Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile pali Wam gazu?


maniak66

Rekomendowane odpowiedzi

masterp84 witaj a gdzie zakładałeś instalacje no i jaką??? oraz kiedy i cena??? bo zamierzam sobie założyć także :rolleyes: a wiem że są różne ceny i różni "gazownicy" :gwizdanie:

witam happyradol, wiec tak instalacje zakladalem w Koninie WLKP, w moich rodzinnych stronach u pana Lewandowskiego firma Autogaz, duzo ludzi u niego zaklada gaz, instalke mam swieza przejechalem na niej troche ponad 2 tys. km, jej elementy to sterownik STAG-4, reduktor Zavoli, listwa wtryskowa Valtek (czerwone wtryski), dalem za nia 2600zl, nie odczuwam roznicy w jezdzie miedzy benzyna a gazem, zobaczymy jak bedzie sie spisywala pozniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wydaje mi się że dokładnego zużycia gazu nie można wyliczyć ponieważ sekwencja przelącza sie sama na gaz. No chyba ze ktoś w tym czasie co instalacja przełączy sie gaz wyzeruje licznik przejedzie 100km i wtedy znowu zatankuje do pełna. Mam rację czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wydaje mi się że dokładnego zużycia gazu nie można wyliczyć ponieważ sekwencja przelącza sie sama na gaz. No chyba ze ktoś w tym czasie co instalacja przełączy sie gaz wyzeruje licznik przejedzie 100km i wtedy znowu zatankuje do pełna. Mam rację czy się mylę?

W większości przypadków dopiero gdy silnik osiągnie temp. min. 35 st. C. Więc w zimę, na krótkich trasach policzenie rzeczywistego spalania nie będzie takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam roczna instalacje sekwencyjna mam silnik 1.8 i pali mi 8, 9 litrow gazu jezdze do 3 tys obrotow

Powiem szczerze, że gdy zmieniam bieg przy 2.500-3.000 obrotów, to troszkę auto jest niemrawe po zmianie biegu (tak to odczuwam). Przeważnie jest ok. przy 3.500.... Może i dlatego mam troszkę też większe spalanie :disgust:

Druga sprawa, po zmianie opon na zimowe (195/65 R15) odczułem też zmniejszenie zużycia gazu o prawie 3L na 100km. Możliwe to ?? Nadmieniam, że letnie opony mam 235/45 R17

PS. Dzisiaj się przejechałem i chyba trochę przesadziłem z tymi obrotami ;-)) O niemrawość chodziło mi przy ok. 2.000 obrotów........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle jest raczej odwrotnie, na mniejszych kołach pali mniej. Zrobiło się chłodniej i dłużej trwa nim silnik osiągnie optymalną temp. Z tym, że 3 litry to sporo. Może różnica w stylu jazdy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle jest raczej odwrotnie, na mniejszych kołach pali mniej. Zrobiło się chłodniej i dłużej trwa nim silnik osiągnie optymalną temp. Z tym, że 3 litry to sporo. Może różnica w stylu jazdy :naughty:

No właśnie na tych 195/65R15 pali mniej. A styl jazdy...?? Może i rzeczywiście, jak jest teraz mokro to się jeździ wolniej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trasa Krak-zakopane zakopane- Krak Krak-Tarnów Tarnów-Krak

Jazda ze zmianą biegów do 2.5tys (maksymalnie 3 tys)prędkość podróżna 100 - 90 km.h spalił niecałe 10 litrów (przejechałem 409 km na 40litrach)

Ile to mnie kosztowało siwych włosów to nie liczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 45L gazu zrobiłem 387km w mieście. Bez klimy i ciężkiej nogi na pewno zrobię dużo więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...