Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Speech Dialogue System SDS w RNS E


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a co sadzicie o jezyku polskim ktory jest sprzedawany do RNS-E. Warto w to inwestować no i czy komendy glosowe wtedy tez działaja po polsku?

Spolszczone zostały tylko napisy bez lektora. W napisach brak jest polskich czcionek i niektóre zostały poobcinane (nie mieszczą się na ekranie). Jednym słowem produkt średniej jakości.

Zresztą trzeba go będzie na nowo wgrywać po aktualizacji softu w styczniu (wyjdzie nowa mapa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malik Twój mod zrobił na mnie ogromne wrażenie i teraz pytanie skąd mam wziąć SDS hack'a? Mam wszystko BT kierownice wielofunkcyjna i navi w wersji High.

Stąd: http://www.a4-klub.pl/smf/b6b7_sds_w_rnse-t71522.0.html;msg812472#msg812472

Jest dokładny opis jak go zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest opcja że jeśli mam A4 z roku modelowego 2006 to cały wiring będzie już gotowy? Bo na schematach widzę ze niby powinno to już być zrobione. Pewnie skończy się na wyjęciu navi by zobaczyć czy są podłączone odpowiednie piny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie skończy się na wyjęciu navi by zobaczyć czy są podłączone odpowiednie piny.

Wątpię żeby SDS działało już w 2006r. Dopiero na płycie DVD z mapą w 2008r pojawił się katalog z komendami SDS.

Ale wyjąć Navi i sprawdzić piny nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest opcja że jeśli mam A4 z roku modelowego 2006 to cały wiring będzie już gotowy? Bo na schematach widzę ze niby powinno to już być zrobione. Pewnie skończy się na wyjęciu navi by zobaczyć czy są podłączone odpowiednie piny.

Albo wgrać hacka i zobaczyć czy działa. Nie działa = zmiana okablowania (?) :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem SDS hack i nie działa teraz nawet telefon nie reaguje więc następnym etapem będzie uzupełnienie okablowania. Jedna tylko rzecz mnie niepokoi zrobiłem kodowanie wszystko ok ale słyszę jak coś gada po niemiecku. Dziwna sprawa bo zmiana języka w kodowaniu na angielski nic nie daje. Gdzie jeszcze można ewentualnie zmienić kodowanie by było po angielsku. Czy na etapie przygotowania SDS hacka jest możliwość wybrania języka? Przy instalacji SDS nie było możliwości wyboru języka.

Poniżej zamieszczam screen z kodowania modułu Bluetooth.

navim.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz nieco wyżej, AndyN pisał o kodowaniu pod SDS - jak ma być. Ja zrobiłem i działa wszystko ładnie, tylko pozostało przepiąć mikrofon, na co nie mam ochoty :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem SDS hack i nie działa teraz nawet telefon nie reaguje więc następnym etapem będzie uzupełnienie okablowania. Jedna tylko rzecz mnie niepokoi zrobiłem kodowanie wszystko ok ale słyszę jak coś gada po niemiecku. Dziwna sprawa bo zmiana języka w kodowaniu na angielski nic nie daje. Gdzie jeszcze można ewentualnie zmienić kodowanie by było po angielsku. Czy na etapie przygotowania SDS hacka jest możliwość wybrania języka? Przy instalacji SDS nie było możliwości wyboru języka.

Poniżej zamieszczam screen z kodowania modułu Bluetooth.

Zmieniasz język SDS-a z poziomu navigacji. Poszukaj w "Settings".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badz tak dobry i zrob dokladne fotostory z opisem :) ktory to klawisz PTT?

Fotostory z wsadzania płytki CD do napędu RNS-E? :>

PTT (Push To Talk) to ten klawisz:

IMG_4932.jpg?imgmax=720

Witam, chcę kupić A4B6 i mam dylemat co do tej kierownicy multifunkcyjnej;

mianowicie czy do sds pasuje tylko taka jak pokazał malik na zdjęciu czy taka też może być?

kierownica.jpg

Wszystkie B6 z kierownicą multi do tej pory widziałem tylko w wersji tej na zdjęciu zamieszczonym prze ze mnie.

Przepraszam za drobny OT ale gdy kupie wreszcie moje wymarzone B6 :) chciałbym być pewny że nie będę musiał zmieniać kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej kolego co pokazałeś na 2 zdjęciu masz przycisk PTT (Push To Talk) na dole po prawej stronie. Wszystko będzie grało - bez obaw :good:

Nic nie będziesz musiał zmieniać, jak kupisz taką, jak na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej kolego co pokazałeś na 2 zdjęciu masz przycisk PTT (Push To Talk) na dole po prawej stronie. Wszystko będzie grało - bez obaw :good:

Nic nie będziesz musiał zmieniać, jak kupisz taką, jak na zdjęciu.

czegoś nie kumam - gdzie tu jest przycisk PTT ?

kierownica.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej kolego co pokazałeś na 2 zdjęciu masz przycisk PTT (Push To Talk) na dole po prawej stronie. Wszystko będzie grało - bez obaw :good:

Nic nie będziesz musiał zmieniać, jak kupisz taką, jak na zdjęciu.

czegoś nie kumam - gdzie tu jest przycisk PTT ?

kierownica.jpg

Prawy dolny przycisk ...

PTT (Push to Talk) = "Przycisk mowy"

ptt.th.jpg

Manual od B7 ale funkcjonalność przycisku taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawy dolny przycisk ...

Hmm, dzięki ale wciśnięcie powoduje przeskok pomiędzy kartami SD1 i SD2 ...? w trybie radia - pomiędzy ostatnią i pierwszą stacją ... co jest ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ma powodować przeskok pomiędzy kartami?? czy w trybie radia, czy każdym innym, naciśnięcie inicjuje Ci komendy głosowe do obsługi RNS-E

Chociaż szczerze powiedziawszy, na tej kierze ze zdjęcia są inne oznaczenia przycisków: ja mam u siebie - lewy dół, przełączanie radio/telefon (R/T), natomiast prawy dół - PTT.

Może tak być, że ta kiera nie obsługuje telefonu i wybierania głosowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ma powodować przeskok pomiędzy kartami?? czy w trybie radia, czy każdym innym, naciśnięcie inicjuje Ci komendy głosowe do obsługi RNS-E

Chociaż szczerze powiedziawszy, na tej kierze ze zdjęcia są inne oznaczenia przycisków: ja mam u siebie - lewy dół, przełączanie radio/telefon (R/T), natomiast prawy dół - PTT.

Może tak być, że ta kiera nie obsługuje telefonu i wybierania głosowego.

niewiem dlaczego - po prostu tak działa obecnie

jest z wersji US ale powinna hulać - może po podpięciu mikrofonu trzeba przekodować pod SDS'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis podłączyłem to u Siebie i działa według opisu Malika bez problemu. kłopotliwe było tylko zrozumienie pinologi które piny z kostki c maja iśc na 11 i 12 pin w BT. A więc jakby ktos chciał podłączyc pod ori zestaw Bt w aucie to 1 i 4 pin z kostki C należy podłączyć na 12 pin w kostce od BT a 7 i 10 pin z kostki C w RNS-E należy podłączyć na 11 pin w BT. POzdrawiam i polecam bo fajny gadżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...