Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile pali Wam gazu?


maniak66

Rekomendowane odpowiedzi

jou, masz cos nasrane z termostatem albo z czujnikiem od wody

podłącz Vag-ine i zobacz jak sie nagrzewa

u mnie po przejechaniu 2 km jest 50 stopni (AEB)

Powiedzcie mi jak sprawdzic za pomoca Vaga jak sie silnik nagrzewa oraz jak sprawdzic czy dobry jest czujnik wody.??

Co do spalania to mam instalacje sekwencyjna w 1.6 AHL jak narazie jestem zadowolony 9.5 L w cyklu mieszanym to nie jest tak źle.

Odnośnie przełączania rano z benzynki to mam parownik trosszke zastawiony oraz uciety mam czujnik co steruje przełączaniem na gaz oraz go ociepliłem pianką. Skrucilo to troszke czas przelaczania. Przy -10 stopniach przełączy po 1.5km a wczesniej jakies 2.5 temp mam ustawiona na 20 stopni przelaczania jeszcze moze zaryzykuje na 15 przelaczyc zobaczymym czy to cos da i czy nie bedzie szarpac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rozgrzewania się auta to jak nie ma minusowych temperatur to rozgrzewa się szybko weźcie pod uwage że jak jest mroz trzeba jeszcze ogrzac kabine i do 90 stopni przy -5 stopni na dworze moze wogóle nie dojść jeśli dmuchawa będzie dmuchać duzo ciepłego powietrza... :cool1:[br]Dopisany: 01 Styczeń 2009, 22:31_________________________________________________ja mam ustawione na 35 stopni i przy -6 na dworze na biegu jałowym i przy wlączeniu dmuchawy na auto po 6 minutach przelącza mi się na gaz mniej więcej tyle samo czasu podczas jazdy czyli mniej wiecej 4 - 5 km zaznaczam ze dmuchawa działa na auto klimatron ustawiony jest na 20 stopni a spalnie w zimie do 12gazu (1.8T AEB) przy wyższych temperaturach przy np 10 na plusie 3 minutki albo niecałe 2 km i już jade na gazie spalanie nie większe niż miasto 11 trasa 9 ... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam silnik 1,8T instalacja STAG 300 najmniej po trasie(i trochę miasta) spalił 8,6 l/100km (na odcinku około 460km prędkość 80-140km/h), po mieście 13,5 l/100km. Co prawda przez jakiś czas miałem problem z instalacją gazową ale powyższe wyniki wydaje mi się że się utrzymają przy sprawnym układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Audi A4 z silnikiem 1,6 benzyna i zamontowaną pólroczną instalacją sekwencyjną. Auto zbiornik 40 litrowy zużywa na 480 km w ruchu mieszanym. Nie wiem tylko czy spalanie to mieści sie w normach. Jakieś porady :mysli:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś tankowano 36 L lpg na 220 km plus Pb na około 600 km 8 L

że what???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moja laleczka też ma apetyt. Silnik 1,8 ADR skrzynia automat instalacja BRC ma 3 m-ce ,do butli wchodzi mi jakieś 38-40L zależy jaka stacja :) i na tym robie jakieś 250-270km z Pb oczywiście. Byłem u gazowników sprawdzili na kompie i nic nie wyszło ale wydaje mi się że trochę duże spalanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi cichy78 no musisz mieć ciężką stopę ( 14-16l/100km ). Dzisiaj się zatankowałem w ilości 33litrów i przejechałem 262km (czyli w przeliczeniu to około 12,6l/100km) po mieście (i to raczej samej jazdy na gazie bo zanim oskrobie szyby ze szronu to mi już na gazie pracuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarz benzynka jest tania panowie wiec ja swoja kuchenke gazowa wyłaczyłem na dobre :hi:

moze u Ciebie tak

ja dzisiaj tankowałem LPG za 1.57 :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...