Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Brak komunikacji z CAN A4 B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam koledzy i proszę o pomoc.

Mam problem aby połączyć się z moim Audi a4 b7 2.0 ALT. Dodam że po linii K wszystko jest ok. Próby odbywały się za pomocą VCDS 17.1.3 i kabla HEX CAN USB V2 oraz VCP 5.5.1 i kabla dołączonego do zestawy dodam że są to klony. Ani jeden program nie łączy się i nie znajduje sterownika po CAN.

Poszedłem dziś o krok dalej i sprawdziłem napięcia na pinie 6 (2.6V) i 7 (2.3V) są to piny odpowiedzialne za komunikację po CAN czyli CAN High i CAN Low.

Proszę o pomoc... .

Opublikowano

Widocznie kiepskie te klony... wtorek/środa jestem w Pszczynie/Tychach to możemy sprawdzić czy to wina vcdsa czy z OBD jest coś nie tak.

Opublikowano
  • Autor

 

3 minuty temu, H4mm3R napisał:

Widocznie kiepskie te klony... wtorek/środa jestem w Pszczynie to możemy sprawdzić czy to wina vcdsa czy z OBD jest coś nie tak.

ok, do tego czasu będę próbował. Jakiś ciekawy pomysł?

Opublikowano

Ale sterownika czego ? Ty próbujesz się połączyć z CAN Gateway ? 

Opublikowano
  • Autor
10 godzin temu, kamil-vag napisał:

Ale sterownika czego ? Ty próbujesz się połączyć z CAN Gateway ? 

Podobno b7 używa do komunikacji magistrale K oraz CAN, problem w tym, że jak używam protokołu CAN to ani VCDS ani VAG CAN PRO nie łączy mi się z żadnym sterownikiem. Przymierzam się do wymiany licznika na kolorowy FIS i usiłuje zgrać EPROM.

Opublikowano
13 minut temu, dudi2000 napisał:

Podobno b7 używa do komunikacji magistrale K oraz CAN, problem w tym, że jak używam protokołu CAN to ani VCDS ani VAG CAN PRO nie łączy mi się z żadnym sterownikiem. Przymierzam się do wymiany licznika na kolorowy FIS i usiłuje zgrać EPROM.

Licznik przez linie K idzie. Nie licz na to ze uda Ci się samodzielnie dopisać licznik rb8 i kluczyki. Na pewno nie tym sprzętem co masz.

Edytowane przez pila24

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, pila24 napisał:

Licznik przez linie K idzie. Nie licz na to ze uda Ci się samodzielnie dopisać licznik rb8 i kluczyki. Na pewno nie tym sprzętem co masz.

ale przecież VAG CAN PRO ma możliwość flashowania... ?

Opublikowano
7 minut temu, dudi2000 napisał:

ale przecież VAG CAN PRO ma możliwość flashowania... ?

A co Ty chcesz tam flashować? ? eeprom to nie jest pamięć flash. W licznikach z crypto nie ma kodu pin w eepromie,jest generowany poprzez procesor licznika.

Trzeba mieć odpowiedni sprzęt do rb8,Twój chiński VCP uwali go bardzo szybko.

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, pila24 napisał:

A co Ty chcesz tam flashować? ? eeprom to nie jest pamięć flash. W licznikach z crypto nie ma kodu pin w eepromie,jest generowany poprzez procesor licznika.

Trzeba mieć odpowiedni sprzęt do rb8,Twój chiński VCP uwali go bardzo szybko.

Nawet w przypadku jak zgram oryginalny epprom i w razie kłopotów będę go miał awaryjnie...

Opublikowano

Oczywiście oryginalny wsad eepromu trzeba mieć,nie wiem jak ten VCP ogarnia ale np. Vag commander potrafi źle odczytać eeprom i wgranie takiego eepromu źle się skończy. Ogólnie to co przeczytałeś na forum odnośnie zmiany licznika na kolor odnosi się do rb4 które ogarnia się  w większości przypadków sprzętem za 30 zł i darmowym oprogramowaniem. Licznik z b7 czyli rb8 to immo4s,mimo że to już nie są nowe liczniki to ich zabezpieczenie jest lepsze niż sporej części współczesnych aut. Nie podchodził bym do takiego licznika bez dobrego programu (np. Vag dash can) i oryginalnego interfejsu,chyba że masz obcykane wszystkie komórki eepromu i z palca wbijesz wszystko do nowej szafy to może ruszy p&p ?

Tyle ode mnie,jakby co to są na forum osoby które zreanimują Twój licznik,ubić na "śmierć" szafę rb4/8 ciężko.

