Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju


gregorypeck

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jakieś 1500km temu zmieniłem właśnie olej na valvoline max life 5W40, poprzedziłem płukanką molly i zmieniłem filtr na mann... niestety co 100km ciągle zapala sie oil min :facepalm: nawet niskie temperatury nic tu nie zmieniaja..

Jak miałem wcześniej zalanego Elfa i filtr ori z ASO to mi czujnik tak różnie świrował, a po zmianie

filtru na Knechta i zalaniu Valvoline Max Life 5W40 wyskakuje mi OIL MIN rzeczywiście wtedy kiedy na bagnecie mam niewiele ponad minimum. Chyba Koledzy do końca nie odszyfrujemy tego ALT bo albo wcześniej pooddajemy nasze sprzęty na żyletki albo zabaknie nam żywota żeby rozgryźć stopień skomplikowania tego "Star Treka" :wink:

....tzn. przed remontem silnika, czy juz po remoncie ?

....jesli po remoncie, to czy wymiana oleju w czsie jesien zima, czy czasie letnim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakieś 1500km temu zmieniłem właśnie olej na valvoline max life 5W40, poprzedziłem płukanką molly i zmieniłem filtr na mann... niestety co 100km ciągle zapala sie oil min :facepalm: nawet niskie temperatury nic tu nie zmieniaja..

Jak miałem wcześniej zalanego Elfa i filtr ori z ASO to mi czujnik tak różnie świrował, a po zmianie

filtru na Knechta i zalaniu Valvoline Max Life 5W40 wyskakuje mi OIL MIN rzeczywiście wtedy kiedy na bagnecie mam niewiele ponad minimum. Chyba Koledzy do końca nie odszyfrujemy tego ALT bo albo wcześniej pooddajemy nasze sprzęty na żyletki albo zabaknie nam żywota żeby rozgryźć stopień skomplikowania tego "Star Treka" :wink:

....tzn. przed remontem silnika, czy juz po remoncie ?

....jesli po remoncie, to czy wymiana oleju w czsie jesien zima, czy czasie letnim ?

Po zakupie samochodu zrobiłem Damian zestaw startowy tzn. filtry, płyny, kompletny rozrząd i olej- właśnie wspomniany wyżej Elf. Jak się połapałem jak wciąga olej to zdecydowałem się na remont i po remoncie również zalałem Elfa.

Valvoline zalałem na przełomie sierpnia i września (muszę popatrzyć w książkę kiedy dokładnie wymieniałem). Chodzi o to że na Elfie pokazywał mi się OIL MIN i czasem rzeczywiście olej był na bagnecie niewiele powyżej minimum, a czasem było go na bagnecie np.: 3/4 a OIL MIN walił na FISie aż miło :wink: Jak zmieniłem na Valvoline to czujnik wyświetla mi komunikat rzeczywiście wtedy kiedy oleju jest mało. Za jakiś tydzień przymierzam się znowu do wymiany i zostaję przy Valvoline z tym, że założę filtr ori z ASO lub Manna i zobaczymy przy takiej kombinacji jaki będzie efekt :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie co u was slychac ? mamy piekna zime , dzis na fisie +9 mialem do pokonania dluzszy odcinek wiec , przed wyjazdem uzupelnilem olej na max. Po przejechaniu 100km na fis wyskoczylo OIL MIN , odrazu przypomnial mi sie sezon letni :) wszystko wskazuje na to ze magiczna temperatura to + 5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi 3 razy wyskoczyło olej min. za 4 padł czujnik ... obecnie mam non stop SENSOR, na dniach oddaje na reklamacje gdyż ma 2 miesiące ...

P.S jeśli chcesz skasować komunikat to zostaw otwartą maske na 5 minut na zgaszonym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolałem i sam zgasl tylko ze po 300km ;p sensor mi sie palil kiedys ale po zmianie oleju na inny jest ok oil min zapala sie wtedy kiedy powinna podniesienie maski u mnie nic nie da bo czujnik otwarcia maski jest zrobiuiony na stale ;p oodaj na reklamacje i zmien na nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1300km (końcówka października) z czego 1200 na gazie cisza :banan: Sprawdzam co jakieś 300km poziom dla świętego spokoju i ani drgnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rade jest szczesliwcem :) , kolego lukassteryd ja mam filtr MANA olej motul 5W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1300km (końcówka października) z czego 1200 na gazie cisza :banan: Sprawdzam co jakieś 300km poziom dla świętego spokoju i ani drgnie.

Tak po prostu masz w swoim samochodzie czy wcześniej brał olej a teraz nie bierze? Jeżeli tak to co zrobiłeś że nie "żre" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaciekW.: Kupiłem taki pod koniec września. Odma normalna, nic nie grzebane, filtr Filtron, olej Castrol Magnatec 10w40, był taki wcześniej, to po zakupie zestaw startowy wpadł z tym samym olejem. Jedyne co może usprawiedliwiać to auto to to, że widziało ASO niemieckie do 04.2009 roku.

