Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Podniesienie mocy w bexie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. pacjent to 1.8T BEX 190 KM LPG

Planuję podniesienie mocy do 240 KM

z tego co czytałem tu na forum do seryjnych gratów wypada zmienić wtryski z audi TT do (250KM) i DP.

moje pytanie natomiast dotyczy pompy paliwa. nic nie było napisane o zmianie na wydajniejszą. Moja aktualnie powoli mówi papa więc szykuje się wymiana więc moje pytanie brzmi.

Czy do takiej mocy trzeba instalować pompkę/wkład bardziej wydajny pomimo, że jeżdżę 90% na LPG ? czy jednak wymienić na serię i nie bawić się w pierdoły ? :)

 

Opublikowano
19 minut temu, TomOskroba napisał:

Czy do takiej mocy trzeba instalować pompkę/wkład bardziej wydajny

Nic nie zmieniasz.

Opublikowano

Seryjna pompa paliwa spokojnie obrabia takie moce, a nawet wiecej bo do 270 hp tez wystarcza bez problemu.

Na 95% nie zrobisz na seryjnej turbinie 240hp i realnie skonczy pewnie na okolo 230.

Opublikowano
3 minuty temu, bartez90 napisał:

Seryjna pompa paliwa spokojnie obrabia takie moce, a nawet wiecej bo do 270 hp tez wystarcza bez problemu.

Na 95% nie zrobisz na seryjnej turbinie 240hp i realnie skonczy pewnie na okolo 230.

dokładnie. 230km to i ja bym chciał wyszło tylko 220km ;D

@bartez90 Ty tip masz ori nie wkładałeś sztywnego?

Opublikowano
33 minuty temu, Misieqq7 napisał:

 

@bartez90 Ty tip masz ori nie wkładałeś sztywnego?

Tip ori, szczelnosc dolotu perfekt. Nie chcialem sztywnego bo po pierwsze liczylem na maks 230 hp, a wyszlo wiecej, a po drugie jesli kiedys turbina powie papa, to wrzuce hybryde z powiekszonym wylotem na tipa, albo od razu k04-064, wiec i tak tip bylby do zmiany.

 

Opublikowano
  • Autor
41 minut temu, bartez90 napisał:

Seryjna pompa paliwa spokojnie obrabia takie moce, a nawet wiecej bo do 270 hp tez wystarcza bez problemu.

Na 95% nie zrobisz na seryjnej turbinie 240hp i realnie skonczy pewnie na okolo 230.

dzięki za podpowiedź. taka moc też mi starczy :) miała wpaść hybryda, ale to dopiero jak padnie obecna.

idąc tym tokiem myślenia mam pytanie dotyczące zmiany osprzętu po programie. dajmy na to zrobiłem na tych gratach 230 km a po jakimś czasie padło turbo i zdeycodwałem się na hybrydę. czy po takiej zmianie osprzętu znów muszę udać się na strojenie i wywalić kupię siana ? :D łopatologicznie myśląc tak właśnie by było.

Opublikowano

No jak wsadzisz hybryde to trzeba koniecznie wystroic na nowo. Z ta kupa siana to nie ma co przesadzac, bo dobry program mozna i za 500 zl zrobic. Na hybrydzie moze byc troche drozej.

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, bartez90 napisał:

No jak wsadzisz hybryde to trzeba koniecznie wystroic na nowo. Z ta kupa siana to nie ma co przesadzac, bo dobry program mozna i za 500 zl zrobic. Na hybrydzie moze byc troche drozej.

nie mam takich kontaktów, a gdzie robiłeś ? w warszawie znalazłem za 1600zł hamownia,strojenie i sprawdzenie stanu pojazdu. opinie rewelacyjne ale cena trochę odrzuca.

Opublikowano
8 minut temu, TomOskroba napisał:

nie mam takich kontaktów, a gdzie robiłeś ? w warszawie znalazłem za 1600zł hamownia,strojenie i sprawdzenie stanu pojazdu. opinie rewelacyjne ale cena trochę odrzuca.

