Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie Audi B7 Sedan tarcze i klocki na tył - mam przód na Boshu to i tył wymienię na Bosh tylko poda mi ktoś po winie jaka średnica moich tarcz będzie pasować:

WAUZZZ8EX5A578946

Standardowa średnica 245mm będzie pasować - mierzyłem metrem ale mi więcej wychodzi i muszę koło zwalać żeby dokładnie obadac bo przykładając od opony to umarł chłop w szpitalu na oko.. 

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

 

Chce wymienić tarcze i klocki przód, dodatkowo razem z tarczami i klockami będę wymieniał łożyska i piasty.

Korzystam z tarcz 345 z S4B6 i zacisków q5 4tlok.

Mam problem, bo gną mi się tarcze średnio po roku jazdy, korzystalem z : rotingera, zimmermana.

Rotingery mialy naciecia i wiercenia,

Zimmermany kupiłem płaskie bo nie chciało mi się już czyścić dziurek ale też niestety zaczynają bić powoli po nagrzaniu.

 

Zestaw o jakim teraz myślałem, to DBA T3 4000 i klocki DBA Xtreme(auto używam mało, ale jak już używam to mocno).

Zastnawiałem się jeszcze na EBC, ale z informacji znalezionych w internecie, to DBA ma najlepsze opinie.

Czy ktoś kto stosował te marki Premium, mógłby się wypowiedzieć o odczuciach z korzystania z tarcz EBC/DBA?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2023 o 00:17, Langista napisał(a):

Weź no to chociaż z trw..

Jakościowo lepsze mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał(a):

Z jakich adapterów korzystasz? 

 Żadnych, siadają na zwrotnice jak złoto

 

Porozmawiałem z WRK Brakes, polecił mi:

"Najzwyklejsza gładka tarcza (jakakolwiek) i klocek Galfer Sport, DS2500, HAWK HPS5.0, Yellow. Do tego zacisku wchodzą też (i pasują) klocki z Megane 3RS".

Dodał, że dba xtreme klocki, są za twarde i palą tarczę(na tor wiadomo, że może być :D) 

 

Powiedziałem mu, że zastanawiam się nad DBA, to powiedział, że DBA jest bardzo dobrym produktem ale nie zawsze koniecznym, ale gdy wybiore dba i hawk HPS5.0 to będę bardzo zadowolony.

 

Edytowane przez Aleksandrooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy masz proste i czyste piasty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Dev napisał(a):

Sprawdz czy masz proste i czyste piasty. 

Wszystko było zawsze dokładnie czyszczone, teraz z tarczami i tak będę to wymieniał, piasty i łożyska aby mieć pewność, że wszystko będzie ok. 

Edytowane przez Aleksandrooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Będę zmieniał tarcze z 288 na 312 pytanie czy zaciski jarzma i blaszki osłabiające tarcze też są  większe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, różnica jest tylko w jarzmie. Nawet klocek jest ten sam co w 288.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, przem8 napisał(a):

Nie, różnica jest tylko w jarzmie. Nawet klocek jest ten sam co w 288.

Dziek wiesz może jaki jarzma pod tarcze 312

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, marian2321 napisał(a):

jaki jarzma pod tarcze 312

Numer jarzma? 569.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie techniczne odnośnie klocków hamulcowych... Czy tutaj gdzie jest ta taśma 3M nie powinno być takiej nakładki ? Klocki kupione ze 2lata temu. O ile pamiętam w klockach innego producenta były z tyłu takie nakładki a tu tylko jakiś plasterek ?

IMG_20230518_114128348.jpg

IMG_20230518_114348074.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmujesz te papiery i zakładasz klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten klej to taki gadżet który spełnia właściwości antywibracyjne i neutralizuje piski... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten klej z założeniu ma przykleić klocek do jarzma zacisku żeby lepiej i skuteczniej odsuwać/cofać klocek od tarczy po puszczeniu hamulca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze zapytam czemu jest taka rozbieżność cenowa porównując te same części na stronach typu autodoc, iparts ogólnie sklepy samochodowe a najzwyklejszym Allegro? Chyba że krąży dużo podróbek podszywających się pod Oryginał danego producenta - po czym rozpoznawać towar na danym klocku, tarczy produkowany w Chinach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, FabianB napisał(a):

Ja jeszcze zapytam czemu jest taka rozbieżność cenowa porównując te same części na stronach typu autodoc, iparts ogólnie sklepy samochodowe a najzwyklejszym Allegro? Chyba że krąży dużo podróbek podszywających się pod Oryginał danego producenta - po czym rozpoznawać towar na danym klocku, tarczy produkowany w Chinach?

Trafne pytanie. Można kupić za niską i wysoką cenę podróbkę niewiadomego pochodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...