Beny, zobaczymy jak długo, nie wiem jeszcze wszystkiego o tym samochodzie ;) Dziewczyna od której brałem mówiła, że nie bierze, ale kobietom się nie wierzy :P Szczególnie takim, które wożą litr oleju w bagażniku :wink: W zasadzie to się co trochę czegoś nowego dowiaduję... Ale śmiga :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo kontrolka oil min co 100 km nie zależnie od temperatury :facepalm: czujnik poziomu oleju nowy zamiennik w intercarsie 150 zł ale widzę czy to zamiennik czy ori Hella nie ma znaczenia i tak jest problem. Olej mam świeżo wymieniony Castrol 5w40 filtr FILTRON przejechałem na nim może 300 km i kontrolka się zapala gaśnie po chlapnięciu maską :grin:, widzę że to jakaś masakra z tym czujnikiem :facepalm: zaczyna mnie coraz bardziej ten samochód denerwowac :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snake160 jestes pewien ze nie zaleznie od temperatury wywala ci "oil min" co 100km u innych ponizej +5 komunikat nie wyskakuje. Prawdopodobnie nie jest to wina czujnika oleju ani oleju a licznika. Jak nie uzyskamy potwierdzenia tej informacji to narazie sa to tylko domysly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie od momentu zakupu auta (jakieś 6 lat temu) silnik nie bierze oleju (a jak bierze to jakieś 200 ml/15000km). Myślę że jakbym sprzedawał ten samochód i powiedział że oleju nie bierze to i tak by mi nikt nie uwierzył. Taką ma już silnik ALT zszarganą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benyA4 u mnie nie ma znaczenia ostatnio jechałem do pracy wieczorem było z 3 stopnie i się zapaliła pierwszy raz po wymianie oleju, i nie ma znaczenia jaki czujnik podepniemy bo ty już próbowałeś parę razy na oryginale i co wszystkie by były uszkodzone ??:wink: dlatego czujnik odpada problem leży też mi się wydaje w zegarach ktoś kto ma ten problem to znaczy że kiedyś było coś grzebane z wkładem:facepalm: ale to tylko domysły i z kąd teraz wziąść oryginalny wsad:kwasny: Ja mam jeszcze jedną możliwość w poniedziałek się okaże a mianowicie, jak mi wyskoczyła ta kontrolka oil min. to razem z nią pojawił się błąd czujnika G62 od temperatury cieczy :wink: i to napewno nie jest przypadek bo po wymianie oleju nie miałem żadnych błędów na komputerze bo sam kasowałem inspekcje po wymianie oleju i kasowałem błąd po czujniku poziomu oleju i wszystko było ok, więc są ze sobą te sprawy jakoś połączone, ponad to zauważyłem że jak się jedzie cały czas w trasie to ten błąd nie wyskakuje dopiero jazda po warszawie to powoduje i zawsze jak ruszam z pod świateł to sprawdzone :wink: więc może być tak że jak się jedzie olej jest chodzony przez pęd powietrza i nie wywala kontrolki, jak mówili przedmówcy, wymienię ten czujnik G62 w poniedziałek i zobaczymy co będzie. A może da się jakoś zaprogramować zegary żeby pominąć ten czujnik bo akurat u mnie to oleju samochód nie bierze i śmiało mogę patrzeć co miesiąc na bagnet i wiem że nic się nie stanie, jak wiecie jak to wyłączyć to prosił bym o instrukcje bo u was z silnikiem ALT to faktycznie nie dziwie się dlaczego chcecie żeby wam działał czujnik :wink: u mnie tak mogło by go nie być na 10 000 km dolałem przed wymianą 200 ml więc w normie a lekkiej nogi nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wczesniej jezdziles na tym samym oleju ?? nie koniecznie musialo byc grzebane w zegarach. U mnie problem z OIL MIN pojawil sie po wymianie silnika. Na starym silniku problem niewystepowal, po wymianie odrazu sie pojawl. Auto stalo u mechanika 2 tygodnie bez akumulatora i mysle ze to moglo miec wplyw na wsad. U mnie i innych nie ma znaczenia jak jedziesz i gdzie liczy sie dystans 100km i wywala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i tak w ten weekend na pewno zrobię 100 km w trasie więc zobaczę, a co do oleju to zalałem ten co był zalany jak kupiłem auto w kwietniu 2013r. nie wymieniałem po kupnie ponieważ olej miał przejechane 4000 km, olej to Castrol Edge 5w40. To że auto twoje stało 2 tygodnie bez aku to nie ma znaczenia moim zdaniem, dziwne tylko że po przekładce silnika to ci się stało tak jak by zegarom nie odpowiada nowy silnik, wygląda na to że każda ingerencja w licznik czy wymiana np silnika powoduje takie jajca.. bo z kosmosu to się nie bierze musi być jakaś przyczyna, zobaczę co będzie jak wymienie ten czujnik G62 bo błąd pokazuje się jak zapali się oil min. Wezmę w trasę ze sobą kompa i jak tylko wyskoczy oil min. to się zatrzymam podepnę vaga i zobaczę czy jest błąd czujnika G62, dziś patrzyłem po przejeździe do pracy błędu nie ma czyli nie powraca sam z siebie... a umiesz przekodować kompa tak żeby pominąć ten czujnika poziomu oleju ??

