Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Śmierdzi z klimatyzacji. Nagrzewnica?


qenik

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mam problem z klima. Zaczyna śmierdzieć moczem bezpośrednio po włączeniu klimy dopóki nie zacznie wiać zimne powietrze. 

 

Problem też występuje przy ustawieniu dwustrefowej klimy np. ja u siebie zimę a partnerka ciepłe i wtedy zaczyna śmierdzieć butami i wszystkim co najgorsze...  Jeżeli klima jest ustawiona na zimne powietrze problem nie występuje.

 

Idzie zima a trzeba będzie wnętrze grzać... Ktoś pomoże? Może to być coś związanego z nagrzewnica? 

 

 

Odgrzybialem klimę 2 razy i raz był przedmuchiwany parownik od strony filtra jakimś preparatem z kompresora u fachowca i nadal smierdzi w w/w przypadkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść parownik od strony schowka. Jest instrukcja na forum oraz filmy na necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt u mnie zabiło smród  "starej szmaty sprzątaczki" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz dławik, bo u mnie on był powodem mega smrodu. Normalnie był on aż jakiś zielony i waliło szpitalem.

edit: ale to sprawdź u klimaciarza, bo trzeba spuścić czynnik.

Edytowane przez MarcinL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MarcinL napisał:

Zobacz dławik, bo u mnie on był powodem mega smrodu. Normalnie był on aż jakiś zielony i waliło szpitalem.

edit: ale to sprawdź u klimaciarza, bo trzeba spuścić czynnik.

Dławik może zablokować przepływ czynnika co  najwyżej.... raczej zapach przez metalowe rurki i parownik nie wydostanie się? ? 

Inna sprawa-w pracy mam kilku miesięczne caddy z przebiegiem 5 tys km i z klimy tez juz zaczyna odrobinę jechać. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pila24 napisał:

Dławik może zablokować przepływ czynnika co  najwyżej.... raczej zapach przez metalowe rurki i parownik nie wydostanie się? ? 

Inna sprawa-w pracy mam kilku miesięczne caddy z przebiegiem 5 tys km i z klimy tez juz zaczyna odrobinę jechać. ..

Nie znam się, ale miałem ozonowanie robione i nic nie dało. Po miesiącu padła mi całkowicie sprężarka i wymieniałem wszystko + płukanie. Może to płukanie pomogło? Bo serio smród był jak na tym dławiku właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy na pewno nagrzewnica nie ma z tym nic wspólnego skoro ozonowanie i czyszczenie parownika nie pomaga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2019 o 01:54, qenik napisał:

Panowie a czy na pewno nagrzewnica nie ma z tym nic wspólnego skoro ozonowanie i czyszczenie parownika nie pomaga?

Warto sprawdzić i wykluczyć bo możliwości się kończą  a śmierdzi właśnie przy grzaniu jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WURTH-SERWISOWY-ODGRZYBIACZ-DO-KLIMATYZA
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 39,99 zł - WURTH SERWISOWY ODGRZYBIACZ DO KLIMATYZACJI KLIMY (8341127853). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!
 
 
po tym pozbedziesz sie smrodu

 

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zgodzić się z Devem.

Jak kupiłem auto to waliło z klimy - dość nieregularnie - starymi skarpetami.

Jak wypryskałem całego tego Wurtha to po paru tygodniach przestało i do dziś nic nie czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem problem z nieładnym zapachem ,zastosowałem śrudek w sprayu valeo , trochę pomogło lecz nie do końca, Nawet pryskałem izopropanolem do parownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...