Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie sterownika centralnego zamka w A4 B5 - opis i zdjęcia


MENTOS

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem u tego użytkownika co w linku wyżej parę miesięcy temu identyczny za coś ponad 100zł i jak na razie ani razu mnie nie zawiódł, widzę, że są nowe piloty dodatkowo wzmocnione. Osobiście polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez kupiłem jakaś chińszczyznę juz ponad półtora roku temu i jak do tej pory działa bez zacięcia, tylko scyzoryk sie trochę rozklekotali ze swej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam pytanie mam zamiar kupić podobny sterownik jak koledzy wyżej i tu prosze o Wasze opinie czy kupić sterownik z pilotem scyzoryk czy sam pilot?????? bo czytałem pare opinii że te chińskie piloty scyzoryki wyrabiają sie dosyć szybko i grot potem lata w takim zakresie że psuje to cały efekt a wiec prosze o opinie posiadaczy takich pilotów.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam scyzoryk już jakieś 4 miesiące i jak na razie daje rady. Można zawsze dokupić u sprzedającego nowy pilot albo zainwestować w ori pilocik.

Osobiście polecam stig.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scyzoryk dobra rzecz, ale tylko ori. do starej 80-tki kupilem scyzoryk made in china i po roku sie rozlecial ... :disgust:

w takiej kasie jak są na allegro to co pół roku mogę wymieniać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ori dwa-trzy razy drozszy ale za to uzytkowac mozna *naście lat :)

bez przesady, czasami trafisz ori i bedzie gorszy dziad niż ten zamiennik, ale wiadomo, co ori to ori :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! mam pytanko dot.instalacji sterownika.

Czy po zainstalowaniu, ew.uszkodzenie, awaria sterownika może uniemożliwić mi otworzenie auta kluczykiem? (domniemam,że pewnie nie, bo większość połączeń to połączenia równoległe, no ale...)

Czy warto kupić sterownik z funkcją alarmu (dod.czujniki) a może alarm? Tym bardziej,że większość funkcji gdybym nie potrafił podłączyć, albo nie chciał skorzystać jest wyłączalna.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie kupiłem sterownik centralnego zamka z allegro od paru dni czytam o tym w internecie i juz nie mam pojęcia jak to podłączyć dostałem taki schemat

img02f.jpg

i tu pytanie jak podłączyć ten sterownik czy tak jak zaznaczone na schemacie czyli sterownie pneumatyczne czy jak schemat r 1 sterownie minusem??????

Moje audi to a4 1995 rok 1z zamek mam centralny sterowany z kluczyka auto zamykam i otwieram kluczykiem w drzwiach kierowcy jak również w klapie bagażnika. Szyby przy przytrzymaniu kluczyka również sie zamykają.

Proszę o wybór schematu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie kupiłem sterownik centralnego zamka z allegro od paru dni czytam o tym w internecie i juz nie mam pojęcia jak to podłączyć dostałem taki schemat

img02f.jpg

i tu pytanie jak podłączyć ten sterownik czy tak jak zaznaczone na schemacie czyli sterownie pneumatyczne czy jak schemat r 1 sterownie minusem??????

Moje audi to a4 1995 rok 1z zamek mam centralny sterowany z kluczyka auto zamykam i otwieram kluczykiem w drzwiach kierowcy jak również w klapie bagażnika. Szyby przy przytrzymaniu kluczyka również sie zamykają.

Proszę o wybór schematu

Pozdrawiam

ja w sobote podlaczylem jak na schemat 1 pierwsze z lewej od gory :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm tak tylko twoja audiczka jest z 1997 :cool1: a moja z 1995 :decayed: a podobno w tych było różnie ;(

