Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie sterownika centralnego zamka w A4 B5 - opis i zdjęcia


MENTOS

Rekomendowane odpowiedzi

poczekaj sekunde[br]Dopisany: 30 Marzec 2011, 22:00_________________________________________________steri.jpg[br]Dopisany: 30 Marzec 2011, 22:03_________________________________________________czerwono czarny to będzie bagażnik :naughty:[br]Dopisany: 30 Marzec 2011, 22:06_________________________________________________tylko spoglądając na schemat, jeżeli będziesz robił potwierdzenie kierunkami musisz wykorzystać diode jednokierunkową bo masz tylko wyjście jednego kabla na kierunki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz jak to ogarnac? tzn gdzie wpiac bagaznik(czarno czerowny) , i jak wykombinowac z ta dioda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zobaczyć który to kabelek jest od bagażnika weź sobie probówkę i spróbuj w tych kostkach poszukać dotykaj kabli na którymś powinien działać sam bagażnik,

a

Aby upewnić się co do tych przewodów należy włączyć światła awaryjne, żabką próbówki złapać się do masy, zaś szpicem sprawdzać te przewody. Mruganie próbówki (równo ze światłami) będzie oznaczało znalezienie właściwych przewodów.

Przewód sterownika należy podłączyć do anod diod prostowniczych, zaś katody (oznaczone jasnym paskiem) podłączyć do przewodów od

kierunkowskazów. ( A więc kupić diody prostownicze 3A lub 4A )

clipimage002so6.th.jpgthpix.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakiś czas temu w A4 B5 97 podłączałem taki sterownik, wszystko działa elegancko, tylko nie mogłem znaleźć przewodów od otwierania i zamykanie szyb z pilota tak jak to jest z kluczyka. Może ktoś wie które to są przewody albo ewentualnie jak je znaleźć. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio podłączałem ten sterownik do passata b5 97r. - centralny zamek sterowany minusami. Aby zrobić domykanie szyb musisz:

przewód domykania ze sterownika (zielony) łączymy z zamykającym zamek (biały).

Posiadam konkretną instrukcję w PDF wraz ze zdjęciami. Także jak ktoś chciałby to mogę podesłać na email :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio podłączałem ten sterownik do passata b5 97r. - centralny zamek sterowany minusami. Aby zrobić domykanie szyb musisz:

przewód domykania ze sterownika (zielony) łączymy z zamykającym zamek (biały).

Posiadam konkretną instrukcję w PDF wraz ze zdjęciami. Także jak ktoś chciałby to mogę podesłać na email :)

To ja bym chętnie w końcu podłączył u siebie owe kabelki :naughty: Proszę na [email protected] :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy sie ze co ze bagażnika klapa sie otwiera z tego pilota? To jakie Elmo u ciebie jest to centralne w twoim ahu bo u mnie otwiera sie wszystko naraz i zamyka. twoje ahu jest 2 lata młodsze to może i ma jakoś inaczej, ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich serdecznie :gwizdanie: szukałem szukałem i nic nie znalazłem... więc postanowiłem napisać tutaj... :wink4:

Mam taki problem, że nie działa mi sterowanie centralnego zamka z ori pilota. Zamykając kluczykiem, wszystko pięknie działa łącznie z domykaniem szyb i szyberdachu. Moje pytanie jest takie czemu nie działa pilot :?: (baterie kupiłem nowe) czy warto to w ogóle naprawiać czy kupić nową centralkę na allegro i założyć :?:

Pozdrawiam :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź lepiej ten pilocik, może tam te przyciski nie dociskają czy cos w tym stylu, te centralki z allegro są trochę o kant pipy i lepiej mi sie wydaje sprobować chociaż oryginalna naprawić, jeśli sie opłaca oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie korzystam z fotostory i montuje w moim bolidzie alarm Stig 43+ niby przysłali rozpiskę dedykowaną do A4 z1996 ale zaciąłem się na podłączenie wg schematu dla centralnego zamka ale skąd u lichę mam wziąć ten schemat liczyłem na łopatologiczne wyjaśnienie co i gdzie a tu podłącz wg schematu ja w elektronice elektryce i tym podobnych naukach jestem niekumaty może moglibyście mi co nieco pomóc

0000001.jpg

0000002.jpg

Dodałem trochę większe fotki bo na poprzednich sam nic nie wiedziałem i licze że koledzy mi pomogą z góry dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest w końcu z tym automatycznym domykaniem szyb ? Trzeba mieć do tego moduł komfort żeby to działało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny a nawet identyczny sterownik centralki co autor tematu. I mam pytanie, podlaczylem zasilanie centralki pod staly plus i minus od stacyjki a nie pod zapalniczke, i mam pytanie, czy na odpalonym samochodzie moge zamknac samochod, jesli podlaczone jest pod stacyjke ? Bo mam zamontowany Turbo Timer i nie slysze nawet w centralce przekaznika od centralki i dopiero gdy samochod zgasnie moge, zamknac samochod z pilota.

Drugie pytanie czy rowniez macie ze jak zamykacie samochod i zapalaja sie wam kierunki to i rowniez podswietla sie razem na 1 sec wyswietlacz przebytych km ?

Trzecie pytanie, raz samochod mi sie otwiera a raz nie, czasem postoii z caly dzien i otworzy sie, a czasem wracam po 3 godzinach i tylko mruga swiatlami i zero reakcji. Zamyka sie zawsze dobrze tylko ma jakies zawiechy z otwieraniem. - pompka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trzeciego pytania...

Ja mam podobnie, raz się otwiera, raz nie. Na szczęście zawsze się zamyka.

Podejrzewam, szukając odpowiedzi na forum, że to mogą być czujniki, krańcówki w przednich zamkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc mozliwe ze masz racje bo jak otwieram z kluczyka to otwieraja sie tylko jedne drzwi, ale jak pociagne za klamke to otwiera sie juz wszystko. Chodz kiedy nie chce sie otworzyc to nie slysze przekaznika od pompki, co rowniez jest typowym problemem b5, zimne luty, zacierajacy sie silniczek.

A co do drugiego pytania to musze chyba podlaczyc pod zapalniczke centralke bo gdy zamykam i otwieram to na dodatek ze zaswieca sie przebieg km to od razu ruszaja sie wszystki wskazowki, a tak byc nie moze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...