---------- Post dopisany at 15:13 ---------- Poprzedni post napisany at 15:13 ----------

jak nie pomoże ten czujnik G62 to jest ktoś kto mógłby wgrać inny wsad do licznika, jest wśród klubowiczów ktoś z Warszawy lub okolic i to ogarnął ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo kontrolka oil min co 100 km nie zależnie od temperatury :facepalm: czujnik poziomu oleju nowy zamiennik w intercarsie 150 zł................Olej mam świeżo wymieniony Castrol 5w40 filtr FILTRON przejechałem na nim może 300 km i kontrolka się zapala gaśnie po chlapnięciu maską :grin:, widzę że to jakaś masakra z tym czujnikiem :facepalm: zaczyna mnie coraz bardziej ten samochód denerwowac :whistling:

oraz

........., a co do oleju to zalałem ten co był zalany jak kupiłem auto w kwietniu 2013r. nie wymieniałem po kupnie ponieważ olej miał przejechane 4000 km, olej to Castrol Edge 5w40. ..........

Hm, zrozumiałem z Twojej wypowiedzi, że:

1. OIL MIN zaczął Ci się pojawiać dopiero po wymianie starego oleju na nowy ? Więc od kwietnia 2013 roku jeździłeś na starym oleju, który to wymienił Gość sprzedający Ci samochód (te wymienione 4000km juz na nim przejechane) i że było wszystko w porządku aż do czasu kiedy zachciało Ci się zmiany oleju na nowy.

Czy tak ?

Czy źle zrozumiałem, tzn., że:

2. wykonałeś wymianę tego starego oleju na nowy bo zauważyłeś ostatnimi czasy pojawiającą się kontrolkę OIL MIN ?!!!! Pomyślałeś, że jak się zapala kontrolka OIL MIN to może dobrze będzie jak zmienię już ten olej od czasu zakupu samochodu ? Czy tak ?

Odpowiedz 1 czy 2. Możesz dołożyć komentarz uzupełniający.

Będę się mógł wówczas wypowiedzieć ale jak odpowiesz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmon ani jedno ani drugie nie doczytałeś, problem z oil min. pojawił się po wymianie oleju na nowy i wymianie czujnika poziomu oleju bo kupiłem z uszkodzonym czujnikiem poziomu oleju świecił się cały czas SENSOR :wink: a że olej po kupnie autoa miał dopiero 4000 km to poczekałem do wymiany żeby zmienić ten czujnik bo w sumie to miej mi przeszkadzało to że się palił niż te co 100 km chlapanie maską i tak naprawdę nie wiadomo o co chodzi :facepalm: reasumując moim zdaniem olej nie ma nic do tego że zapala się kontrolka problem leży w czujniku i jego współpracy z licznikiem, dodam że czyjnik jest na pewno sprawny bo kolega w tym poście pisał że zakładał oryginały i było to samo czyli czy ori czy zamiennik nie ma znaczenia pozatym pokazuje mi właściwą tempearatuę oleju na zegarze. Denerwuje mnie już ten samochód bo tak naprawdę samochód jest fajny jeździ się extra tym bardziej że szukałem długo z automatem naprawdę ładnego zadbanego egzemplarza i znalazłem tylko takie pierdoły się dzieją które wkur..... :kwasny: bo tak to nic się nie dzieje z autem pomykam od kwietnia i nic, tylko takie właśnie pierdółki psują cały urok auta :wink:

---------- Post dopisany at 21:08 ---------- Poprzedni post napisany at 18:36 ----------

Przeszła mi nawet przez myśl wymiana licznika ale jest problem bo ja mam VDO 8D0920931T pod automat, a na allegro takiego nie ma :kwasny: czy podejdzie inny licznik np od 2.5 tdi i czy musi być licznik pod automat czy to się programuje po wymianie ?? i czy jak zakupie taki licznik to dużo jest zabawy przy programowaniu czy wystarczy zakodować w 17 instruments moje kodowanie takie jak mam teraz ?? tylko czy taki licznik kupiony też będzie dobry ? najchętniej to bym tą opcję wyłączył i był by święty spokój dlatego poszukuje speca który mi to zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...