ja montowalem w 96 roku, mial juz podciagniete kable tu pod podnozek od pompki przez kogos kto montowal poprzedni alarm , szukalem w kostce i nie znalazlem kabli do podania sygnalu otworz zamknij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie znając życie u mnie też nie będzie :wallbash: :wallbash: :wallbash: ale muszę sprawdzić a przez tą idiotyczną zmianę godziny jak wróce z pracy o 16 to 1h i już ciemno a garażu brak :slina: nie mam pojęcia kiedy sie za to wezme mam nadzieję tylko że przynajmniej te kable otwórz zamknij od centralki bendą z przodu heheheheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj dostałem cały zestaw bloker 44 Audi od Stiga bez czujnika ultradźwiękowego (ruchu wewn.) i zaczynam w to się bawić, tak wiec moje auto jest jak w profilu 1997r i mam tak ze gdy zamykam przekręcając kluczem prawo auto zamyka wszystkie drzwi + bagażnik i gdy przytrzymam klucz zamykając auto również domykają się szyby a gdy chce otworzyć auto przekręcając kluczem w lewo otwierają się wszystkie drzwi + bagażnik i gdy przytrzymując tak kluczem w lewo otwierają się szyby u pasażera jak i u kierowcy. W sklepie elektrycznym kupiłem drut do lutowania LC60 1.5mm, konektorowa końcówka oczkowa M4, konektorowa nasadka F/6.3-2.5 i końcówki HI 0.5/8 to ostatnie potrzebne są gdy nie muszę lutować któreś z kabli aby wpiąć, jutro zabieram się do roboty. Schemat wybieram numer 1 czyli dla impulsu minusowego bo tak muszę podłączyć centralny zamek do mojego samochodu.

EDIT

Zrobiłem tak jak opisał MENTOS czyli tak: zasilanie, masa, sterowanie centralnym zamkiem, awaryjne - sprawdzałem i wszystko hulało jak powinno czyli z pilota otwiera/zamyka samochód + migające kierunkowskazy (awaryjne) i potem podłączałem domykanie szyb i tu jest problem :/ nie działa domykanie szyb z pilota i do tego nie działa ani otwieranie drzwi z pilota i nie migają się kierunkowskazy, jedynie działa tylko zamykanie drzwi samochodu z pilota, co jest nie tak? I chyba zacznę robić od nowa :( Bawilem sie przekaznikiem +12V i minusowym ale to nic nie dało.

PS. Kluczem gdy przekręcam otwiera/zamyka drzwi i otwiera/domyka szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podłączyłem dziś alarm według tego opisu i jest lekki problem :decayed: wszystko pięknie działa: domykanie szyb, kierunki, zamykanie, otwieranie z bonusem - jak otwieram z pilota to otwiera się również bagażnik (ale tak dosłownie otwiera ) :wallbash: pytanie teraz który przewód jest źle?

Jedyna zmiana jaka została wprowadzona to taka, że do kostki od centralnego zamka został podłączony tylko jeden przewód bo gdy podłączyłem się pod "domykanie szyb" to centralny już zamykał, domykanie szyb też działało także uznałem, że wystarczy podpiąć się jednym przewodem pod centralny... i nie wiem czy tutaj może być problem?

Auto z 99r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam do pytanie do wszystkich co kupili sterowniki z kluczykiem typu scyzoryk.

Czy wasze kluczyki po dorobieniu pasują do stacyjki ponieważ gość co dorabia powiedział ze prawdopodobnie nie będzie od się nadawał i nie bierze żadnej odpowiedzialności. A wiec czy to prawda czy mam szukać kogoś innego?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dorobił bez problemu ale po pewnym czasie przy otwieraniu drzwi kierowcy trzeba było trochę pokombinować żeby się przekręcił, zawsze możesz kupić lepszy grot.

Ja podłączyłem według tego:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=68804.0;highlight=sterownika

i nawet szyby mi się same domykają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Ja według tego opisu podłączyłem sobie alarm :naughty: i mam pytanie: Czy jest jakieś dobre miejsce żeby przeciągnąć przewody do syreny? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do syreny, to sam się za to zabieram... na razie mam ją wciśniętą za bezpiecznikami(nie wiedziałem jak przeciągnąć przewody)ale jako,ze jest wew. słabo ją słychać.Pewnie jutro zamontuję ją pod maską (podobno fachowcy montuję ją pod zbiorniczkiem płynu chłodzącego) a przewody podobno da się puścić przez puszkę komputera, a w kabinie wychodzą zaraz za bezpiecznikami.Zobaczymy jutro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...