Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 Allroad FL - URBAN CAMO


t_stepniak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ?

To moja druga A4, wcześniej przez ponad 5 lat jeździłem B7 z silnikiem 1.9, coś tam przez ten czas pomodziłem, od czasu do czasu wpadałem na spoty do Arkadii, więc kto z Warszawy to może kojarzy auto.
Tak się stało, że modyfikacje w poprzednim aucie (zawias i felgi) skłoniły mnie do wyboru czegoś wyższego - parę razy nie dojechałem w miejsce roboty i musiałem zasuwać ze skrzyniami przez pole :facepalm:

IMG_3698.JPG IMG_3697.JPG

W listopadzie 2018 w ciagu tygodnia padła decyzja o sprzedaży i zakupie innego auta, a więc:

A4 B8 Allroad FL 
auto odkupione od Polskiego Salonu w Poznaniu (fotka jeszcze z aukcji)
915826861_2_1080x720_20tdi-177km-s-tronic-quattro-salonpl-aso-allroad-dodaj-zdjecia_rev001.jpg 

Zależało mi przede wszystkim na dieslu i automacie - i to jest.
Silnik 2.0 TDI oznaczenie CGLC - 177 km, do tego S-Tronic.
Auto kupiłem z przebiegiem 233 tys km. Do końca serwis w ASO.

Szczerze mówiąc nie przykładałem dużej wagi do wyposażenia, z ciekawszych rzeczy, które są na pokładzie:
- PDC przód i tył
- Asystent świateł drogowych
- Nawigacja
- Gniazdko 230V 
- Elektyczna klapa
- Fotele skóra / alcantara
i oczywiście takie rzeczy jak grzane fotele, bi-xenon, 4x el. szyby itd.

W ciągu pierwszych 2 miesięcy zrobiłem wymianę wszystkich filtrów, oleju w silniku, skrzyni oraz moście z tyłu, do kompletu dołożyłem nowy rozrząd.
Odkryłem też małe pęknięcie na górze lewego reflektora, więc przed ostrą zimą zabrałem się za zaklejenie nieszczelności od środka.
IMG_1615.JPG

Od zakupu zrobiłem już prawie 20 tys km, na ten moment oprócz przegubu zewętrzengo w przednim kole - bezawaryjnie :) 
Jako, że poprzednie auto odbiegało od serii, a ja byłem do tego przyzywczajony - i tutaj naszło mnie na 'małe' zmiany.
Oddałem auto do oklejenia według znanego projektu Jon'a Olsson'a z jego RS6:

IMG_8548.jpg IMG_8556.jpg IMG_8542.jpg

A4 B8 Allroad Moro (20).jpg A4 B8 Allroad Moro (14).jpg A4 B8 Allroad Moro (22).jpg

W przyszłości chciałbym zająć się nagłośnieniem, ponieważ mam totalną podstawę i na pewno pobawię się z mocą.
Zastanawiam się też nad felgami, ale to może na przyszły sezon ;)
Jeżeli ktoś jeszcze ma jakiś pomysł, chętnie poczytam i przemyślę ..

Pozdro :D 

Edytowane przez t_stepniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj , biały allroad to jedno z niewielu combi ,które naprawdę mi się podoba :thumbup:co do wklejenia auta w ten sposób,to nie moja bajka , ale to tobie ma się podobac?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, instruktor83 napisał:

Witaj , biały allroad to jedno z niewielu combi ,które naprawdę mi się podoba :thumbup:co do wklejenia auta w ten sposób,to nie moja bajka , ale to tobie ma się podobac?

Ciężko było się przestawić na biały po poprzednim aucie, ale faktycznie ma coś w sobie ? apropos oklejenia - zdjęcie podobnie oklejonej RS6 Olssena miałem na tapecie dobre 5 lat temu, jak już kupiłem podobną bazę stwierdziłem, że spróbuję, to tylko folia, więc można zerwać w każdej chwili ? ale wiem, że takie coś ma wielu zwolenników i przeciwników 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty fury ;)   według mnie allroad sporo zyskuje po obniżeniu :kox:    (Tak wiem, nie po to allroad został zaprojektowan aby go obniżać---Gusta guściki ) 

Bezawaryjności i powodzenia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Norbas napisał:

Graty fury ;)   według mnie allroad sporo zyskuje po obniżeniu :kox:    (Tak wiem, nie po to allroad został zaprojektowan aby go obniżać---Gusta guściki ) 

Bezawaryjności i powodzenia ;) 

Widziałem kilka sztuk na glebie, wygląda kozacko to prawda :D na ten moment tak jak pisałem - wygoda wygrywa, może kiedyś się pobawię 
Dzieki ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Autko wczoraj oblookane i przegadane z właścicielem na warszawskim spocie ?

Na żywo projekt prezentuje się bardzo ciekawie.

Oczywiście obniżony i na dużym kółku wyglądałby świetnie.

Tyle, że wtedy nici z terenowych właściwości...

Projekt fajnie opisany.

Powodzenia w dalszych modach i bezawaryjnej jazdy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny allroad ??

A spoty warszawskie jeszcze żyją? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomi790

Nie wiem skąd to pytanie. Bardzo intensywnie żyją. Sporo nowych osób dołącza.

Podjedź to się przekonasz ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, black4 napisał:

Tomi790

Nie wiem skąd to pytanie. Bardzo intensywnie żyją. Sporo nowych osób dołącza.

