Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile pali Wam gazu?


maniak66

Rekomendowane odpowiedzi

Koło 10 w trybie mieszanym na sekwencji ;)

ostatnie spalił 10 w cyklu mieszanym :>

jak Wy to robicie ? mi potrafi spalić 10 ale tylko w trasie, cykl mieszany i samo miasto nie ma bata zejść do 10 :wallbash:

co trzeba sprawdzić, ewentualnie wymienić żeby to spalanie troszkę spadło(prócz kierowcy :> )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co trzeba sprawdzić, ewentualnie wymienić żeby to spalanie troszkę spadło(prócz kierowcy

zamienić na diesla :tongue4:

Ostatnio mój znajomy - posiada A6 1999 1.8T + LPG powiedział mi, że jego pali przy dość dynamicznej jeździe po mieście max 10L gazu, a na trasie przy prędkościach grubo ponad dozwolonej ok. 8 L

Ja tylko słuchałem i mało co nie :polew:

Nie wiem czemu ludzie mocno zaniżają te wartości :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co trzeba sprawdzić, ewentualnie wymienić żeby to spalanie troszkę spadło(prócz kierowcy

zamienić na diesla :tongue4:

Ostatnio mój znajomy - posiada A6 1999 1.8T + LPG powiedział mi, że jego pali przy dość dynamicznej jeździe po mieście max 10L gazu, a na trasie przy prędkościach grubo ponad dozwolonej ok. 8 L

Ja tylko słuchałem i mało co nie :polew:

Nie wiem czemu ludzie mocno zaniżają te wartości :mysli:

też mnie to zastanawia, że tan sam silnik i cała reszta a różnica w spalaniu nawet 5 litrów :gwizdanie:

chociaż znajomy ma eS 6 4.2 quattro i przy lekkiej jeździe(max do 110 na trasie) pali mu 12 gazu, ale przy normalnej jeździe to ok 20, nie mówiąc o mieście-okolice 30l w godzinach szczytu

[br]Dopisany: 10 Grudzień 2009, 00:14_________________________________________________i to mam potwierdzone dane bo byłem pasażerem podczas tych pomiarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewertujcie pare stron wcześniej to można sie dowiedzieć ze ADR z q pali poniżej 8 lpg w mieście

taki OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło 10 w trybie mieszanym na sekwencji ;)

ostatnie spalił 10 w cyklu mieszanym :>

jak Wy to robicie ? mi potrafi spalić 10 ale tylko w trasie, cykl mieszany i samo miasto nie ma bata zejść do 10 :wallbash:

co trzeba sprawdzić, ewentualnie wymienić żeby to spalanie troszkę spadło(prócz kierowcy :> )

Nie są to zaniżone wartości, po prostu dużo zależy od instalacji (reduktor, wtryski...), a jeszcze więcej od regulacji mieszanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie średnio do kilometrów przejechanych na LPG trzeba z 1l PB dodać. Średnio, żeby przejechać 100km po wawie uruchamiam samochód 4 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8T 11l lpg :mysli:

czyżby kolega nie dowierzał :mysli:

ostatnie dwa pomiary z tankowania gazu to 11,1l /100km i 11.3l / 100km powiedzmy cykl mieszany z przewaga miasta i dosyć żwawą jazdą

:cool1:

nie no spoko :) wydawało mi się ze APU będzie więcej palić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8T 11l lpg :mysli:

czyżby kolega nie dowierzał :mysli:

ostatnie dwa pomiary z tankowania gazu to 11,1l /100km i 11.3l / 100km powiedzmy cykl mieszany z przewaga miasta i dosyć żwawą jazdą

:cool1:

nie no spoko :) wydawało mi się ze APU będzie więcej palić

no właśnie mi też się tak wydawało...

ale te ok 11 l/lpg to naprawdę b. mało jak na T a powiedzcie panowie jeszcze czy to są pomiary podczas normalnej jazdy ? czy raczej oszczędzania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8T 11l lpg :mysli:

czyżby kolega nie dowierzał :mysli:

ostatnie dwa pomiary z tankowania gazu to 11,1l /100km i 11.3l / 100km powiedzmy cykl mieszany z przewaga miasta i dosyć żwawą jazdą

:cool1:

nie no spoko :) wydawało mi się ze APU będzie więcej palić

no właśnie mi też się tak wydawało...

ale te ok 11 l/lpg to naprawdę b. mało jak na T a powiedzcie panowie jeszcze czy to są pomiary podczas normalnej jazdy ? czy raczej oszczędzania ?

W moim przypadku te pomiary były przy różnym stylu jazdy 1/2 prawie przepisowa , 1/2 tak plus 20-30km/h zależy oczywiście od pory dnia , natężenia ruchu i aktywności misiaczków

No i raczej nie marnuje okazji pojechania z kims z pod świateł oczywiście w ramach rozsądku tak do setki :gwizdanie:

Także myślę że dobrze założona instalka + sprawny motor 1.8T jest w stanie zmieścić sie w 12 litrach gazu :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz tak jakby twój motor był więcej niż sprawny i masz lepiej niż dobrze założoną instalke bo przecież Ci pali poniżej tych założonych 12

prawda jest taka że dopóki nie kupie takiego motora i nie przekonam się na własnej skórze to średnio wierze w takie spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz tak jakby twój motor był więcej niż sprawny i masz lepiej niż dobrze założoną instalke bo przecież Ci pali poniżej tych założonych 12

prawda jest taka że dopóki nie kupie takiego motora i nie przekonam się na własnej skórze to średnio wierze w takie spalanie

Dobre :wink4:

Otóż na chwilę obecną można tak powiedzieć że mam więcej niż sprawny motor : co potwierdziła hamownia , ale nie w tym rzecz :decayed:

CSTQS.jpg

Instalację mam dobrze założoną bo robił mi ją ktoś znajomy do kogo mam zaufanie , i jest to w miarę dobra instalacja (BRC Seq24)

Kiedy auto zacznie mi palić podczas normalnej eksploatacji grubo ponad te 12 litrów to zaczne szukać powodu , bo uważam że jeśli wszystko jest w porządku to 1.8T nie powinno palić więcej niż te 12l LPG / 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale te ok 11 l/lpg to naprawdę b. mało jak na T a powiedzcie panowie jeszcze czy to są pomiary podczas normalnej jazdy ? czy raczej oszczędzania ?

moja na cugu bierze 15 lpg , na spokojnie 13 lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...