Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] LY7W | S-line | BIX | DRL CLH | PDC | 1BV+talerze B5 | 320/288 | Quattro|BBS RS861 19' custom|GTC1549|FMIC


jaras99

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.02.2024 o 21:25, Koziar993 napisał(a):

Działasz dalej ? :D Dawno Cie na mieście nie widziałem :)

Działam a bardziej to jeżdżę😉 kręcę kilometry, latam furmanką codziennie do Gliwic. Czekam na wiosnę, coś pomodze żeby sobie odświeżyć look. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilometry przybywają ostatnio jak szalone. Tydzień temu przy wymianie oleju zauważyłem obie pęknięte gumy na przegubach wewnętrznych. Wpadł jeden nowy kompletny przegub a drugi miałem Ori używka na półce w dobrym stanie a na niego nowa guma.

ciekawe jest to, że po wymianie ustąpiły niezidentyfikowane dotąd wibracje budy podczas przyspieszania. Jakoś nauczyłem się z tym być a tu taka niespodzianka po wymianie, zero wibracji 😊

IMG_3803.jpeg

IMG_3805.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozszerzony serwis klimy. Czas leci, zerknąłem w papiery i ostatnio byłem 3 lata temu na dobiciu. Wszystko grało aż do teraz, bo zaczęła słabo chłodzić. Ciśnienie na pełnym obciążeniu dochodziło ledwo do 8 bar także czynnika mało. Okazało się że w układzie zostało zaledwie 75 g. Także przez równe 3 lata i 60 kkm przebiegu poszło w atmosferę około 500 g czynnika. Trochę dużo. Gdzieś chyba jest jakaś mikro nieszczelność trudna do wykrycia. Klimiarz podejrzewa skraplacz tym bardziej, że jeszcze ori jest. Chyba będę musiał się za to zabrać. 
Dodatkowo wymiana osuszacza i zaworu rozprężnego. 
Teraz chłodzi jak szalona, sople w nosie 🥶

Na zaworku trochę jakiś paproszków a że zawsze byłem ciekawy jak wygląda osuszacz wewnątrz to i zajrzałem 😝

IMG_3833.jpeg

IMG_3838.jpeg

IMG_3840.jpeg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabaw ciąg dalszy. Zamówiłem 3 światło stopu w wersji ryżowej bo Ori już tak się wyeksploatowało że plastik zmatowiał i zaczął pękać 😑.

spodziewałem się, że jak wyciągnę stopa to będzie niespodzianka no i niestety nie myśliłem się. Ruda się rozkręciła 😔IMG_3873.thumb.jpeg.adac4be3ebf49886c2a55d8786795284.jpeg

zabrałem się za ratowanie tematu. Wyciągnąłem uszczelkę, dremlem zdarłem na ile się dało rdzę i poszedł na to RSTOP. 
Następnie dwie warstwy bazy w sprayu i finalnie klar.IMG_3881.thumb.jpeg.b313cbb8c3c1e6b4afbfff6453ed7542.jpegIMG_3887.thumb.jpeg.9f64620a3aaeab99fc64ceca41ad4875.jpegproblem doraźnie zażegnany. Trochę wyhamowałem szaloną rudą. Oddam do lakiernika i nie obejdzie się bez wycinania szyby żeby zrobić to porządnie. 
Nowy stop zamontowany. Ogólnie jest spoko, ale uszczelka nie przylega tak dokładnie jak w ori. Chyba przełożę sam odblask i taśmę ledową do starych body. Uniknę w ten sposób przedostawania się wody przez niedolegającą uszczelkę IMG_3884.thumb.jpeg.58bf88a182acb9f30c5041225eef8636.jpegIMG_3882.thumb.jpeg.0847d831394726e3b13e8e0f9a1d4e04.jpegIMG_3888.thumb.jpeg.c7db8a5e87fd9ea25e4ed12183ecb1de.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...