Podjedź to się przekonasz ?

Pozdrawiam

Chyba będzie trzeba się w takim razie reaktywować ??

Sorki za OT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie białego allroada :) no prawie, bo oklejony. Twoje oklejenie trochę się różni od Olsona, u ciebie mało figur i są znacznie większe, ale rozumiem pomysł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2019 o 22:18, marcin_o23 napisał:

fajny allroad, podoba mi się to oklejenie :thumbup1:

Dzięki ! ?

13 godzin temu, black4 napisał:

Tomi790

Nie wiem skąd to pytanie. Bardzo intensywnie żyją. Sporo nowych osób dołącza.

Podjedź to się przekonasz ?

Pozdrawiam

Dokładnie, wbijaj to zawsze będzie nas więcej :)

2 godziny temu, Korton555 napisał:

Witaj w klubie białego allroada :) no prawie, bo oklejony. Twoje oklejenie trochę się różni od Olsona, u ciebie mało figur i są znacznie większe, ale rozumiem pomysł.

 

Generalnie to jest 1:1 do tego co miał Olsson ? LINK1 LINK2. Studiowałem ten wzór na 3 miesiące przed oklejeniem, więc znam każdy kąt. Maska i tył są przerobione przeze mnie, bok dokładnie tak samo. Pewnie kojarzysz to jego najbardziej znane RS6, które mu ukradli i podpalili, ale skubany miał kilka aut i projekt jest wzięty z innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, t_stepniak napisał:

Dzięki ! ?

Dokładnie, wbijaj to zawsze będzie nas więcej :)

Generalnie to jest 1:1 do tego co miał Olsson ? LINK1 LINK2. Studiowałem ten wzór na 3 miesiące przed oklejeniem, więc znam każdy kąt. Maska i tył są przerobione przeze mnie, bok dokładnie tak samo. Pewnie kojarzysz to jego najbardziej znane RS6, które mu ukradli i podpalili, ale skubany miał kilka aut i projekt jest wzięty z innego ;)

A fakt, myslalem o tym drugim RS6 co mu ukradli i spalili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa inspiracja ale dopiero całokształt jak u Olssona do mnie przemawia. 

Co powiesz na temat Japan Racing które użytkowałeś w poprzednim aucie jak z ich trwałością? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2019 o 22:41, qlimazz napisał:

Ciekawa inspiracja ale dopiero całokształt jak u Olssona do mnie przemawia. 

Co powiesz na temat Japan Racing które użytkowałeś w poprzednim aucie jak z ich trwałością? 

 

Generalnie to dopiero początek, na przyszły sezon będzie większe koło i pewnie już będzie auto inaczej wyglądać ;)
Jeżeli chodzi o JR to polecam z czystym sumieniem, jeździłem 2 lata po Warszawie na profilu 40 i przed sprzedażą koła były prościutkie. Większość felg z Japan Racing ma wystający rant, więc na to trzeba uważać, bo parkowanie równoległe na krawężniku odpadało prawie całkowicie. Nie mniej jednak znam kilka osób, które też jeżdżą na tych felgach i nikt nie ma problemu. Kumpel ma w Volvo V50 19 cali, raczej nie patrzy na dziury i koła dalej proste.
Swoją drogą teraz też się nad nimi zastanawiam, tylko oczywiście bez rantu 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji długiego weekendu udało się zrobić parę nocnych fotek :)

20191101-IMG_9953_2-2.jpg 20191101-IMG_9937.jpg

Edytowane przez t_stepniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem auto po zrobieniu nagłośnienia. Zdecydowałem nie iść w serię i odpuścić sobie, średnio grający za takie pieniądze, zestaw od Bang&Olufsen.
W aucie wylądował:

  • Zestaw odseparowany Helix E62C.2 
  • Wzmacniacz 4-kanałowy Ampire MBM100.4, który zasila przód i subwoofer
  • Subwoofer JL Audio 10W0 + dedykowana obudowa w schowek
  • Wyciszenie drzwi matą Silentcoat i pianką KS 03
  • nowe okablowanie

IMG_6051.JPG IMG_6048.JPG IMG_6044.JPG

Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania, dźwięk jest niesamowicie czysty nawet przy głośności od której boli głowa. Bas ładnie rozchodzi się po aucie, nie ma efektu pustego stukania gdzieś z tyłu.
Bardzo pozytywnie zaskakuje też wyciszenie auta, tutaj różnica również jest spora szczególnie przy mijaniu się z samochodami, chociaż od wczoraj w ciszy jechałem może przez 30s :) 

Podsumowując - powinienem zrobić to rok temu i jeżeli ktoś jeszcze się zastanawia - to szkoda czasu, trzeba działać :D 
Dla zainteresowanych większą ilością zdjęć: https://www.facebook.com/206043516111423/posts/2508490702533348?d=n&sfns=mo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey ?

Słuszny wybór ? 

Wysokiej klasy i porządnych marek sprzęt.

Cenowo pewnie porównywalny z Bangiem jeśli nie korzystniejszy.

No i oczywiście wyciszenie musi robić różnicę.

Wpadnij po nowym roku na warszawski spot posłuchamy jak to teraz chodzi ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, black4 napisał:

Wpadnij po nowym roku na warszawski spot posłuchamy jak to teraz chodzi ?

Możliwe, że podjadę w najbliższy wtorek (17.12) :)
i dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...