Opublikowano
  • Autor
23 godziny temu, pila24 napisał:

Oczywiście oryginalny wsad eepromu trzeba mieć,nie wiem jak ten VCP ogarnia ale np. Vag commander potrafi źle odczytać eeprom i wgranie takiego eepromu źle się skończy. Ogólnie to co przeczytałeś na forum odnośnie zmiany licznika na kolor odnosi się do rb4 które ogarnia się  w większości przypadków sprzętem za 30 zł i darmowym oprogramowaniem. Licznik z b7 czyli rb8 to immo4s,mimo że to już nie są nowe liczniki to ich zabezpieczenie jest lepsze niż sporej części współczesnych aut. Nie podchodził bym do takiego licznika bez dobrego programu (np. Vag dash can) i oryginalnego interfejsu,chyba że masz obcykane wszystkie komórki eepromu i z palca wbijesz wszystko do nowej szafy to może ruszy p&p ?

Tyle ode mnie,jakby co to są na forum osoby które zreanimują Twój licznik,ubić na "śmierć" szafę rb4/8 ciężko.

dzięki za info...

zwalniam ze zmianą, muszę to przemyśleć.

Opublikowano

Co do cana wejdź w vcds informacje i zrób test, jak masz coś takiego jak na zdjęci masz uwalony kabel, jeśli klon na atmedze możesz go reanimować ?

 

Co do licznika, szkoda się męczyć samemu, u mnie też jest rb8 @Galettoogarnie Ci to w 40 minut jak u mnie ? nawet swap licznika z tdi do benzyny nie był dla niego problem nawet tarczke przełożył ??

Screenshot_20191124-214315_Samsung Internet Beta.jpg

Edytowane przez Kejsi

Opublikowano
  • Autor
19 godzin temu, Kejsi napisał:

Co do cana wejdź w vcds informacje i zrób test, jak masz coś takiego jak na zdjęci masz uwalony kabel, jeśli klon na atmedze możesz go reanimować ?

 

Co do licznika, szkoda się męczyć samemu, u mnie też jest rb8 @Galettoogarnie Ci to w 40 minut jak u mnie ? nawet swap licznika z tdi do benzyny nie był dla niego problem nawet tarczke przełożył ??

 

Dzięki za info, wyślij na priv jak z ceną za wymianę licznika. Jak testuje kabel to mam info żę CAN ok - ale powiedz mi w związku z tym z jakimi modułami łączysz się po CAN??? Bo jak jest CAN w b7 a podobno jest to do czegoś musi służyć.

Edytowane przez dudi2000

Opublikowano
  • Autor

Koledzy, męczyłem temat i powiem krótko. 

Audi a4 b7 łączy się po CAN z wybranymi sterownikami, np. ABS, Airbag, xenonami-zasieg świateł. Reszta leci po K. 

A propo VAG Can Pro 5.5.1 (klon) na Windowsie 10 jest bez użyteczny. Vcds dobrze służy do diagnostyki, kodowania, adaptacji czyli podstawa. 

Próbowałem postawić dziś na dwóch laptopach windowsa 7 (na których był win10) ale bez powodzenia. 

Będę dalej kombinował z win7 i opiszę jak się sprawuje Vcp. 

 

Opublikowano

W b7 po k laczysz się jedynie z silnikiem, reszta leci po can (nie dam ręki uciąć za to) 

Co do ceny to podałem kontakt, Karol sympatyczny człowiek pomoże i polecam ?

Opublikowano

Kiedyś miałem przyjemność u @Adam87 podpiąć się zwykłym KKL-em, łączył się z silnikiem, zegarami i radiem bez problemu... 

Opublikowano
8 godzin temu, Kejsi napisał:

W b7 po k laczysz się jedynie z silnikiem, reszta leci po can (nie dam ręki uciąć za to) 

To  bez ręki byś chodził ☺ po can idzie jak kolega pisał abs,airbag,xenon a reszta po lini k

  • 5 lat później...
Opublikowano
W dniu 27.11.2019 o 07:15, pila24 napisał(a):

To  bez ręki byś chodził ☺ po can idzie jak kolega pisał abs,airbag,xenon a reszta po lini k

Pytanie, jeżeli ABS jest po linii can, to czemu unie z np.absem łączy, a po innych modułach co używają cana już nie, np.wiesza się na module komfortu, centralnej elektryce nie idzie, nie idzie też do klimy itd.w sumie z większością sterowników nie mam polaczenia 

Opublikowano

Na forum @Muskel1wstawił kiedyś schemat tego, jak niektóre moduły są ze sobą połączone.

 

 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.