Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podświetlane znaczki Audi rodem z "I Robot"


Hincó

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Postanowiłem podłączyć się do tematu. Przyglądałem się temu co piszecie i co wykonujecie ale jakoś nikt nie przedstawił końcowego efektu znaczka wykonanego z tego tworzywa wycinanego na cnc. Ja siedząc w zimowe wieczory zrobiłem sobie coś takiego:

20507252mx7.jpg

Kupiłem trochę diodek czerwonych fi 5 tych super mocnych, do każdej diody rezystorek 1kilo, wszystko lutowane na pająka. Obudowa wykonana z twardego plastiku, do obudowy doklejone uchwyty z przyssawkami do szyby.

Tak to wygląda w ciemności:

37043496gk7.jpg

A tak to wygląda zamocowane w samochodzie:

51007427id5.jpg

Z racji tego, że mam przyciemnione szyby to nie widać tej lampki - jej obudowy - ani w dzień ani w nocy. Widać jedynie zapalające się diody podczas hamowania czyli logo audi świecące z diodek.

68959041yn2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no fajnie Ci to wyszło...Ile by kosztowal taki znaczek jak bys robił np: dla mnie :naughty: Wyszło naprawde fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Co do kosztów to najdroższe diody bo jest ich coś koło 60 szt a za jedną płaciłem 30gr a ich ceny są różne. Do tego rezystorki po 5 gr za szt. Obudowa mojego pomysłu z plastiku ale za to nie płaciłem bo akurat znalazłem listwe boczną drzwiową ze starego malucha i pociąłem ją na kawałki, pokleiłem na gorąco palnikiem, poszlifowałem i ponawiercałem otwory w taki sposób, aby całość tworzyła cienkie pudełeczko i aby znaczek wielkością był taki sam jak ten na klapie. Czyli nie wychodzi wcale tak drogo :), tylko czasochłonne jest wiercenie otworów i lutowanie diodek. Poza tym można by to jeszcze dopracować i zmniejszyć wymiary pudełka. Tak mi to wyszło ale można by to jeszcze dopieścić tylko nie ma czasu he he. A czy chciałbym robić takie znaczki dla kogoś??? :mysli: Hm... Chyba musiałbym mieć więcej czasu :no::mysli::no:.

_________________________________________________

111re9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety każdy taki bajer umrze , jeśli to ma być profesjonalne wykonanie i efekt wart uwagi każdego to trzeba poświecić temu sporo pracy i kosztów a jest to logo firmy audi- zabronione jego powielanie wykonywanie za takie wykonywanie loga bez zgody producenta na większą skalę jest karalne wiem o tym bo dostałem takie upomnienie i nie sprzedaje loga w swoim wyrobie szkoda bo pomysł fajny i świetny , podświetlanie w dzień nie ma sensu to ma ładnie wyglądać wieczorem nocą wykonanie z jednego materiału poliwęglan matowy świetnie rozprasza światło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trafiłem na ten wątek :th: Całego jednak nie będę czytał... :decayed:

Bardzo mim się podoba to co wymyślił Tomi76 :thumbup: tylko może jeszcze by spróbować żeby tych przerw nie było... :mysli:

I jeszcze pytanko, czy dałoby się zrobić ten znaczek tak, może jakieś zaczepy, żeby go montować od środka :?: Niestety moje autko stoi pod blokiem i pewnie żebym się chciał długo cieszyć z posiadania takiego znaczka musiałbym go codziennie do domu zabierać :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Ci to wyszło ;)

Ten znaczek jest montowany od środka przecież panie jarko ;)

Lepszy efekt można chyba uzyskać dająć więcej mniejszych diodek i wogóle lekko powiekszająć cały znaczek ;)

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak od środka to rewelka :th: przpraszam, ale nie doczytałem... :gupek2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na chyba temat ucichnął, a fajny pomysł przecież z tym znaczkiem :good:

Działa ktoś coś jeszcze :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na chyba temat ucichnął, a fajny pomysł przecież z tym znaczkiem :good:

Działa ktoś coś jeszcze :?:

No własnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jak pytałem wykonawcę ,a było to ze dwa miesiące temu :), mówił że już prawie wszystko gotowe, tylko czeka na jakieś gotowe elementy żeby to wszystko ładnie zgrać... no fajnie by było jakby sprawa została zakończona, bo ja jestem chętny na takie cudo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę cierpliwości... temat nie umarł a juz na pewno nie przedsięwzięcie, które do tej pory kosztowało mnie kilkadziesiąt tysiaków i prawie dwa lata nerwów i pracy. W międzyczasie dopracowałem kwestię tworzywa i teraz znaczek świeci się bez (prawie niewidocznych) przerw pomiędzy diodami. Pierwsza seria próbna okazała się może nie tyle niewypałem ale nie było to o co mi chodziło. Powłoka, która jest na wierzchu i dzięki której znaczek niczym nie wyróżnia się gdy nie jest podświetlony po około dwóch miesiącach pobytu na moim aucie (słońce, deszcz, myjnie samochodowe itp.)najzwyczajniej zaczęła schodzić i dlatego postanowiłem ją zmienić, a to nie jest taka prosta sprawa, bo oznacza to zmianę technologii a tym samym wykonawcę i jeszcze parę innych problemów. Co najważniejsze koszt wykonania nie wzróśł a tym samym będę mógł dotrzymać słowa jeżeli chodzi o cenę gotowego znaczka. Nie chcę podawać tu kolejnego terminu: kiedy co i jak, bo sam nie wiem kiedy podwykonawca dostarczy mi gotowe znaczki a potem dochodzi jeszcze montaż elektroniki, pakowanie itp. Póki co proszę o cierpliwość i sprawdzanie czy aby coś się nie ruszyło w temacie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeszcze trochę cierpliwości... temat nie umarł a juz na pewno nie przedsięwzięcie, które do tej pory kosztowało mnie kilkadziesiąt tysiaków i prawie dwa lata nerwów i pracy"(...)

Kilkadziesiąt tysiaków? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeszcze trochę cierpliwości... temat nie umarł a juz na pewno nie przedsięwzięcie' date=' które do tej pory kosztowało mnie kilkadziesiąt tysiaków i prawie dwa lata nerwów i pracy"(...)[/color']

Kilkadziesiąt tysiaków? :gwizdanie:

Prawdziwy inwestor :decayed:

Trzymamy kciuki kolego :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...