Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komunikat BREAKE przy uruchamianiu silnika


Aydaho

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie niedawno padł czujnik ten w zbiorniczku płynu hamulcowego i wywalało brake na fisie. Na probe można go odłączyć i jeśli komunikat zniknie a poziom płynu jest prawidłowy to mamy winowajcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym sprawdził ręczny

Witam,

ostatnio auto mi coś głupieje i wywala na wyświetlaczu błąd "Brake".

przy czym:

- klocki są jeszcze ok (chociaż 40 tyś już mają przejeżdżone)

- płyn hamulcowy w normie

- komputer nie wywala żadnych błędów (oprócz nie sprawnego głośnika;)

Komunikat pojawia się i na zimnym i na ciepłym silniku i w sumie nie ma reguły na odstępy.

Komunikat podczas jazdy np. 30 km pojawia się około 8-10 razy przy czym nie wiem czy to ma jakieś większe znaczenie, ale komunikat w większości wypadków pojawia się na skręcie kół.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być, bo drażniące są te piski? :)

Z góry dzięki za pomoc:)

Mam to samo u siebie. Na początku Lipca wymieniałem klocki i jeden węzek od hamulcy, z poczatku raz na tydzień (breake) wyskakiwał.

Teraz praktycznie przy każdym skręcie w prawo wyskakuje ten komunikat.

Z mechanikiem już walczymy - Kostki posprawdzane, wężyki, wczoraj nawet dopatrzył sie przewodu.

Dziś dalej to samo, sprawdze jeszcze płyn. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem ustał po dolaniu niewielkiej ilości płynu i narazie nie ma żadnych komunikatów. ;)

Jak ponowie sie pojawi podziałam coś z tym czujnikiem...:)

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak mam szczególnie nasila się ten komunikat jak jest zimno i wilgotno , dzisiaj na zimnym silniku doleje płynu hamulcowego i jutr rano zobaczę, bo tak to nie pokazuje żadnego komunikatu , jak jest taka temperatura jak teraz ok 23 stopni to jest ok , czasami zapala się tez kontrolka jak jest lekki dołek i auto pracuje góra dol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też wyskakiwał ten komunikat, miałem do wymiany tylne hamulce, wymieniłem i pomogło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem ustał po dolaniu niewielkiej ilości płynu i narazie nie ma żadnych komunikatów. ;)

Jak ponowie sie pojawi podziałam coś z tym czujnikiem... :)

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi!

Nie ma za co :wink:

naprowadził mnie Twoj filmik widac było że samochód się przechylał a co za tym idzie i zmieniał się poziom płynu.

mi też wyskakiwał ten komunikat, miałem do wymiany tylne hamulce, wymieniłem i pomogło :wink:

Ten komunikat nie ma nic wspólnego z tylnymi heblami bo i nie może nie ma tam żadnych czujników które by generowały taki błąd wymieniłeś nowe klocki więc siłą rzeczy podniósł Ci się poziom płynu w zbiorniczku nawet jeśli nic nie dolewałeś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten samo problem co Wy. Rano gdy jest chłodno, wilgotno i jade do pracy, jakikolwiek mocniejszy skręt i wyskakuje brake. Gdy wracam po południu, ani razu sie nie pokazuje.

Dolałem troche plynu hamulcowego i dokręciłem dobrze korek. Zoabczymy jutro ;) .

Edytowane przez Voucher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , posiadam B6 TDI w quattro i od jakiegoś czasu właśnie na fisie wyskakuje też ta kontrolka do tego zapala się kontrolka ABS i ESP ,Po podłączeniu vaga jest błąd 301 , niestety trochę szukałem jaka jest przyczyna i nic ciekawego nie wyczytałem , przez pierwszy tydzień było to notorycznie odpaliło się samochód przejechało parę metrów i robiła się choinka , teraz to ustało raz się zapali raz nie . Dodam że zaczęło to się jak wymyłem silnik karcherem, bo niestety kot mi tam trochę napaskudził i byłem wręcz zmuszony to zrobić, I nie wiem czy to właśnie to spowodowało że wywala ten bład czy co innego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij profil

Posprawdzaj wszystkie bezpieczniki odpowiedzialne za ABS czyli bezpiecznik sterownika ABS, przekaźnik pomy powrotnej ABS. Sprawdz też główny bezpiecznik ten paskowy przy akumulatorze przy klemie "+" Generalnie posprawdzaj wszystkie bezbieczniki mające cokolwiek wspólnego z ABS em w twoim modelu

