Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile pali Wam gazu?


maniak66

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejszy pomiar, instalka drugi dzień 13,5...trochę miasta i trasa na rasie różnie bywało ostro....Dla porównania wg. wskazań kompa benzyny paliła latem 12,5. Zima 13,8. Zobaczymy co będzie na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi wyszla norma jakis czas temu 18 l a trasa pół na pół - korek Wawa i trasa Mińsk - Wawa. Średnia w trasie wychodzi mi 11-12 l więc można z proporcji obliczyć ile musiała spalić w mieście, żeby tak zawyżyć :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz byłem nad morzem z rodzinką (żona i synek + full bagaże, Władysławowo), zrobiłem 650km w 8h i spaliła mi 13,5L , z powrotem jak jechałem to pierwsze tankowanie wyszło 11,5 natomiast drugie tankowanie wyszło 14, opony R16 225 automat(tempomat) i klima ( nad morze wyłączona z powrotem cały czas włączona), prędkości to różnie gdzie się dało to 150 a i było po 40 gdzieniegdzie

gaz tankowany w "polach" "bylegdzie" raz po 1,57 raz po 1,48 ogólnie byle taniej :)

przed wyjazdem podjechałem do gazownika, sprawdził mi wszystko, analizator spalin - idealne wyniki, gaziarz powiedział że auto jak z fabryki, na gazie mapa dobrana idealnie, różnice wtrysku gazu do beznyny +3do5%

tak chciałem dodać coś od siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy pelnym zaladunku trasa warszawa-cerna hora (czechy) 4x 550km i spalanie ok 10l. 5 chlopa i pelny bagaznik a co sie nie zmiescilo to miedzy nogami lezalo. kumpel jechal citroenem dieslem i mu duzo drozej wycieczka wyszla a taki sam stan na pokladzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buba, ja bym Ci nie uwierzył, ale mój kolunio moją a4-ką też mu tyle wyszło do Rzeszowa, tylko mi ciągle 16 :wallbash:

nikt mi nie wierzy :gwizdanie: ale liczby nie klamia :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam takie pytanko, posiadam instalacje brc sequent 24 w swojej niuni. Na początku spalanie na gazie wynosiło w granicach 8 - 9 l przy średniej jeździe. Ostatnio zauważyłem większe zuzycie gazu tj. około 11l/100km oczywiscie bez klimy. Jaka byłaby przyczyna wzrostu spalania??? na tej instalce mam przejechane juz ok 6 tys. czy moze trzeba kalibrować mape na nowo po jakimś określonym przebiegu np jeśli dopasują się wtryski i parownik???? nie orientuje się ktos??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem auto to mi spalił 16l na 100km i się przeraziłem :)

Ale ostatnio jezdziłem bardziej normalnie i spalił mi 12,75 i wiem że można mniej, ale w mieście poprostu skala rośnie dramatycznie szybko :)

Dla osob ktore maja problemy z liczeniem taki programik http://ak.szczecin.pl/205rt/licznik.xls należy tylko odpowiednie wartosci wpisać a on to policzy :) Tylko coś mi nie pasuje z formułą w koszcie paliwa na 100km... hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam problemów z liczeniem... 19-20 po mieście ... trasa minimum.10.9... ale i 15 spalił jak było trzeba... nie walczę z tym bo wiem że sie nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, a ja myślalem ze mój duzo pali.. :) A zeby było śmieszniej to mam automat. A pali mi 15 w mieście przy ostrej jezdzie. normalnie to ok 11-12 w mieście a na trasie nawet do 8l schodze. Przy tak ok 120km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wyjechałem cały zbiornik LPG (wchodzi mi tak 42-43 ltr) na 420 km, odliczając powiedzmy z 10 km na rozruch na PB, to wynika, że na 43 ltr zrobiłem 410 km-czyli spalił 10,5 ltr-jazda 90% miasto. Jestem bardzo zadowolny :). Z obserwacji wynikał, że pali mi tak 11-11,5 LPG, wiec z grubsza sie zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wczoraj robiłem dwa testy jeden bardzo miły drugi beeee, pierwszy to był tylko miasto 108 km po samym mieście wynik 15,5 :wallbash: :wallbash: drugi po południu trasa 358 km do Płocka i spowrotem spokojnie (choć mandat dostałem 90/50) ale gazu spalił mi na 100 - 9,25, najwyżej 120km/h czyli bardzo ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, a ja myślalem ze mój duzo pali.. :) A zeby było śmieszniej to mam automat. A pali mi 15 w mieście przy ostrej jezdzie. normalnie to ok 11-12 w mieście a na trasie nawet do 8l schodze. Przy tak ok 120km/h

qrde też mam automata ale nie zejde poniżej 10-11, w mieście 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, a ja myślalem ze mój duzo pali.. :) A zeby było śmieszniej to mam automat. A pali mi 15 w mieście przy ostrej jezdzie. normalnie to ok 11-12 w mieście a na trasie nawet do 8l schodze. Przy tak ok 120km/h

qrde też mam automata ale nie zejde poniżej 10-11, w mieście 15

Miike, powiem Ci tak, jak dlugo masz automat? Do niego trzeba się przyzwyczaic i wiele nauczyc.. Na początku to bardzo trudne i wali niemiłosiernie po kieszeni.. A nie powiem bym nie lubił sobie depnąć.. I to nieraz bardzo często.. Zależy co w radyjku aktualnie leci.. :) Bo wiadomo ze dobra muza = szybka jazda. Powiem Ci ze w centrum wawy nieraz zapierdziela sie 120.. Oczywiście jak nie ma korków:/ A o to akurat u mnie nie trudno.. Niewiem jak Ty jezdzisz.. i jaką masz skrzynię. JA mogę narzekać bo moja jest tylko 4 biegowa, gdyby byla 5 to podejrzewam ze jeszcze troche bym z tego spalania urwał.. No.. Ale.. i tak nie ma za bardzo na co narzekac.. :) Moj sposób na jazdę automatem jest taki.. Rozpędzasz się.. Puszczasz gaz.. On sobie przerzuca bieg by miał lżej.. i potem delikatnie dociskam by tylko utrzymac daną prędkość. Niewiem czy tak powinno sie robic. Ale ja tak robię i spalanie niejest najgorsze co chyba juz napisalem wcześniej.. Dziś będę leciał w Twoje strony ok. 50km od Krk. Więc pewnie na zbiorniku 30l dolece bez problemu i jeszcze się tam pokręcę. :)

Pozdro[br]Dopisany: 26 Czerwiec 2009, 09:07_________________________________________________Tak wogole to jeszcze dzis podjadę do kumpli gazowników bo nawet nie sprawdzałem tej instalacji.. Niewiem jak u ciebie ale u mnie praktycznie nie ma różnicy czy jadę na gazie czy na benzynie. Różnica zaczyna się przy ok 140km/h gdzie na gazie juz wolniej sie rozpędza.. Ale to wiadome.. A tak do 100-120km/h nie widzę zbytniej różnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba można trochę zaoszczędzić hamując silnikiem. Gdy zdejmuję nogę z gazu słyszę jak zaworki przestają pracować. Załączają się znowu przy 1500 obr/min. Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...