Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

Stare klocki chcesz dać do nowych tarcz? Mogą się nie wpasować.

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Od czego krzywia sie piasty? I jakie ewentualnie dobrac klocki do tych perforowanych tarcz? Czy state po lekkim przetarciu papierem wpasuja sie w nowa tarcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być zmęcznie materiału. Piasta nie dość żę się grzeje od tarczy do jescze przenosi całe obciążeni z auta na koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy jaki zestaw byście polecali do Audi A4 1,9tdi z 2007 roku Avant 116PS.

Liczę sie z kosztem koło +- 1tys.

Chodzi mi o komplet przód + tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powiedzcie mi panowie bo nie wiem czy koleś z serwisu mnie nie robi w bambuko. Od razu mówię, że nigdy nie wymieniałem klocków sam ale w temacie najwyrażniej sie nie do końca orientuję, a myślałem że tak. W każdym razie kupiłem klocki ATE z czujnikiem zużycia dedykowane do mojego samochodu, a koleś z serwisu powiedział, że nie bedą pasować bo powinny być ze sprężynką na klocku , a ja kupiłem bez. Czy to prawda? Zaproponował Delphi (gdyż jak powiedział tylko takie będą pasować z tych które ma) - nie za bardzo mam odniesienie gdyż nigdy wcześniej nie miałem klocków Delphi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powiedzcie mi panowie bo nie wiem czy koleś z serwisu mnie nie robi w bambuko. Od razu mówię, że nigdy nie wymieniałem klocków sam ale w temacie najwyrażniej sie nie do końca orientuję, a myślałem że tak. W każdym razie kupiłem klocki ATE z czujnikiem zużycia dedykowane do mojego samochodu, a koleś z serwisu powiedział, że nie bedą pasować bo powinny być ze sprężynką na klocku , a ja kupiłem bez. Czy to prawda? Zaproponował Delphi (gdyż jak powiedział tylko takie będą pasować z tych które ma) - nie za bardzo mam odniesienie gdyż nigdy wcześniej nie miałem klocków Delphi.

:grin: Dobra historia. Kupiłeś klocki do tarcz 288mm zaciski ATE. A jak wiadomo AVB ma zaciski trw 280mm tak samo i 1.6 :wink: Produkuje je każda firma tak samo jak te które kupiłeś. Koleś z serwisu niezły cfaniak przestań tam jeździć :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powiedzcie mi panowie bo nie wiem czy koleś z serwisu mnie nie robi w bambuko. Od razu mówię, że nigdy nie wymieniałem klocków sam ale w temacie najwyrażniej sie nie do końca orientuję, a myślałem że tak. W każdym razie kupiłem klocki ATE z czujnikiem zużycia dedykowane do mojego samochodu, a koleś z serwisu powiedział, że nie bedą pasować bo powinny być ze sprężynką na klocku , a ja kupiłem bez. Czy to prawda? Zaproponował Delphi (gdyż jak powiedział tylko takie będą pasować z tych które ma) - nie za bardzo mam odniesienie gdyż nigdy wcześniej nie miałem klocków Delphi.

:grin: Dobra historia. Kupiłeś klocki do tarcz 288mm zaciski ATE. A jak wiadomo AVB ma zaciski trw 280mm tak samo i 1.6 :wink: Produkuje je każda firma tak samo jak te które kupiłeś. Koleś z serwisu niezły cfaniak przestań tam jeździć :hi:

Tzn, że mógł mi założyć te które mu przywiozłem? Czyli ATE bez sprężynki. Z tego co wiem mam system hamulcowy typu Lucas, a ATE które kupiłem jest pod inny system - tak mi powiedział. Klocki ATE to model 13.0460-7110.2 ,a Delphi ktore mi założył to LP1631.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mógł. Dałeś mu źle. Ale można kupić za 100zl dobre klocki nie delphi pod ten zacisk trw:wink:

Tapnięte z SGS5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mógł. Dałeś mu źle. Ale można kupić za 100zl dobre klocki nie delphi pod ten zacisk trw:wink:

Tapnięte z SGS5

Podejrzewam, ale innych nie miał. Zobaczymy może nie będą takie złe... :kox: . Masz może jakieś sprawdzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne mogę Ci podesłać ich ceny rano jak wrócę z pracy:wink:

To co miał na półce wrzucił i tyle. Ale delphi ostatnie nie są :wink:

Tapnięte z SGS5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne mogę Ci podesłać ich ceny rano jak wrócę z pracy:wink:

To co miał na półce wrzucił i tyle. Ale delphi ostatnie nie są :wink:

Tapnięte z SGS5

Byłoby miło , dzieki z góry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakie wentylowane tarcze przód + tył + klocki do a4 b6 cabrio 1.8T? kojarzy ktoś Firma ceny ?czytałem wcześniejsze posty że Zimmerman .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie by ktoś potrzebował to mam na sprzedaż w dobrej cenie klocki przód ATE model: 13.0460-7110.2 z czujnikami zużycia - te których niestety nie udało się u mnie założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pytanko- jeśli na wlepce mam oznaczenie dot hamulcy 1LB i 1KD to hample mam 288x25 przód oraz 245x10 tył? Pytam, bo juz są na granicy zużycia, głównie z tyłu i trzeba będzie z tym zrobić, a pewności nie miałem. Widzę, że często polecacie Ferrodo, faktycznie takie dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś napisać jakie idą klocki na tył do tarcz 288?

zacisk jest prawdopodobnie TRW.

FDB1636

Jak chcesz to mam takowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was koledzy , ja z jestem przed wymianą tarcz z hamulacmi ..

Mam jednak problem ponieważ nie mam naklejki w kole zapasowym ;/

czy jest możliwość odzyskania tych danych zawartych w tej naklejce ??

1.8t 163km 120KW 2004

komplet przód + tył .. co polecacie ?

Ferodo ???

Zimmermany ? ?

oczywiście gładkie. bo to co sie dowiedziałem o nawiercanych to wcale to lepsze nie jest z tego co piszecie tutaj .. Tarcze + klocki chciałbym waszej rady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...