka ,pierwsza działała przez 1,5 roku.Pomyślałem że padła i kupiłem nową ale jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dołączę się ja tez mam centralke STIG i tu jest moje pytanie natomiast miałem domykanie i otwieranie szyb z kluczyka a potem było podłączone domykanie szyb z pilota żeby centralka tym sterowała a jeśli bym chciał jeszcze otwieranie szyb z pilota to co trzeba by było podłączyć żeby to działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dołączę się ja tez mam centralke STIG i tu jest moje pytanie natomiast miałem domykanie i otwieranie szyb z kluczyka a potem było podłączone domykanie szyb z pilota żeby centralka tym sterowała a jeśli bym chciał jeszcze otwieranie szyb z pilota to co trzeba by było podłączyć żeby to działało

U mnie w centralce stiga jest dodatkowy przycisk do sterowania np bagaznikiem lub wlewem paliwa, moze sprobuj znalezc kabelek odpowiadajacy za otwieranie szyb i go podlacz po ten przycisk (ja mam taki pilot i ten przycisk jest z boku)

stig1.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety u mnie pilot nie posiada takiego przycisku ja mam tylko od otwieranie / zamykanie / i ciche załączanie alarmu nie mam sterowania osobno klapą bagażnika. a powiedz mi a jest moze coś takiego na rynku jak by taka pamięć że jak zamykam auto i auto miało otwarte okna do połowy to czy przy otwarciu auta by sie otworzyły do tego momentu co były przed zamknięciem auta bo to może by działało jak sądzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze nie w naszych a4, b5 nie miały tak rozbudowanego modułu komfortu

A w nowszych nie wiem, niech wypowie sie ktos kto smiga takowym :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko padła mi pompka wszystko działa domykanie szyb itp. działa również kompresorek znajdujący się w pompce, moje pytanie da się podłączyć sam ten kompresorek by działał centralny zamek? jeśli tak to do których przewodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie taki, tego właśnie szukałem, podpowiedz mi jeszcze proszę który grot powiewem wybrać do B5 Z 96 roku STEROWNIK + 2x LOGO AUDI 80 90 100 A3 A4 A6 A8 TT (3087469105) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Domyślam się, że pastylkę w punkcie dorabiania też mi bez problemu tam włożą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie taki, tego właśnie szukałem, podpowiedz mi jeszcze proszę który grot powiewem wybrać do B5 Z 96 roku STEROWNIK + 2x LOGO AUDI 80 90 100 A3 A4 A6 A8 TT (3087469105) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Domyślam się, że pastylkę w punkcie dorabiania też mi bez problemu tam włożą

Ja mam a4 z kwietnia 1996 i moj grot to wzór 52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...