Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, mam w b7 od kilku lat zestaw hamulcowy średnice 320/288 wszystko Ferrodo, tył jeszcze jest w bardzo dobrej kondycji ale przód jest już rant i poza tym tarcze delikatnie zwichrowane pewnie od hamowań autostradowych, w niedalekiej przyszłości będę chciał wymienić przód tarcze i klocki co polecacie? Brać znów Ferrodo cały zestaw czy może OZ? Bo też dużo się o tym słyszało ze Oz tarcza z klockiem Ferrodo lub całośc OZ? Albo może jeszcze inną firme aktualnie polecacie? I kolejne pytanie brać tarcze nawiercane/nacinane czy gładkie? Bo też ile ludzi tyle opinii..... z góry dzięki za podpowiedźi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zmienić w A4B7 z 280 na zacisk z A6C6 321/320 lecz tarcze ZIMMERMANN 100.3312.20 nie pasują, więc pytanie do Was jakie tarcze macie? Tarcza zapiera się o zwrotnice :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2023 o 00:49, gabalo napisał(a):

Witam, mam w b7 od kilku lat zestaw hamulcowy średnice 320/288 wszystko Ferrodo, tył jeszcze jest w bardzo dobrej kondycji ale przód jest już rant i poza tym tarcze delikatnie zwichrowane pewnie od hamowań autostradowych, w niedalekiej przyszłości będę chciał wymienić przód tarcze i klocki co polecacie? Brać znów Ferrodo cały zestaw czy może OZ? Bo też dużo się o tym słyszało ze Oz tarcza z klockiem Ferrodo lub całośc OZ? Albo może jeszcze inną firme aktualnie polecacie? I kolejne pytanie brać tarcze nawiercane/nacinane czy gładkie? Bo też ile ludzi tyle opinii..... z góry dzięki za podpowiedźi :)

Ja rok temu robiłem przód i wziąłem tarcze brembo i klocek ferodo. Zimmermana mi wandej odradzil bo się na jakości popsuły. Co do perforacji to wg mnie prędzej same nacinane jak już coś. Bądź gładkie. Zależy jak jeździsz czego i oczekujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę dość dynamicznie, często zdarza mi się hamowanie z dużych prędkości na autostradzie Np, chciałbym takie które dają rade i jednocześnie zbyt szybko się nie zwichrują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wywalić serię i założyć coś wiekszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam serii, silnik 1.9 a tarcze od 3.0 tzn 320/288

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś jakiś w miarę rozsądny zestaw na przód tarcze + klocki pod A6 356mm?? Jeżdżę w miarę rozsądnie, bez ostrych hamowań, ale jednak 100km dziennie. Obecnie zimmerman tarcza już się chyba zwichrowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam zestaw 320/288 od kilku dobrych lat, siedzą tam tarze i klocki ferrodo. Przód w tym momencie trochę bije i chciałbym go wymienić i się zastanawiam czy brać znów ferrodo? Czy może jest coś atrakcyjniejszego np zimmerman lub brembo? Zastanawiam się jak na przestrzeni lat funkcjonują te firmy czy ferrodo nadal jest okey i brać go w ciemno czy może macie doświadczenie że coś jest w tej chwili lepszego na rynku w powiedzmy podobnych pieniążkach….

Chciałbym też zapytać czy warto szukać tarcz nawierconych lub nacinanych czy lepiej standardowo gładkie brać…podpowiedzcie proszę;) z góry Dziekuje 

 

Edytowane przez gabalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Ferodo, zwykle, gładkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dev napisał(a):

Bierz Ferodo, zwykle, gładkie.

DEV mógłbym Cię prosić o numery tarcz i klocków ferrodo 320mm? Jesteś na tyle w temacie że pewnie z pamięci taki numer ogarniasz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dev napisał(a):

DDF1705

FDB1629

Dziekuje serdecznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcza to dokładnie DDF1705C-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Musze wymienić tarcze i klocki na przodzie auta jakie polecacie na rozmiar 312mm

I zastanawiałem sie nad klockami ceramicznymi czy jest jakaś duża różnica w hamowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

podpowie ktoś jakie klocki ferodo na tył 1KD? Wyszukiwarka ferodo podpowiada FDB541 lub FDB1788

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Dev napisał(a):

FDB1083

a tarcze Zimmermann 100.3314.20 będą pasowały? Wole dopytać po wtopie z doborem klocków, z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tombik napisał(a):

a tarcze Zimmermann 100.3314.20 będą pasowały? Wole dopytać po wtopie z doborem klocków, z góry dziękuję.

Tak, będą pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...