Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile pali Wam gazu?


maniak66

Rekomendowane odpowiedzi

no mam automata 4 biegowego , rok czasu, przejechałem nim 10kkm, muszę powiedzieć że dobrze mi sie nim jeździ ale mocy trochę brakuje, jakby miał tak ze 180km (AJL:)) to by pewnie jazda była już jak w bajce,

na pewno czuje mniejszą moc na lpg niż na benzynie i to w całym przedziale prędkości, ale byłem już z 10 razy na regulacji i wszystko jest ok nie ma się do czego doczepić, a że mam już 3 auto na gazie ( w sumie już 12 lat jeżdżę na lpg) to tam trochę się znam na tym no i to co gazownik robił wydaje mi się poprawne i nie mam nic zwalone, jak jadę do kraka (do 20km, w 20 i z 20km) to spokojnie mi spali te 13-14, zmieniam biegi zazwyczaj tak powyżej 4k, raczej mi się nie zdarza wbić kickdowna, no nie wiem sam chyba tak powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-4 Kraków - Wrocław

na zbiorniku 39 l. zrobiłem bez mała ~250 km z czego 39 po mieście. Prędkość nie spadała z ~180

A-4 Wrocław - Kraków

na zbiorniku 39 l. zrobiłem ~300km prędkość oscylowała okolice 140

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeżdżę na instalacji Stag 300 i powiem szczerze że jak na tą wersję A4 którą posiadam to nie miałem zbyt dużego wyboru. Cały koszt wyniósł mnie 2800 zł z wlewem lpg pod pokrywą wlewu paliwa. Na początku nie byłem do końca zadowolony z osiągów bo brakowało mu ciągu i nie przyspieszał tak dynamicznie jak na benzynie, ale po konkretnej regulacji wtrysków (specjalista wsiadł ze mną do auta z komputerem i na bierząco poprawiał charakterystykę) nie odczuwam żadnej róznicy. Średnie spalanie w mieście to ok 12,8 l gazu a na trasie ok 11,2 l. Jeżeli chodzi o mój rekord to 10.3 l gazu przy załączonej klimatyzacji.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytam to macie smoki ,mój ADR pali 9,4 max 9,8 w mieście a w trasie 8,1,-8,4 przy instalacji OMVL sekwencja :notworthy: :notworthy: :notworthy::tongue4: :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o samo miasto to teraz latem z klima ok.12 a trasa ok 9-10 litow przy wyzszych predkosciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeżdżę na instalacji Stag 300 i powiem szczerze że jak na tą wersję A4 którą posiadam to nie miałem zbyt dużego wyboru. Cały koszt wyniósł mnie 2800 zł z wlewem lpg pod pokrywą wlewu paliwa. Na początku nie byłem do końca zadowolony z osiągów bo brakowało mu ciągu i nie przyspieszał tak dynamicznie jak na benzynie, ale po konkretnej regulacji wtrysków (specjalista wsiadł ze mną do auta z komputerem i na bierząco poprawiał charakterystykę) nie odczuwam żadnej róznicy. Średnie spalanie w mieście to ok 12,8 l gazu a na trasie ok 11,2 l. Jeżeli chodzi o mój rekord to 10.3 l gazu przy załączonej klimatyzacji.

Pozdrawiam!

to bardzo mało wręcz nie możliwie mało te silniki pala około 12 a z q to i więcej robicie straszna licytacje niedługo ktoś wypali poniżej 8 :polew: :polew: ja mam zwykłe 1.8 i myślę o lpg standardowe spalanie tego silnika to 9l plus lpg wyjdzie na pewno 10 ale chyba więcej będzie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam 2,6 na sekwencji stag-300 i jak jerzdze tak do 120 to w 12l sie miesci ale to spokojna jazda a jak przecisne to potrafi i 16 wypic

no ale jaka przyjemnosc z jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam 2,6 na sekwencji stag-300 i jak jerzdze tak do 120 to w 12l sie miesci ale to spokojna jazda a jak przecisne to potrafi i 16 wypic

mi jak deptam to 15 w mieście spali spokojnie (225/16 + automat) , a i nie wierze nikomu że 1.8 na lpg spali poniżej 11lpg z klimą na mieście - brednie albo zestrojona instalka żeby do sety miał 15sek :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W majej Audi pali po miescie ok. 12l z klima na trasie ok. 8-10 zalezy czy duzo wyprzedzam i redukuje :) i srednio na sekwencji butla 52l (40l wchodzi do butli) starcza na 380-400 km cykl mieszany (na codzien). A przedewszystkim zalezy od jakosci gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W majej Audi pali po miescie ok. 12l z klima na trasie ok. 8-10 zalezy czy duzo wyprzedzam i redukuje :) i srednio na sekwencji butla 52l (40l wchodzi do butli) starcza na 380-400 km cykl mieszany (na codzien). A przedewszystkim zalezy od jakosci gazu.

a jakiej firmy masz sekwencje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W majej Audi pali po miescie ok. 12l z klima na trasie ok. 8-10 zalezy czy duzo wyprzedzam i redukuje :) i srednio na sekwencji butla 52l (40l wchodzi do butli) starcza na 380-400 km cykl mieszany (na codzien). A przedewszystkim zalezy od jakosci gazu.

Dokładnie mi to samo wychodzi. No może nie udało mi się nigdy zejsc do 8 litrów, ale 9 przy ekonomicznej jeździe sie zdarzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakosc gazu ma ogromne znaczenie. ja juz tankuje tylko shell ewentualnie orlen lub statoil. roznice czuc w dynamice auta i przebiegu na butli. Wracalem z bieszczad teraz i na 38l Shell'gazu 425km z czego jakies 100 to sprint z A6 bez oszczedzania wiec nie jest zle.

Kiedys na gazie z Tesco 385km na butli 38 (trasa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he he 10 litrów lpg i tak jest mega mało jak auto może wam palić 9litrów gazu jak benzyny bierze powyżej 9

eee tam nie znasz się, są tu wypowiedzi że 8,5 lpg pali 1.8T i jeszcze dopiski "nie jeżdżę powoli" :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he he 10 litrów lpg i tak jest mega mało jak auto może wam palić 9litrów gazu jak benzyny bierze powyżej 9

wystarczy że odasz auto w ręce druciaża/gaziarza ;) i auto pocichu i umiejętnie jeździ na benzynie w sytuacjach awaryjnych :wink4: (dla jasnosci nie pije do BRC :wink4:). Moim zdaniem silnik powinien palić tak około 15-20% wiecej LPG niz PB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...