Jump to content

Wymiana oleju S-Tronic

piieczar
 Share

Recommended Posts

Witam,

Audi A4 B9 2016 2.0 TDI 150 KM S-TRONIC

Czy ktoś może mi podać numer oryginalnego oleju do tej skrzyni? Jeżeli to możliwe również filtrów i innych niezbędnych rzeczy.

Wyczytałem już na forum, że wystarczy wymiana statyczna. Umówiłem się już do mojego mechanika a z tego co pamiętam robi to metodą dynamiczną. Przebieg auta to około 170 tyś. Jest się czego obawiać przy wymianie dynamicznej?

Jeżeli nie oryginalny olej to co sądzicie o Ravenolu? Jeżeli macie jakieś dodatkowe informacje na temat wymiany oleju w skrzyni z chęcią się zapoznam.

Pozdrawiam !

daj VIN

w S-troniku nie ma potrzeby wymiany dynamicznej, to nie TIP

Ravenol bardzo dobry olej

Jeśli chcesz to mam chyba 4 butelki Ravenolu 1L do skrzyń automatycznych do sprzedania, zostały mojemu tacie po wymianie. 

17 godzin temu, Dev napisał:

daj VIN

w S-troniku nie ma potrzeby wymiany dynamicznej, to nie TIP

Ravenol bardzo dobry olej

VIN: WAUZZZF4XHA085749

Daj znac Dev co tam wynajdziesz po numerze

3 godziny temu, piieczar napisał:

VIN: WAUZZZF4XHA085749

Daj znac Dev co tam wynajdziesz po numerze

nr oliwy do sprzegieł i mechatroniki - G 055 529 A2

nr oliwy do kól zebatych - G 052 549 A2

nr filtra ciśnieniowego 1 - 0CK 325 121 D

nr filtra cisnieniowego 2 - 0CK 325 149 D

nr filtra ssącego - 0CK 325 421 A

Edited by Dev

Dzięki wielkie Dev. Jakbyś mógł mi jeszcze trochę pomóc tutaj to nie będę zakładał nowego wątku.

Z tego co widzę w mojej książce serwisowej (dodatkowe kartki z przeglądów) jest napisane ze wchodzi 3.5 litra oleju do skrzyni. To się zgadza?

Jeżeli mówimy ewentualnie o Ravenol'u to również jest jakiś konkretny numer produktu dla mojej skrzyni?

Ile potrzebuje tej oliwy do kół zębatych ?

Chciałbym teraz zrobić taki większy przegląd. Polecisz mi jakieś konkretne części do mojej B9?

- Filtr paliwa

- Filtr powietrza (kiedyś czytałem że dużo ludzi MAN'a poleca)

- Filtr kabinowy

Co jeszcze przydałoby się wymienić z takich rzeczy? (olej wymieniałem klika tyś. km. temu)

Edited by piieczar

3,5 litra wchodzi do kół zebatych

do sprzegieł około 7

podałem Ci ori nr olei, po tych nr dopasuja Ci Ravenol bądz inny olej spełniający normy VAG

Dev jesteś pewien, że podałeś mi poprawne informacje co do litrów?

Mam 2 kartki z przeglądów z ASO w których widnieje zapis: "Doppelkupplungsgetriebe S Tronic: ATF-Öl ersetzen Füllmenge 3,5 liter".

Z tego co się zorientowałem olej ATF jest do sprzęgieł i mechatroniki. Wygląda na to, że jest potrzebne 3.5 litra a nie 7 jak wskazałeś. Czy się mylę?

Mógłbyś mi powiedzieć, które filtry potrzebuje jeżeli chce wymienić tylko olej sprzęgieł i mechatroniki? Zazwyczaj to jest robione tylko

Edited by piieczar

Możliwe że jest 3.5 litra

Olej w tej skrzyni wymienia się w dwóch sekcjach

8 godzin temu, adamwek napisał:

Jestem świeżo po wymianie oleju w 2.0 190km. Poszło gładko wymiana statyczna za wyszytko zapłaciłem 580 zł oczywiście po zniżkach na olej i filtry sama robocizna 200zl czas 5h

To w ASO czy u Władka ?

3 godziny temu, vvalery napisał:

To w ASO czy u Władka ?

