Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

Dev piękny chłopcze jakie mają nr tarcze OZ sport te od mla pod zacisk porsche?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie jestem ani Dev ani piękny chłopiec ale chyba chodzi Ci o 400.3612.20 z tym, że one nie występują w Sporcie ale to od MLa 163, chyba, że Tobie chodzi o te od nowszego czyli 400.3684.20 ale one znów chyba nie są pod zacisk prosiaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat nie zamknięty więc odświeżę po 6 latach:D ciekawe czy ktoś odpowie nie wyzywając mnie..

czy do a4 b6 są jakieś standardowe rozmiary tarcz czy można dobrać sobie grubsze ?

Zastanawiam się na zestawem;

tarcze Zimermann średnica 312 + klocki hamulcowe ATE

Co Wy na to? jeśli nie to co wyżej to jakie rady?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz zapodac 320, 345, 365....

wszystko zalezy od felgi oraz od zasobnosci Twojego poprtfela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie felga 18" 8 szerokości, et 47, opona 235/35/18

Czyli jeśli średnica będzie większa, co w rzeczywistości zwiększy wielkość całej tarczy i wszystko będzie pasowało.. Miejsce na klocki(czy nie wiem co tam je trzyma) nie jest w takim miejscu które ogranicza wielkość zamontowana większej tarczy hamulcowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

W mojej b6 muszę wymienić zaciski, co sądzicie o tych http://allegro.pl/trw-lucas-nowy-zacisk-tyl-audi-a4-b6-b7-seat-exeo-i4819308549.html ? będą ok, czy jakaś lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj te swoje to Ci je zrobię za taką samą cene z tym że za dwa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, było by fajnie ale przebywam za granicą :/ ale dzięki za chęci - zamówiłem w norauto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę Was o pomoc w doborze tarcz i klocków do mojego A4 B6 Avant 1.9 TDI Quattro AVF z 2004r. Jeżdżę głównie po mieście. Do pracy 50/50. Gdzie mogę, to noga ciężka (choć nie zawsze ;] Wiadomo - staram się dbać o autko, a nie, że but od startu do mety i wszystko inne w nosie...). Wczoraj mi kontrolka się pojawiła więc trzeba się za to zabrać, a nie wiem kiedy były wymieniane wcześniej tarcze i klocki (przód i tył) więc chcę wymienić od razu cały przód, a z tyłem jak finanse pozwolą na obecną chwillę. A4 mam od maja albo czerwca ;] Pytam, bo nie chcę zamówić czegoś co nie będzie pasować, a widzę, że są różne oznaczenia do tych samych modeli (roczników, a przynajmniej tak rozumiem z tego co czytam. Chyba, że czytam bez zrozumienia - jestem laikiem). Najczęściej są polecane (z tego co wyczytałem tutaj) tarcze OZ i klocki Ferodo tylko z jakimi oznaczeniami bądź nazwami/rozmiarami? Po tej lekturze na forum jestem zagubiony ;] Dlatego proszę o pomoc odnośnie przodu i tyłu (pytam też o tył, bo będę musiał go zrobić w najbliższym czasie gdyż wygląda znacznie gorzej od przodu;] ). Możecie polecić jakiegoś godnego zaufania sprzedawcę bądź zlinkować konkretny zestaw? Chodzi mi o coś czym będzie się normalnie/dobrze hamowało bez pisków (klocki/tarcze), ale też żeby nie bylo to coś na tor wyścigowy, bo chyba czegoś takiego nie potrzebuję ;]

Wiem, że już było pisane odnośnie takich zestawów tylko wolę się upewnić, czy aby na pewno do mojego też któryś z nich pasuje (ew. który ;p)...

Z góry dziękuję za ewentualną pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup wszystko Ferodo

Tarcze - DDF1706

Klocki - FDB1717

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Tak też zrobię :) możesz mi jeszcze doradzić co na tył? Bo jak mniemam również Ferodo tylko z jakim oznaczeniem?

Edytowane przez swiro84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej Brembo od Ferodo? Też mam teraz dylemat

Napisz co chcesz to Ci dylemat rozwiąże :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ma być najlepsza jakość to zimmermann + ferodo, jeśli taniej i dać radę ferodo + ferodo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam że najlepszym rozwiązaniem w rozsądnych pieniądzach to zestaw

tarcze Brembo i klocki Ferodo nigdy na odwrót !

Ferodo nie produkuje tarcz tylko nie wiadomo kto (w domyśle Chiny), a Brembo nie produkuje klocków;

moim zdaniem jeżeli oczekujesz najlepszej jakości to należy kupować produkty od producentów (np. klocki z Ferodo)

a nie od firm "pakowaczy" które przyklejają swoje logo na pudełko a produkują to rózne firmy dla jednej marki

(np. dla ATE produkują klocki różne firmy w zależności dla jakiej marki, stąd biorą się różnice w jakości pomiędzy np. Fiatem a Audi czy BMW)

zauważam ostatnio na przykładzie własnej firmy że na rynku zanika średnia półka produktów

tzn. albo są produkty dobre i "markowe" zazwyczaj od samych producentów

albo są produkty z najniższej półki sprzedawane jako najniższa półka albo co najciekawcze jako średnia półka mimo że to te same części

ale to już inna histori bo odbiegłem od tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybys doczytal to bys sie zorientował ze klocki dla Brembo robi Ferodo ktore mimo produkcji tarcz w CHRL utrzymuje wysoką jakość produkcji.

brembo jeszcze jakiś czas temu byly bardzo popularne, teraz to juz margines.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...