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , już uzupełniłem , dzięki za naprowadzenie , przynajmniej wiem gdzie szukać

Edit

znalazłem problem , odpiąłem kostkę od pompy ABS co się okazało był wyrwany jeden pin w sterowniku i ktoś dosztukował z drutu , wyjąłem zapiąłem i zapaliłem, choinka odrazu się zapaliła co potwierdziło przyczynę , narazię wziąłem dolutowałem ten drut i wykasowałem błąd , problem znikł , teraz muszę znaleźć nowy sterownik pompy ABS lub całą pompę

Edytowane przez wujo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten samo problem co Wy. Rano gdy jest chłodno, wilgotno i jade do pracy, jakikolwiek mocniejszy skręt i wyskakuje brake. Gdy wracam po południu, ani razu sie nie pokazuje.

Dolałem troche plynu hamulcowego i dokręciłem dobrze korek. Zoabczymy jutro ;) .

generalnie winna jest ilosc płynu w zbiorniczku i umiejscowienie czujnika przez co po skrecie w prawo wystepuje blad a po skrecie w lewo nie, ja mialem koncówke klocków przez to wiecej płynu bylo w wypchnietych tłoczkach hamulcowych po wymiane klockow zniknal problem z komunikatem break oraz z pomaranczowym ostrzezeniem o koncowce klockow, pozdrawiam

BGr6D4m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a wiecie może jak wyciągnąć czujnik płyny hamulcowego ze zbiorniczka? Bo chyba mi padł, bo jak odłączę wtyczkę to komunikatu nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tym czujnikiem w zbiorniczku, bo u mnie w czasie jazdy na prostej drodze i równej i poziomej, załącza się mi czerwony komunikat BRAKE po czym po wygenerowania dźwięku znika, po chwili znowu potrafi się pojawić. Dzisiaj na 3km załączyć się mi kilka razy. Serce mi wyskakuje z klatki.

Cześć. Dzisiaj znowu zaczęło mi swirowac jak na filmie poniżej.

10 lipca 2015: https://youtu.be/Lkui0ELpoNM

Po robocie Podjechałem do kolegi. Sprawdziliśmy płyn w zbiorniczku. Okazało się ze jest go poniżej minimum. Dolalismy ale coś nie przybywało go w zbiorniczku. Sitko blokował przepływ nowego płynu. Wyciągnąłem to sitko chociaż ciężko było. Sitko ma wokół swojego rantu wypustki, które blokują wyciągnięcie. Śrubokręt podwazylem to sitko i prawie że wyrwalem je. Dolalem płynu do poziomu max., wsadził sitko. Na razie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zakończyłem operację wymiany czujnika Stopu, Zero błędów itp. Trzy razy odpalałem i nie zapaliły się kontrolki abs i esp :dance: Za czujnik dałem 37 zł mieli na miejscu w sklepie :oklasky: Trzeba czekać, ale mam nadzieję :notworthy: że to było to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie mam problem dokładnie taki jak na tym filmiku : https://www.youtube.com/watch?t=47&v=sPdG34QlfHE

Po odpaleniu świateł choinka..

Dodam ostatnio montowałem xenony nieorginalne.

Czym to spowodowane jest ? małe napięcie? czy może za blisko znajduje się przetwornica od czujnika ABS ??

POMOCY :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Wyciągnąłem to sitko chociaż ciężko było. Sitko ma wokół swojego rantu wypustki, które blokują wyciągnięcie. Śrubokręt podwazylem to sitko i prawie że wyrwalem je. Dolalem płynu do poziomu max., wsadził sitko. Na razie jest ok.

A widziałeś może czy jest tam jakiś pływak pod tym sitkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi problem z komunikatem BRAKE wyskakiwał po odpaleniu samochodu i włączeniu świateł. Miałem chińskie HID'y i robiły taki spadek napięcia że uruchamiał się komunikat BRAKE. Hidy znalazły swoje miejsce w koszu a problem znikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpina sie do tematu choinki na desce i komunikatu BRAKE. Byłem u gościa który podpioł się pod kompa i stwierdził że to sterownik obok pompy hamulca. Dodam że objawy nie są częste i zdarzają się sporadycznie. Majster chce 150 zł za naprawę plus koszt robocizny czyli z 300zł pewnie;p wiec podziękowałem dla pana bo stwierdziłem po przeczytaniu tego całego wątku że mam problem z słabym akumulatorem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zepsutym czujniku stopu oprócz objawów podanych w powyższych postach(miganie komunikatu bremse, abs) będa także sale paliły się światła stopu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...