U Władka ponieważ już od ponad 10 lat robię u niego samochody całej rodziny, doświadczenie lepsze niż w nie jednym ASO ;)  aso tylko na gwarancji według mnie ;)

12 godzin temu, adamwek napisał:

Jestem świeżo po wymianie oleju w 2.0 190km. Poszło gładko wymiana statyczna za wyszytko zapłaciłem 580 zł oczywiście po zniżkach na olej i filtry sama robocizna 200zl czas 5h

Co tam jest do roboty na 5 godzin ?

41 minut temu, adamwek napisał:

Jak będziesz wymieniał to zobaczysz ;)

:polew:

Koledzy potrzebuje info. na temat skrzyni S-tronic o symbolu NZS, chodzi o wymianę oleju, jaką metodą(dynamiczna, statyczna) jakie filtry, oleje, koszty 

Z góry dzięki 

44 minuty temu, Jeryk napisał:

Koledzy potrzebuje info. na temat skrzyni S-tronic o symbolu NZS, chodzi o wymianę oleju, jaką metodą(dynamiczna, statyczna) jakie filtry, oleje, koszty 

Z góry dzięki 

daj VIN

Dzięki za szybki odzew

VIN  WAUZZZ8U3ER065465

8 minut temu, Jeryk napisał:

Dzięki za szybki odzew

VIN  WAUZZZ8U3ER065465

wkład filtr - 0BH 325 183 B

olej 7 litrów - G 052 182 A2

ale zwykle wchodzi ok 6

ja biore za taką usługe 250zł, godzina pracy

Edited by Dev

Wymiana dynamiczna czy statyczna. Ile całkowity koszt z tymi materiałami które podałeś. Gdzie masz warsztat

3 minuty temu, Jeryk napisał:

Wymiana dynamiczna czy statyczna. Ile całkowity koszt z tymi materiałami które podałeś. Gdzie masz warsztat

tam nie wymienisz dynamicznie, zresztą w Stronicu nie ma potrzeby

filtr i olej to koszt ok 650zł,

za daleko masz do mnie, 

Kto wie. Podasz lokalizację. I czy robisz tylko wymianę oleju w skrzyni czy inne rzeczy. Czy możesz mi podesłać jakieś namiary o tej skrzyni (NZS), bo nic nie znajduje. Dzięki 

15 minut temu, Jeryk napisał:

Kto wie. Podasz lokalizację. I czy robisz tylko wymianę oleju w skrzyni czy inne rzeczy. Czy możesz mi podesłać jakieś namiary o tej skrzyni (NZS), bo nic nie znajduje. Dzięki 

zadzwon jutro, nr masz w podpisie, robimy cała mechanikę pojazdową

u Ciebie jest 7 biegowa skrzynia z mokrymi sprzegłami, normalka, zadnych fajerwerków

zrób sobie od razu program na 170kM, auto odżyje

Podaj nr. Jutro spróbuję zadzwonić. Nie mogę znaleźć nr. Tel. Gdzie szukać info o skrzyni NZS

18 minut temu, Jeryk napisał:

Podaj nr. Jutro spróbuję zadzwonić. Nie mogę znaleźć nr. Tel. Gdzie szukać info o skrzyni NZS

693456699

Dzięki. Jutro zadzwonię 

Jakby ktoś był zainteresowany to wymiana oleju w skrzyni s tronic to koszt 1500 zł w ASO Audi. Dodatkowo wymieniłem wszystkie świece i płyn hamulcowy. Cały koszt to 1800 zł.?

47 minut temu, vvalery napisał:

Jakby ktoś był zainteresowany to wymiana oleju w skrzyni s tronic to koszt 1500 zł w ASO Audi. Dodatkowo wymieniłem wszystkie świece i płyn hamulcowy. Cały koszt to 1800 zł.?

W ASO za 1500 wymienili dynamicznie czy statycznie ten olej, jakie filtry i ile oleju zużyli. 

1 godzinę temu, Jeryk napisał:

W ASO za 1500 wymienili dynamicznie czy statycznie ten olej, jakie filtry i ile oleju zużyli. 

Poniżej masz fakturę i za olej z wymianą jak widać wyszło koło 950 zł. Oczywiście wymiana statyczna bo dynamicznie się oleju w tej skrzyni nie wymienia.

8A1F737E-DFED-4708-B6E7-A7F729DC9119.jpeg

Edited by vvalery