U nas na forum jest Galetto - Soft mod performance na fb. U niego robilem. Jest tez Lukasz13. Z tego co wiem obaj ogarniaja tez wsady na odleglosc.

Opublikowano
  • Autor

Odnośnie pompy paliwa jeszcze. 

Kurde szukam wkładu do pompy ale wyskakują mi same kompletne zestawy za 1500zl.to sporo siana. Pomoże ktoś znaleźć odpowiedni wkład? Bo to chyba one padają prawda?  Tylko bez chinoli najlepiej

Edytowane przez TomOskroba

Opublikowano

Siema, jak szukasz wkładu pompy to polecam sklep  BOX- MOTO lub BEAR Kielce. Nie chce tutaj robić jakieś reklamy, kupiłem od tego pierwszego  wkład vdo  za 350 zł od Quattro A6 allroad - 1.8T i wsadziłem do swojego BEX'a (p&p) , śmigam już pół roku i ponad 10 tys km zrobiłem , nie ma kłopotu ; maja duzy wybór na swoich stronach, do FWD tez .  Pozdrawiam

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Pompa paliwa seryjna jak zdrowa to 300 obrabia. Jak Twoja pada to po prostu wrzuć nowy wkład VDO i tyle ;)

 

PS:dobra decyzja ze zmianą wtrysków. 

  • 5 tygodni później...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 31.07.2019 o 15:56, DivaynEays napisał:

Pompa paliwa seryjna jak zdrowa to 300 obrabia. Jak Twoja pada to po prostu wrzuć nowy wkład VDO i tyle ;)

 

PS:dobra decyzja ze zmianą wtrysków. 

Pokusiłem się na używana po mniejszym przebiegu a i tak wyje więc parę groszy w d*pę. Chcę wcisnąć Teraz ten wkład vdo tylko podobno są dwa rodzaje.ze stałym zapięciem i doczepianym a ja nie wiem jakie mam bo zmieniał mi mechanik :o

Opublikowano
11 godzin temu, TomOskroba napisał:

Pokusiłem się na używana po mniejszym przebiegu a i tak wyje więc parę groszy w d*pę. Chcę wcisnąć Teraz ten wkład vdo tylko podobno są dwa rodzaje.ze stałym zapięciem i doczepianym a ja nie wiem jakie mam bo zmieniał mi mechanik :o

Jaki filtr paliwa?

Opublikowano
  • Autor
W dniu 31.08.2019 o 09:17, ELLIOTT napisał:

Jaki filtr paliwa?

Aso

Opublikowano
  • Autor
W dniu 31.08.2019 o 09:17, ELLIOTT napisał:

Jaki filtr paliwa?

Aso. Nie wiem jaką pompę wkleić bo w ASO krzyczą 2200zl komplet a vdo nie pasuje bo jest już inne zapięcie węża tak jak w B7... Jest tu jakiś cwaniak ?

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Odświeżam i polecam wkład pompy pierburg za 250 zł.pasuje p&p i w ogóle jej nie słychać, ani trochę !

Przy okazji pytanie co do podniesienia mocy.ile znosi seryjny wydech ? Obstawiam że np. przy chęci podniesienia mocy na 280-300 km seryjny już nie wystarczy ?

Opublikowano

Gdzie kupowałeś ten wkład w takich pieniądzach? :D

Opublikowano
4 godziny temu, TomOskroba napisał:

Odświeżam i polecam wkład pompy pierburg za 250 zł.pasuje p&p i w ogóle jej nie słychać, ani trochę !

Przy okazji pytanie co do podniesienia mocy.ile znosi seryjny wydech ? Obstawiam że np. przy chęci podniesienia mocy na 280-300 km seryjny już nie wystarczy ?

z downpipem 250-260 jakies, ale moim zdaniem to troche bezsensu atakowac takie moce na serii

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.